Här hittar du alla resultat från populära matcher som spelats nyligen. Klicka på en match för mer information om matchen och målgörare etc.

Resultat för sporter: Fotbollsresultat     Tennisresultat     Ishockeyresultat

Välj ett datum för att se alla resultat den dagen:

17 juli 2018

Ord. tidMatchslut
Hapoel Beer Sheva - Flora Tallinn
Champions League
3 - 1
Apoel Nikosia - Suduva
Champions League
1 - 0
Valletta - Kukesi
Champions League
1 - 1
HJK - Víkingur
Champions League
3 - 1

16 juli 2018

Ord. tidMatchslut
Elfsborg - Hammarby
Allsvenskan
0 - 0
Akropolis IF - Sandvikens IF
Division 1
0 - 2
Gille&Vliegen - Peralta&Zeballos
Båstad
1 - 2
Mirnyi&Oswald - Carballes-Baena&Delbonis
Båstad
2 - 1
FinlandU19 - Italy (U19)
UEFA U19 Championship
0 - 1
NorwayU19 - PortugalU19
UEFA U19 Championship
1 - 3
Jebavy&Vesely - Sabanov&Sabanov
Umag
2 - 1
Randers - Brondby
Superligaen
0 - 2
Djere, Laslo - Cuevas, Pablo
Umag
2 - 1
Marterer&Podlipnik-Castillo - Cecchinato&Ramos-Vinolas
Umag
2 - 0
Dutra Silva, Rogerio - Martin, Andrej
Umag
2 - 1
FC Copenhagen - Horsens
Superligaen
1 - 2
Pella, Guido - Daniel, Taro
Umag
2 - 1
Travaglia, Stefano - Krstin, Pedja
Umag
2 - 1
Klizan, Martin - De Schepper, Kenny
Umag
2 - 0

15 juli 2018

Ord. tidMatchslut
Frankrike - Kroatien
Fotbolls-VM
4 - 2
Vendsyssel - Odense BK
Superligaen
3 - 2
Nordsjaelland - Esbjerg
Superligaen
1 - 1

13 juli 2018

Ord. tidMatchslut
Sønderjyske - AaB Aalborg
Superligaen
0 - 1
Vejle - Hobro
Superligaen
3 - 1

12 juli 2018

Ord. tidMatchslut
Stjarnan - JK Nomme Kalju
Europa League
3 - 0
Radnicki Nis - Gzira United
Europa League
4 - 0
Dunaj.Streda - Dyn. Tbilisi
Europa League
1 - 1
Spartak - Coleraine
Europa League
1 - 1
Cliftonville - Nordsjaelland
Europa League
0 - 1
Rangers - Shkupi
Europa League
2 - 0
Hibernian - NSI Runavik
Europa League
6 - 1
Lech Poznan - Gandzasar Kapan
Europa League
2 - 0
Buducnost Podgorica - Dukla Trencin
Europa League
0 - 2
Rudar Pljevija - Partizan Belgrade
Europa League
0 - 3
Shamrock Rovers - AIK Stockholm
Europa League
0 - 1
Racing FC - Viitorul Constanta
Europa League
0 - 2
UE Engordany - FC Alma Ata
Europa League
0 - 3
IB Vestmannäyjar - Sarpsborg
Europa League
0 - 4
B 36 - Mladost Podgorica
Europa League
0 - 0
Siroki Briheg - NK Domzale
Europa League
2 - 2
Gornik Zabrze - Olimpia Baltis
Europa League
1 - 0
CSKA Sofia - Caramba/Dinamo Riga
Europa League
1 - 0
FC Milsami Orhei - Slovan Bratislava
Europa League
2 - 4
CS Petrocub - NK Osijek
Europa League
1 - 1
Derry C. - Dynamo Minsk
Europa League
0 - 2
Stumbras - Apollon Limassol
Europa League
1 - 0
Ferencvaros - Maccabi Tel Aviv
Europa League
1 - 1
FC Nomads - Schakhtior Soligorsk
Europa League
1 - 3
Neftchi Baku - Ujpesti TE
Europa League
3 - 1
Anort Famagusta - KS Laci
Europa League
2 - 1