Här är alla resultat för matcher i NM Cupen (fotboll, Norge). Klicka på en match för att se mer detaljer.

Välj ett datum för att se alla resultat den dagen:

1 november 2018

Ord. tid Matchslut
Rosenborg – Start 2 – 1

27 september 2018

Ord. tid Matchslut
FK Haugesund – Strømsgodset 0 – 1
Lillestrøm – Bryne 2 – 0

14 juni 2018

Ord. tid Matchslut
Strømsgodset – Ranheim 2 – 0
Tromsø – Vålerenga 2 – 2 4 – 5

30 maj 2018

Ord. tid Matchslut
Lillestrøm – Brann Bergen 4 – 1
Rosenborg – Odd 2 – 2 7 – 6

19 april 2018

Ord. tid Matchslut
Trygg/Lade – Rosenborg 2 – 4
Lokomotiv Oslo – KFUM 0 – 3
Melbo A lag – Bodø/Glimt 1 – 4

3 december 2017

Ord. tid Matchslut
Lillestrøm – Sarpsborg 3 – 2

21 september 2017

Ord. tid Matchslut
Molde – Lillestrøm 0 – 3

20 september 2017

Ord. tid Matchslut
Vålerenga – Sarpsborg 0 – 3

21 juni 2017

Ord. tid Matchslut
Jerv – Asane 2 – 1

1 juni 2017

Ord. tid Matchslut
Mjøndalen – Strømsgodset 2 – 1
KFUM – Molde 1 – 2

31 maj 2017

Ord. tid Matchslut
Flekkerøy – Odd 0 – 3
Orn-Horten – Vålerenga 0 – 0 0 – 1
Egersund – FK Haugesund 0 – 0 1 – 2
Kjelsås – Aalesund 0 – 1
Ranheim – Kristiansund 0 – 2
Notodden – Stabæk 1 – 1 1 – 4
Floya – Tromsø 1 – 3
Nest-Sotra – Brann Bergen 0 – 2
Ullensaker/Kisa – Lillestrøm 2 – 4
Levanger – Rosenborg 2 – 4
Kongsvinger – Sarpsborg 0 – 4
Florø – Sogndal 2 – 1
Bodø/Glimt – Elverum 1 – 1 6 – 7

24 maj 2017

Ord. tid Matchslut
Tynset – Rosenborg 1 – 9
Flekkerøy – Start 4 – 3
Mjøndalen – Kvikk Halden 3 – 1
Strømmen – Kjelsås 0 – 1
Florø – Fana 5 – 1
Mosjøen – Levanger 0 – 5
Orn-Horten – Sandefjord 3 – 1
Floya – Tromsdalen 3 – 3 5 – 3
Vard – FK Haugesund 0 – 6
Skeid – Strømsgodset 2 – 2 2 – 4
Raufoss – Sogndal 0 – 2
Byåsen – Aalesund 0 – 2
Grorud – Elverum 0 – 1
Hødd – Molde 1 – 2
Nest-Sotra – Sandnes Ulf 2 – 0
Verdal – Kristiansund 0 – 4
Sortland – Bodø/Glimt 1 – 3
Jerv – Bryne 2 – 1
Krakeroy – Vålerenga 2 – 2 2 – 3
Pors Grenland – Odd 1 – 3
Asane – Fyllingsdalen 1 – 0
Ranheim – Stjørdals/Blink 3 – 1
KFUM – Bærum 4 – 0
Brumunddal – Lillestrøm 1 – 3
Lysekloster – Brann Bergen 0 – 2
Moss – Sarpsborg 2 – 2 3 – 2
Ullensaker/Kisa – Alta 2 – 0
Finnsnes – Tromsø 0 – 2

27 april 2017

Ord. tid Matchslut
Skeid – Lyn 2 – 1
Stjørdals/Blink – Nardo 2 – 0
Bærum – Oppsal 1 – 0
Førde – Florø 0 – 2
Vidar – FK Haugesund 0 – 3
Pors Grenland – Fram Larvik 2 – 0

26 april 2017

Ord. tid Matchslut
Floya – Salangen 4 – 3
Grane/ABK – Vålerenga 0 – 8
Hødd – Spjelkavik 4 – 1
Kolstad – Verdal 3 – 4
Herd – Aalesund 2 – 2 3 – 5
Mjølner – Finnsnes 1 – 1 2 – 3
Træff – Ranheim 1 – 1 1 – 2
Alta – Senja 5 – 1
Ullern – KFUM 1 – 3
Lura – Sandnes Ulf 1 – 1 1 – 4
Steinkjer – Levanger 1 – 3
Redalen – Raufoss 1 – 5
Harstad – Sortland 0 – 0 0 – 1
Donn – Jerv 0 – 2
Halsen – Notodden 1 – 1 1 – 2
Staal Jørpeland – Egersund 0 – 2
Kvikk Halden – Ostsiden IL Sellebakk 4 – 1
Rodde – Byåsen 1 – 2
Kjelsås – Frigg 4 – 0
Skedsmo – Ullensaker/Kisa 1 – 4
Fauske Sprint – Bodø/Glimt 0 – 7
Flekkerøy – Vindbjart 2 – 0
Bryne – Brodd 4 – 0
Drøbak/Frogn – Sarpsborg 1 – 10
Gjovik Lyn – Brumunddal 0 – 4
Volda – Molde 2 – 3
Grorud – Follo 4 – 1
Skjetten – Lillestrøm 0 – 2
Sola – Vard 1 – 4
Krakeroy – Fredrikstad 1 – 0
Strindheim – Rosenborg 0 – 2
Assiden – Strømsgodset 1 – 3
Randesund – Start 1 – 5
Hei – Odd 0 – 10
Vestfossen – Mjøndalen 2 – 2 2 – 3
Flisa – Elverum 0 – 6
Os – Nest-Sotra 1 – 4
Fjora – Sogndal 1 – 6
Lørenskog – Strømmen 1 – 5
Bjarg – Fana 0 – 1
Orn-Horten – Hønefoss BK 2 – 0
Stord – Lysekloster 0 – 1
Holmlia SK – Stabæk 0 – 9
Lyngen/Karnes – Tromsdalen 0 – 2
Ham-Kam – Nybergsund 1 – 1 4 – 5
Fyllingsdalen – Sotra 2 – 1
FK Tønsberg – FK Arendal 3 – 3 3 – 5
Riska – Viking 1 – 4
Moss – Sprint/Jeløy 2 – 2 3 – 2
Mo – Mosjøen 1 – 1 2 – 3
Brattvåg – Kristiansund 0 – 3
Bjornevatn I.L. – Tromsø 0 – 5
Flint – Sandefjord 1 – 2
Trott – Asane 0 – 4
Austevoll – Brann Bergen 0 – 7
Holmen – Asker 2 – 2 2 – 3

25 april 2017

Ord. tid Matchslut
Tynset – Orkla 3 – 1
Loten – Kongsvinger 0 – 4

20 november 2016

Ord. tid Matchslut
Kongsvinger – Rosenborg 0 – 4

27 oktober 2016

Ord. tid Matchslut
Strømsgodset – Kongsvinger 1 – 2

26 oktober 2016

Ord. tid Matchslut
Rosenborg – Bodø/Glimt 2 – 0

22 september 2016

Ord. tid Matchslut
Strømsgodset – Vålerenga 2 – 0
Kongsvinger – Sandefjord 2 – 1

21 september 2016

Ord. tid Matchslut
Tromsø – Rosenborg 1 – 1 3 – 5
Bodø/Glimt – Sarpsborg 4 – 0

25 maj 2016

Ord. tid Matchslut
Rosenborg – Nest-Sotra 3 – 1
Sandefjord – Sandnes Ulf 2 – 1
Kongsvinger – Brattvåg 1 – 0
Tromsø – Odd 2 – 2 3 – 2
Vålerenga – Vidar 3 – 1
Strømsgodset – Stabæk 1 – 0
Sarpsborg – Stjørdals/Blink 3 – 0
Bodø/Glimt – FK Haugesund 2 – 2 7 – 6

5 maj 2016

Ord. tid Matchslut
Fredrikstad – Sarpsborg 1 – 3
Alta – Bodø/Glimt 1 – 4

4 maj 2016

Ord. tid Matchslut
KFUM – Vålerenga 0 – 2
Sandnes Ulf – Start 3 – 1
Vidar – Viking 2 – 1
Asker – Odd 2 – 3
Asane – FK Haugesund 1 – 4
Nest-Sotra – Sogndal 1 – 0
Nardo – Rosenborg 1 – 4
Kongsvinger – Strømmen 1 – 1 4 – 3
Vindbjart – Strømsgodset 1 – 2
Tromsdalen – Tromsø 2 – 3
Sandefjord – Lillestrøm 1 – 0
Stjørdals/Blink – Molde 2 – 1
Bærum – Stabæk 0 – 3

3 maj 2016

Ord. tid Matchslut
Brattvåg – Aalesund 0 – 0 5 – 4

28 april 2016

Ord. tid Matchslut
Alta – Finnsnes 1 – 1 3 – 1
Varegg – FK Haugesund 2 – 4
Tromsdalen – Senja 5 – 3
Sparta Sarpsborg – Stabæk 1 – 7
Førde – Sogndal 0 – 1
Kvikk Halden – Sarpsborg 0 – 3

27 april 2016

Ord. tid Matchslut
Moss – Fredrikstad 1 – 2
Stjørdals/Blink – Levanger 1 – 0
Lillehammer – Lillestrøm 0 – 2
Brattvåg – Hødd 1 – 0
Gjovik Lyn – KFUM 2 – 3
FK Tønsberg – Odd 0 – 6
Mo – Bodø/Glimt 0 – 6
Lysekloster – Asane 3 – 3 3 – 6
Asker – Mjøndalen 1 – 1 6 – 5
Egersund – Sandnes Ulf 0 – 2
Kjelsås – Sandefjord 0 – 1
Elverum – Kongsvinger 0 – 1
Herd – Aalesund 3 – 3 3 – 4
Vidar – Bryne 2 – 2 5 – 4
Fram Larvik – Start 0 – 3
Mjølner – Tromsø 0 – 2
Nardo – Ranheim 2 – 1
Bærum – Ullensaker/Kisa 2 – 0
Vard – Viking 0 – 3
Strømmen – Notodden 3 – 1
Hønefoss BK – Vålerenga 1 – 3
Byåsen – Rosenborg 1 – 5
Fana – Nest-Sotra 1 – 3
Grorud – Molde 2 – 3
Vindbjart – Jerv 2 – 0

26 april 2016

Ord. tid Matchslut
Eidsvold T. – Strømsgodset 0 – 1

14 april 2016

Ord. tid Matchslut
Grorud – Pors Grenland 4 – 2
Madla – Sandnes Ulf 1 – 2
Holmen – Mjøndalen 1 – 4
Donn – Start 0 – 8
FK Arendal – Vindbjart 2 – 3
Hønefoss BK – Frigg 1 – 0
Kirkenes – Alta 2 – 5

13 april 2016

Ord. tid Matchslut
Salangen – Finnsnes 0 – 1
Eidsvold T. – Ham-Kam 0 – 0 3 – 2
Halsen – Sandefjord 0 – 8
Sandnessjoen – Mo 0 – 1
Brumunddal – Ullensaker/Kisa 1 – 6
Trygg/Lade – Ranheim 0 – 2
Krakeroy – KFUM 0 – 2
Kongsberg – Strømsgodset 1 – 8
Tertnes – Asane 0 – 5
Spjelkavik – Aalesund 0 – 1
Notodden – Lørenskog 3 – 1
Nesodden – Moss 0 – 6
Charlottenlund – Levanger 3 – 4
Skeid – Strømmen 1 – 3
Sola – Vidar 1 – 3
Sotra – Fana 1 – 3
Lillehammer – Nybergsund 1 – 1 3 – 2
Loten – Vålerenga 1 – 4
Frøyland – Egersund 0 – 1
KFK – Molde 0 – 6
Orn-Horten – Kjelsås 0 – 3
Gjovik Lyn – Raufoss 3 – 0
Kolstad – Byåsen 0 – 2
Tollnes – Odd 0 – 5
Fyllingsdalen – Varegg 3 – 5
FK Tønsberg – Oppsal 5 – 2
Korsvoll – Stabæk 1 – 4
Afjord – Rosenborg 0 – 3
Funnefoss/Vormsund – Asker 2 – 3
Riska – Bryne 2 – 3
Vestsiden Askoy – Nest-Sotra 2 – 4
Senja – Skjervoy 0 – 0 11 – 10
Sparta Sarpsborg – Follo 2 – 0
Elverum – Tynset 2 – 1
KIL/Hemne – Nardo 1 – 2
Kvikk Halden – Ullern 3 – 1
Vestfossen – Bærum 2 – 4
Akra – Vard 0 – 3
Herd – Kristiansund 6 – 4
Fram Larvik – Flekkerøy 3 – 0
Brattvåg – Florø 2 – 1
Stjørdals/Blink – Strindheim 7 – 6
Aas – Sarpsborg 0 – 5
Vigør – Jerv 1 – 2
Os – Lysekloster 2 – 4
Harstad – Mjølner 0 – 1
Lyn – Tromsø 0 – 7
Flisa – Kongsvinger 0 – 1
Vardeneset – Viking 1 – 5
Førde – Brann Bergen 5 – 4
Godoy IL – Hødd 1 – 6
Valdres FK – Sogndal 1 – 5
Ostsiden IL Sellebakk – Fredrikstad 2 – 3
Floya – Bodø/Glimt 0 – 6
Junkeren – Tromsdalen 0 – 1

12 april 2016

Ord. tid Matchslut
Aurskog-Holand FK – Lillestrøm 1 – 4
Stord – FK Haugesund 1 – 8

22 november 2015

Ord. tid Matchslut
Rosenborg – Sarpsborg 2 – 0

24 september 2015

Ord. tid Matchslut
Viking – Sarpsborg 0 – 0 0 – 1

23 september 2015

Ord. tid Matchslut
Rosenborg – Stabæk 2 – 2 3 – 2

13 augusti 2015

Ord. tid Matchslut
Rosenborg – Mjøndalen 4 – 0
Sandefjord – Stabæk 0 – 1

12 augusti 2015

Ord. tid Matchslut
Viking – Molde 3 – 0
Sarpsborg – Odd 2 – 1

24 juni 2015

Ord. tid Matchslut
Brann Bergen – Sarpsborg 0 – 0 1 – 4
Mjøndalen – Hødd 4 – 0
Hønefoss BK – Sandefjord 2 – 3
Odd – Asane 4 – 0
Stabæk – Strømmen 5 – 1
Kristiansund – Viking 1 – 1 0 – 3
Rosenborg – Tromsdalen 7 – 1
Molde – Kvikk Halden 3 – 0

4 juni 2015

Ord. tid Matchslut
Bryne – Brann Bergen 1 – 4
Tromsdalen – Bodø/Glimt 6 – 2

3 juni 2015

Ord. tid Matchslut
Levanger – Rosenborg 0 – 7
Hødd – Aalesund 1 – 0
Sogndal – Hønefoss BK 1 – 2
Ranheim – Asane 0 – 2
Vindbjart – Odd 2 – 4
Kongsvinger – Sandefjord 3 – 3 5 – 6
Senja – Stabæk 1 – 3
FK Arendal – Viking 3 – 5
Notodden – Mjøndalen 1 – 4
Strømmen – Lillestrøm 1 – 1 2 – 1
Gjovik Lyn – Sarpsborg 0 – 2
Kvikk Halden – Strømsgodset 0 – 0 4 – 2
Bærum – Kristiansund 0 – 1

2 juni 2015

Ord. tid Matchslut
Fyllingsdalen – Molde 0 – 4

7 maj 2015

Ord. tid Matchslut
Træff – Molde 0 – 2
Elverum – Bærum 1 – 1 1 – 2
Varegg – Viking 0 – 9
Grorud – Sarpsborg 0 – 3

6 maj 2015

Ord. tid Matchslut
Tromsdalen – Finnsnes 3 – 1
Senja – Tromsø 2 – 1
Eidsvold T. – Lillestrøm 0 – 3
FK Arendal – Sandnes Ulf 3 – 2
Byåsen – Ranheim 1 – 1 2 – 3
Kjelsås – Strømsgodset 0 – 4
Gjovik Lyn – Vålerenga 1 – 0
Vard – Brann Bergen 1 – 1 3 – 4
Mjølner – Bodø/Glimt 0 – 1
Kvikk Halden – Fredrikstad 2 – 2 4 – 3
KFUM – Stabæk 1 – 3
Fram Larvik – Sandefjord 0 – 1
Asane – Nest-Sotra 2 – 0
Kongsvinger – Follo 3 – 1
Vindbjart – Start 4 – 0
Strindheim – Aalesund 2 – 5
Raufoss – Hønefoss BK 0 – 1
Fyllingsdalen – FK Haugesund 4 – 1
Ullensaker/Kisa – Strømmen 1 – 3
Notodden – Jerv 3 – 1
Rodde – Levanger 1 – 4
Floya – Rosenborg 0 – 6
Ham-Kam – Sogndal 0 – 2
Sola – Bryne 1 – 2
Stjørdals/Blink – Kristiansund 1 – 2
Skeid – Odd 1 – 4
Orn-Horten – Mjøndalen 2 – 2 3 – 4
Fana – Hødd 1 – 3

23 april 2015

Ord. tid Matchslut
Herd – Hødd 0 – 4
Egersund – Sola 0 – 2
Skeid – Drammen FK 5 – 1
Orn-Horten – Ullern 3 – 2
Neset – Levanger 0 – 5
Aas – Fredrikstad 1 – 5
Os – Brann Bergen 1 – 6
Salangen – Senja 1 – 3
Eidsvold T. – Brumunddal 2 – 0

22 april 2015

Ord. tid Matchslut
Lillehammer – Elverum 3 – 4
Sandnessjoen – Ranheim 0 – 13
Ham-Kam – Lørenskog 2 – 1
Nardo – Stjørdals/Blink 0 – 1
Stord – Nest-Sotra 0 – 2
Funnefoss/Vormsund – Kongsvinger 1 – 3
Oppsal – Kvikk Halden 4 – 4 9 – 10
Randaberg – FK Haugesund 0 – 4
Fram Larvik – Lyn 3 – 2
Raelingen – Lillestrøm 3 – 9
Stryn – Aalesund 1 – 3
Trosvik Idrettsforening – Follo 2 – 3
Rillindja – Bærum 0 – 2
Sander – Strømmen 1 – 6
Spjelkavik – Træff 0 – 1
Runar – Stabæk 0 – 6
Asker – Sandefjord 1 – 2
Førde – Fyllingsdalen 0 – 5
Brodd – Bryne 0 – 2
Byåsen – Sverresborg 3 – 1
Floya – Alta 1 – 0
Lysekloster – Sogndal 1 – 5
Mo – Tromsø 1 – 2
Kjelsås – Sprint/Jeløy 3 – 1
Varegg – Florø 4 – 2
Vestfossen – Mjøndalen 0 – 7
Vuku – Rosenborg 0 – 3
Brattvåg – Molde 0 – 2
FK Arendal – Donn 3 – 1
Surnadal – Kristiansund 0 – 5
Riska – Sandnes Ulf 1 – 2
Hauerseter – KFUM 2 – 4
Rodde – NTNUI 1 – 0
Odda F.K. – Fana 0 – 1
Moss – Grorud 0 – 0 1 – 2
Pors Grenland – Jerv 2 – 4
Nybergsund – Ullensaker/Kisa 1 – 3
Vard – Vidar 2 – 0
Algard – Viking 0 – 7
Skedsmo – Raufoss 0 – 2
Oystese IL – Asane 0 – 2
Valdres FK – Gjovik Lyn 1 – 3
Holmen – Notodden 0 – 1
Flekkerøy – Vindbjart 1 – 1 5 – 6
Finnsnes – Harstad 3 – 0
Hallingdal – Hønefoss BK 1 – 4
Tynset – Strindheim 0 – 3
Kirkenes – Bodø/Glimt 0 – 6
Bossekop – Mjølner 0 – 1

21 april 2015

Ord. tid Matchslut
Vigør – Start 0 – 5
Lokomotiv Oslo – Vålerenga 0 – 8

23 november 2014

Ord. tid Matchslut
Molde – Odd 2 – 0

25 september 2014

Ord. tid Matchslut
Odd – Sarpsborg 5 – 2

24 september 2014

Ord. tid Matchslut
Stabæk – Molde 0 – 1

14 augusti 2014

Ord. tid Matchslut
Odd – Brann Bergen 3 – 1
Lillestrøm – Sarpsborg 0 – 2

13 augusti 2014

Ord. tid Matchslut
Molde – Viking 5 – 1
Stabæk – FK Haugesund 1 – 0

23 juli 2014

Ord. tid Matchslut
Bodø/Glimt – Stabæk 0 – 2

27 juni 2014

Ord. tid Matchslut
Brann Bergen – Ranheim 4 – 2
Molde – Mjøndalen 4 – 1
Odd – Vålerenga 3 – 2
Sarpsborg – Start 3 – 2
FK Haugesund – Tromsdalen 5 – 0
Aalesund – Lillestrøm 1 – 1 1 – 3
Viking – Sogndal 4 – 1

5 juni 2014

Ord. tid Matchslut
Tromsø – Bodø/Glimt 1 – 2
Ham-Kam – FK Haugesund 0 – 1

4 juni 2014

Ord. tid Matchslut
Vålerenga – Lyn 5 – 2
Fyllingsdalen – Brann Bergen 1 – 3
Sarpsborg – Follo 2 – 0
Florø – Molde 1 – 2
Notodden – Odd 0 – 4
Tromsdalen – Strømsgodset 1 – 1 4 – 2
Lillestrøm – Kongsvinger 4 – 1
Kristiansund – Aalesund 0 – 1
Start – Vard 4 – 0
Sogndal – Strømmen 3 – 0
Mjøndalen – Ullensaker/Kisa 1 – 0
Rosenborg – Ranheim 2 – 2 3 – 4
Egersund – Viking 0 – 3

28 maj 2014

Ord. tid Matchslut
Grorud – Stabæk 0 – 0 0 – 3

8 maj 2014

Ord. tid Matchslut
Fram Larvik – Odd 1 – 1 2 – 4
Elverum – Vålerenga 2 – 3
Sola – Viking 1 – 7
Raufoss – Stabæk 1 – 2
Ranheim – Levanger 6 – 2

7 maj 2014

Ord. tid Matchslut
Bærum – Lyn 3 – 3 3 – 4
Orn-Horten – Strømsgodset 1 – 1 1 – 2
Stord – Brann Bergen 1 – 2
Tromsdalen – Harstad 1 – 1 6 – 5
Strømmen – Asker 3 – 0
Jerv – Start 1 – 2
Byåsen – Kristiansund 1 – 3
Kongsvinger – Alta 3 – 3 5 – 3
Vidar – FK Haugesund 2 – 3
Mo – Bodø/Glimt 1 – 3
Asane – Sogndal 0 – 2
Follo – Fredrikstad 1 – 0
Pors Grenland – Mjøndalen 0 – 1
Hødd – Florø 1 – 5
Ullensaker/Kisa – Gjovik Lyn 2 – 1
Egersund – FK Arendal 1 – 1 3 – 2
Strindheim – Molde 0 – 1
Moss – Lillestrøm 0 – 5
Hønefoss BK – Grorud 1 – 2
Nest-Sotra – Fyllingsdalen 1 – 1 1 – 2
Finnsnes – Tromsø 2 – 2 2 – 4
Lørenskog – Sarpsborg 0 – 1
Notodden – Sandefjord 2 – 2 3 – 2
Træff – Aalesund 0 – 3
Nybergsund – Ham-Kam 0 – 0 3 – 4
Vard – Bryne 0 – 0 1 – 0
Kolstad – Rosenborg 2 – 10

25 april 2014

Ord. tid Matchslut
FK Arendal – Vindbjart 4 – 2
Algard – Vidar 2 – 4
Steinkjer – Levanger 3 – 4
Herd – Træff 2 – 2 2 – 3

24 april 2014

Ord. tid Matchslut
Tverlandet – Bodø/Glimt 0 – 5
Lyn – Skeid 4 – 0
Ottestad – Ham-Kam 2 – 2 2 – 4
Orn-Horten – Kjelsås 2 – 1
Os – Vard 1 – 2
Florø – Førde 2 – 0
Tynset – Elverum 0 – 1
Senja – Finnsnes 1 – 3
Frigg – Sandefjord 1 – 4
Raufoss – Holmen 2 – 1
Hollen – Start 0 – 4
Lyngbo – Nest-Sotra 1 – 1 2 – 5
Verdal – Byåsen 1 – 5
Holand – Ullensaker/Kisa 0 – 5
Nordstrand – Vålerenga 0 – 5
Lørenskog – Birkebeineren 3 – 2
Modum FK – Hønefoss BK 0 – 3
Sola – Sandnes Ulf 1 – 0
Ardal – Sogndal 0 – 4
Harstad – Medkila 2 – 1
Hasle/Loren – Bærum 0 – 2
Brumunddal – Nybergsund 1 – 2
Fram Larvik – Larvik Turn 6 – 1
Bjarg – Asane 2 – 2 2 – 5
Brattvåg – Kristiansund 0 – 3
Orkla – Rosenborg 0 – 3
Floya – Ranheim 0 – 3
Jerv – Flekkerøy 3 – 0
Krakeroy – Moss 0 – 5
Asker – Kvikk Halden 1 – 1 3 – 1
Valdres FK – Follo 0 – 8
Lyngdal – Egersund 1 – 2
Vadmyra – Fyllingsdalen 0 – 2
Mo – Sandnessjoen 2 – 1
Bergsøy – Aalesund 0 – 5
KFUM – Notodden 0 – 4
Hauerseter – Strømmen 1 – 2
Drammen FK – Strømsgodset 2 – 10
Akra – FK Haugesund 1 – 2
Brodd – Viking 0 – 3
Mjølner – Tromsø 0 – 0 7 – 8
Oslojuvelene – Fredrikstad 1 – 5
Gjovik Lyn – Eidsvold T. 5 – 1
Kjapp – Odd 0 – 4
Varegg – Brann Bergen 2 – 3
Surnadal – Molde 0 – 9
Strindheim – Nardo 2 – 0
Bossekop – Alta 1 – 4
Larsnes / Gursken – Hødd 2 – 5
Drøbak/Frogn – Pors Grenland 1 – 4
Lommedalen – Mjøndalen 0 – 6
Jevnaker – Stabæk 0 – 8
Klepp – Bryne 1 – 4
Fana – Stord 1 – 2
Kirkenes – Tromsdalen 0 – 4