Här är alla resultat för matcher i Club Friendlies (fotboll, Internationellt). Klicka på en match för att se mer detaljer.

Välj ett datum för att se alla resultat den dagen:

29 januari 2019

Ord. tid Matchslut
FC Bohemians – Longford Town FC 4 – 0
FC Hennef 05 – TV Herkenrath 5 – 1
Koln (A) – Hilden 2 – 1
Meerbusch – B. Moenchengl. (AM) 2 – 2
SV Wallern – FC Linz 0 – 8
ASV 13 – SV Horn 1 – 2
TSV Eintracht Stadtallendorf – Kassel 5 – 0
Austria Vienna II – Karabakh Vienna 1 – 1
Rochling Volklingen – Homburg 0 – 0
Lafnitz – Admira Modling 1 – 1
Spartak Moskova – Lok. Moscow 4 – 0
CSKA Moscow – Nordsjaelland 2 – 1
Guizhou Renhe – Krasnodar 1 – 1
FK Riga – Guangzhou Pharma. FC 1 – 1
Dunaj.Streda – Esbjerg 0 – 0
BATE Borisov – Suwon Samsung BlueWings FC 0 – 2
NK Rudar Velenje – Triglav 1 – 1
Hartberg – KSV Superfund 3 – 2
Mlada Boleslav – Hradec Kralove 3 – 3
R. Vienna – Odense BK 2 – 5
Dundalk – Linzer ASK 0 – 3
Sturm Graz – Horsens 1 – 1
Vålerenga – Ullensaker/Kisa 3 – 1
Vitkovice – FK AquaCity Poprad 2 – 3
Cartagena – FC Superfund 4 – 3
Isloch – Neman 0 – 4
AaB Aalborg – Slask Wroclaw 2 – 2
FC Torpedo Zhodino – Daugava Daugavpils II 5 – 0
Columbus – Vissel Kobe 0 – 0

28 januari 2019

Ord. tid Matchslut
FC Rostov – FC Zenit 0 – 5
RS Belgrad – Nordhausen 2 – 0
SK Slavia Prague – Brentford B 4 – 0
FK Viktoria Plzen – CSKA Sofia 1 – 2
Ranheim – Östersunds FK 0 – 2
Linzer ASK – Tianjin Master Kong 1 – 1
Lechia Gdansk – Odense BK 0 – 2
Anji Makhachkala – Biolog 3 – 1
FC Pakhtakor Tashkent – Brondby 0 – 1
Randers – Siroki Briheg 3 – 1

27 januari 2019

Ord. tid Matchslut
Cukaricki – FK Tyumen 3 – 1
Ahlen – Sportclub Wiedenbruck 3 – 2
Waterford – Limerick 4 – 0
Vojvodina Novi Sad – Zorya Luhansk 2 – 1
Zuerich – Flora Tallinn 4 – 1
Randers – Slovacko 0 – 1
Astra Giurgiu – SSC Farul 4 – 1
Wisla Plock – Henan Jianye 1 – 1
Lokomotiv – FC Copenhagen 0 – 4
Urozhay – Torpedo Moscow 0 – 2
FC Gomel – Gomelzheldortrans 1 – 0
Lolland-Falster – HIK 4 – 0
1860 Munich (A) – TSV Buchbach 3 – 2
Hamburger(a) – Holstein Kiel 2 4 – 1
NK Rudes – Aluminij 0 – 0
Mordovia Saransk – Volga Ulyanovsk 2 – 0
Osdorf – Condor Hamburg 4 – 1
Barcelona Guayaquil – Alianza Lima 2 – 1
Houston – Rio Grande Valley 1 – 0

26 januari 2019

Ord. tid Matchslut
Trakai – FS Metta/Lu 2 – 1
IFK Göteborg – Odd 2 – 1
Young Boys – Lausanne 2 – 2
Shamrock Rovers – Cobh Ramblers 3 – 1
FC Liefering – Wolfsberger AC 0 – 0
Guizhou Renhe – AC Sparta Prague 1 – 4
Bryne – Brodd 6 – 2
Tianjin Master Kong – FK Ventspils 1 – 4
Am. FC Ingolstadt 04 – Garching 1 – 1
Schaffhausen – Yverdon 2 – 0
Mura – Kalcer Vodoterm 6 – 0
Servette – FC Stade Nyonnais 3 – 1
AIK Stockholm – Sundsvall 1 – 1
Piast Gliwice – Bohemians 1905 1 – 1
Sligo Rovers – Galway 3 – 0
Luzern – Chiasso 3 – 1
CS Fola Esch – Elversberg 0 – 2
FC Vaduz – Wacker Innsbruck Am. 1 – 2
Admira (AM) – FC MAgna W. Neustadt 0 – 4
Orijent 1919 – NK Osijek 1 – 2
Mjøndalen – Fredrikstad 2 – 2
Fortuna Dusseldorf II – SSG Bergisch Gladbach 0 – 3
Västerås – Dalkurd FF 2 – 0
Schalke 04 (A) – Sportclub Wiedenbruck 1 – 5
Union Berlin – Basel 2 – 2
Debrecen – Kazincbarcikai 1 – 3
Kickers Offenbach – Buch. Flieden 1 – 1
Kolding IF 2 – ETSV Weiche Flensburg 3 – 1
Varbergs BoIS FC – Falkenbergs FF 1 – 3
Fredericia – Ringkobing IF 3 – 0
Nitra – VAC 3 – 1
FK Teplice – Gornik Zabrze 2 – 0
Hartberg – Lafnitz 1 – 2
Spartak Trnava – Vasas Budapest 0 – 1
AFC Eskilstuna – Syrianska FC 5 – 0
Jerv – Vindbjart 7 – 0
Babelsberg – TB Berlin 3 – 2
Fremad Amager – Herfølge 1 – 1
Norrby IF – Utsiktens BK 4 – 1
Wurzburger Kickers II – Ilshofen 1 – 2
Unterfohring – TSV Buchbach 2 – 0
Bytovia Bytow – Chojniczanka Chojnice 2 – 0
Eidsvold T. – Oppsal 1 – 3
Young Boys – Wil 4 – 2
FC St. Pauli (A) – Dassendorf 0 – 2
HJK – Hammarby 3 – 1
Shamrock Rovers – Longford Town FC 2 – 2
Zlate Moravce – Inter Bratislava 2 – 0
Sollentuna United FF – IK Frej 3 – 1
FK AquaCity Poprad – Dukla Banska Bystrica 1 – 2
Hertha BSC (A) – Lichtenberg 47 4 – 2
AC Sparta Prague – Dynamo Kiev 3 – 2
Vst Volkermarkt – Austria Klagenfurt 2 – 3
GAIS – Halmstad 0 – 1
Nowy Sacz – Tatran Presov 0 – 1
Debrecen – Luceafarul Oradea 4 – 0
LKS Nieciecza – Olimpia 2 – 1
Garbarnia Krakow – Puszcza Niepolomice 0 – 4
Roskilde – Frem 1 – 1
Schaffhausen – TSG Balingen 1 – 2
Warta – Mieszko Gniezno 3 – 2
NK Rudar Velenje – NS Drava 3 – 0
Podbeskidzie Bielsko-Bial – GKS Tychy 71 2 – 0
CMC Publikum Celje – Beltinci 7 – 0
LKS Lodz – Belchatow 1 – 2
Hvidovre – AB Copenhagen 1 – 1
FC Pisek – FC Vlasim 2 – 3
MFK Vranov nad Toplou – Bardejov 3 – 3
Ceske Budejovice – Marila Pribram 1 – 1
Usti nad Labem – Loko Vltavin 1 – 2
Hradec Kralove – Dobrovice 7 – 0
Shakhtar Donetsk – Karabagh Agdam 3 – 1

25 januari 2019

Ord. tid Matchslut
Dundalk – Drogheda 5 – 1
Derry C. – Finn Harps 3 – 0
UCD – Shelbourne FC 0 – 0
Bray Wanderers – St Patrick 0 – 3
FC Rostov – Lok. Moscow 1 – 1 3 – 4
Lyn – Bærum 2 – 2
Xamax – FC Stade Nyonnais 3 – 1
Notodden – Uradd FK 4 – 1
Rapid Vienna II – FC Linz 5 – 2
Austria Vienna II – Donaufeld 2 – 0
Raufoss – Elverum 6 – 1
Skeid – KFUM 3 – 0
NK Rijeka – Krsko 3 – 0
Bodø/Glimt – Junkeren 7 – 0
Admira Modling – ASK Ebreichsdorf 0 – 1
FC Zenit – Spartak Moskova 0 – 3
Dalian Aerbin – Fehervar 0 – 2
Guangzhou Pharma. FC – Zilina 0 – 2
Örebro – IK Sirius FK 3 – 2
Ludogorets 1947 – Lechia Gdansk 0 – 1
FK Austria Wien – Dynamo Zagreb 2 – 0
Kaucuk Opava – Vysocina Jihlava 2 – 3
Hajduk Split – Schakhtior Soligorsk 1 – 1
FC Cluj – Dukla Trencin 4 – 2
Istra 1961 – NK Domzale 0 – 1
R. Vienna – Aarau 5 – 2
Levski Sofia – Henan Jianye 0 – 1
Heidenheim – Lustenau 4 – 0
Vålerenga – Strømmen 4 – 1
Lyngby – Malmö 1 – 5
Dynamo Dresden – Dukla Prague 3 – 2
Stabæk – Ham-Kam 3 – 1
Banants – Torpedo Armavir 0 – 0
Brann Bergen – Nest-Sotra 2 – 1
Neman – FK Luch Minsk 0 – 2
KFC Komarno – Csakvari TK 0 – 1
GKS Katowice – Trinec 2 – 0
Dubnica – Prostejov 0 – 1

24 januari 2019

Ord. tid Matchslut
Gzira United – Slovan Bratislava 3 – 4
Koln (A) – Monheim 7 – 1
Balzan Youths – Mlada Boleslav 0 – 0
FK Viktoria Plzen – Puskas FC 0 – 0
Suduva – Wigry Suwalki 0 – 0
Nordsjaelland – FK Ventspils 1 – 1
Winterthur – Flora Tallinn 2 – 2
Unterhaching – WSG Wattens 0 – 0
Concordia Chiajna – Wuhan Zall 0 – 1
Sibir – Orenburg U21 2 – 0
Botev Galabovo – FC Vereya 2 – 1
Dunav 2010 – Sepsi 0 – 1
Lokomotiv Plovdiv – Chernomorets Balchik 7 – 0
Grasshoppers – Chemnitzer 2 – 2

23 januari 2019

Ord. tid Matchslut
Sezimovo Usti – Floriana 1 – 2
Hamburger(a) – Niendorfer TSV 12 – 0
Holstein Kiel 2 – Barmbek-Uhlenh. 1 – 1
FC Astoria Walldorf – Arminia Ludwigshafen 4 – 1
WAF Brigittenau – FAC Team fur Wien 0 – 6
Babelsberg – CFC Hertha 4 – 0
Xamax – Yverdon 3 – 0
FC Koln – Bochum 2 – 1
Hartberg – FC MAgna W. Neustadt 3 – 3
Hibernians – FC Boby Brno 1 – 3
Jiskra Mseno – Slovan Varnsdorf 0 – 2
Brabrand – AGF 1 – 7
Dynamo Kiev – Steaua Bucharest 1 – 1
CSKA Sofia – Shanghai Shenhua 1 – 0
NK Maribor – Karvina 0 – 0
Young Boys – Schaffhausen 3 – 0
FK Viktoria Plzen – Wuhan Zall 1 – 1
Lech Poznan – Etar Veliko Tarnovo 1 – 3
Puszcza Niepolomice – Stal Stalowa Wola 1 – 4
NK Rudes – Krsko 0 – 0
NK Rudar Velenje – DOB 7 – 0
Mura – Varteks 2 – 1
Dynamo Zagreb – Slask Wroclaw 2 – 0
Piast Gliwice – Karabagh Agdam 1 – 1
SCR Altach – FC Vaduz 2 – 0
Ruzomberok – Pohronie 0 – 1
Gorica – Budafoki MTE 4 – 2
Unterhaching – FC Superfund 5 – 0
Zlate Moravce – KFC Komarno 3 – 0
Hamburg – Midtjylland 5 – 3
Dortmund (A) – Essen 4 – 0
Aarau – Honvéd 1 – 1
Botev – Lokomotiv Gorna 2 – 0
FC Ufa – Wisla Plock 0 – 0
Metalac GM – Rad 1 – 1
Chojniczanka Chojnice – Olimpia Grudziadz 2 – 1
SK Sigma Olomouc – Vysocina Jihlava 5 – 0
Stal Mielec – Nowy Sacz 1 – 0
Odra Opole – GKS Tychy 71 2 – 0
Neman – Rukh Brest 2 – 1
Vozdovac – Brodarac 2 – 0
Gryf Wejherowo – LKS Nieciecza 1 – 1
NK Osijek – NK Domzale 5 – 0
Gorica – Radnik Sesvete 3 – 0
Ceske Budejovice – Vysehrad 3 – 1
FC Liefering – Hajduk Split II 2 – 2
Radnik Surdulica – Pohang Steelers 3 – 1

22 januari 2019

Ord. tid Matchslut
Drogheda – Derry C. 0 – 2
FC Bohemians – Shelbourne FC 2 – 2
Austria Klagenfurt – FC KAC 6 – 2
Bayern München Amateure – Burghausen 6 – 0
Vorwaerts – ASK St. Valentin 4 – 0
Usti nad Labem – Slovan Velvary 2 – 1
FC Zenit – Lok. Moscow 1 – 3
Holstein Kiel – Hansa Rostock 0 – 0
Sturm Graz – SC Weiz 9 – 0
Akritas Chloraka – RS Belgrad 1 – 8
Lausanne – Puskas FC 2 – 1
Austria Vienna II – SV Mattersburg 0 – 1
Esbjerg – Kolding IF 2 1 – 1
Magdeburg – Zwickau 3 – 2
Hajduk Split – Shakhtar Donetsk 4 – 1
Ludogorets 1947 – FC Cluj 0 – 2
Dynamo Zagreb – CSMS Lasi 2 – 0
Dudelange – Saarbrucken 1 – 3
Salzburg – FC Linz 3 – 2
Greuther Fürth – SV Sandhausen 1 – 1
Linzer ASK – WSG Wattens 8 – 2
Kaiserslautern – Homburg 3 – 0
Bohemians 1905 – FC Sion 2 – 2
Dortmund (A) – Steinbach 3 – 5
Grasshoppers – Vendsyssel 3 – 0
Dukla Prague – Marila Pribram 4 – 0
Wolfsberger AC – Ried 0 – 1
SK Slavia Prague – Beijing Guoan 4 – 0
Randers – Fredericia 2 – 2
Basel – Krasnodar 2 – 0
Wisla Krakow – Puszcza Niepolomice 2 – 3
Podbrezova – Dubnica 3 – 1
Paks – Zire 0 – 1
CSKA Moscow – Molde 2 – 1
Krylya Sovetov – Zilina 1 – 0
Terek Grozni – Honvéd 1 – 1
Talleres – Belgrano 2 – 0

21 januari 2019

Ord. tid Matchslut
Spartak Moskova – FC Rostov 2 – 1
Duisburg – Servette 3 – 2
CSKA Moscow – FK Ventspils 5 – 0
AC Sparta Prague – Fehervar 3 – 1
Suduva – FS Metta/Lu 3 – 1
Tianjin Master Kong – Arminia Bielefeld 1 – 2
Brondby – Lokomotiv Tashkent 5 – 1
FC Boby Brno – Slovan Bratislava 3 – 0
Fehervar – Guizhou Renhe 1 – 1
FC Copenhagen – Roskilde 1 – 0
Sezimovo Usti – Mlada Boleslav 1 – 3
Gandzasar Kapan – Torpedo Armavir 1 – 3
Cukaricki – Sindelic Beograd 3 – 2

20 januari 2019

Ord. tid Matchslut
Steaua Bucharest – Shanghai Shenhua 2 – 2
CSKA Sofia – Puskas FC 1 – 3
Dynamo Zagreb – Etar Veliko Tarnovo 1 – 1
Eintracht Norderstedt – Altona 93 2 – 3
Mainz 05 (A) – Ginsheim 2 – 2
CZ Jena – Erzgebirge Aue 2 – 4
Lokomotiv Plovdiv – Lokomotiv Gorna 2 – 0
Sibir – Chernomorets 5 – 1
Rangers – HJK 3 – 2
Grasshoppers – Dynamo Dresden 0 – 0
FC Hennef 05 – Fort Koln 1 – 3
FK Jablonec – Viktoria Zizkov 2 – 1
Dynamo Dresden – Aarau 0 – 1

19 januari 2019

Ord. tid Matchslut
Newells Old Boys – Velez Sarsfield 1 – 0
Finn Harps – Limerick 2 – 1
Shamrock Rovers – Bray Wanderers 2 – 3
IFK Göteborg – Stabæk 2 – 0
Bochum – Dynamo Kiev 0 – 3
FC Rapperswil Jona – Wehen 0 – 2
Arminia Bielefeld – St. Gallen 0 – 2
Kriens – Bellinzona 2 – 1
Ferencvaros – FC Sion 2 – 2
Holstein Kiel 2 – Niendorfer TSV 1 – 3
Mura – Medjimure 3 – 1
Gorica – Aluminij 3 – 1
FF Jaro – Seinajoen JK 1 – 2
Levski Sofia – FC Ufa 1 – 1
Hartberg – Sparkasse Gleisdorf 7 – 2
NK Maribor – NK Rudar Velenje 2 – 0
NK Osijek – ND Gorica 6 – 0
IF Brommapojkarna – Sollentuna United FF 2 – 1
Midtjylland – Fredericia 4 – 1
Aachen – VfR Wormatia Worms 2 – 2
SpVgg Greuther Furth II – Wurzburger Kickers II 3 – 0
Vasalund – AIK Stockholm 0 – 1
Munster – Fort Koln 1 – 1
Stuttgart Kickers – TSG Balingen 3 – 2
R. Vienna – FAC Team fur Wien 1 – 0
Saarbrucken – SV Sandhausen 0 – 0
Lustenau – Ravensburg 3 – 3
Cottbus – Magdeburg 1 – 0
SKU Amstetten – Ceske Budejovice 3 – 2
SK Slavia Prague – Usti nad Labem 8 – 0
Karlsruhe – Jeunesse Esch 2 – 0
ASC 09 Dortmund – Wuppertaler SV 4 – 1
Zuerich – Səbail 1 – 1
Verl – BSV Rehden 4 – 0
Wattenscheid – Steinbach 0 – 3
Kickers Offenbach – Siegen 0 – 2
Babelsberg – Staaken 12 – 0
TuS Haltern – Kaan-Marienborn 1 – 0
Mlada Boleslav – Slovan Bratislava 1 – 2
Paks – Arsenal Tula 0 – 0
GKS Katowice – Nowy Sacz 3 – 3
Dunaj.Streda – Soroksar 1 – 0
Triglav – NK Domzale 3 – 2
Grasshoppers – Hajduk Split 1 – 0
Ludwigsfelder FC – FSV Optik Rathenow 0 – 2
Randers – Sønderjyske 1 – 1
Zlin – Nitra 5 – 0
Fremad Amager – Frem 0 – 1
IK Frej – Hammarby 1 – 3
Backa – Vojvodina Novi Sad 0 – 1
Vasas Budapest – SKF Sered 1 – 1
FK Austria Wien – Ried 3 – 2
Spartak – Bekescsaba 2 – 0
Häcken – Norrby IF 2 – 1
Silkeborg – Raufoss 3 – 1
Gyirmot SE – Spartak Trnava 2 – 0
Debrecen – Budaorsi 1 – 2
Karvina – Puszcza Niepolomice 0 – 0
TB Berlin – Berlin Ankaraspor 1 – 5
Nordsjaelland – AGF 2 – 4
Dynamo Berlin – TSG Neustrelitz 1 – 0
SK Sigma Olomouc – Ruzomberok 1 – 1
Bayern München Amateure – Garching 3 – 0
Zlate Moravce – Dukla Banska Bystrica 4 – 1
Oulu – RoPS 1 – 2
Koln (A) – Koblenz 4 – 0
Trinec – Hlucin 1 – 1
Wolfsberger AC – KSV Superfund 5 – 3
Wisla Krakow – Garbarnia Krakow 2 – 3
Podbrezova – FK AquaCity Poprad 1 – 1
SC Victoria Hamburg – FC St. Pauli (A) 1 – 1
Vendsyssel – Thisted 1 – 1
LKS Lodz – Torunski KP 1 – 0
Wigry Suwalki – FK Panevezys 0 – 0
Hradec Kralove – Loko Vltavin 6 – 1
FC Banik Sokolov – Marila Pribram 1 – 4
CMC Publikum Celje – Sampion Celje 2 – 0
Chrobry Glogow – Stilon Gorzow 2 – 0
Vanlose – Avarta 0 – 2
FC Slavia Mozyr – Gomelzheldortrans 0 – 0
Dukla Trencin – Kaucuk Opava 1 – 0
Mladost Podgorica – NK Rudes 1 – 1
FK Teplice – Slovan Varnsdorf 5 – 1
Dukla Prague – AFK Chrudim 4 – 1
Podbeskidzie Bielsko-Bial – Energetyk ROW Rybnik 3 – 0
Baltyk Gdynia – Bytovia Bytow 2 – 3
Senica – Petrzalka Akademia 3 – 2
Helsingor – AB Copenhagen 2 – 2
Vysocina Jihlava – Vyskov 6 – 3
Michalovce – MFK Vranov nad Toplou 2 – 0
WAC/St. Andra-B – Austria Klagenfurt 0 – 2
USV Scheiblingkirchen – FC MAgna W. Neustadt 1 – 4
Trinec – Viktoria Otrokovice 5 – 0
Shakhter Volga Olimpiets – Rotor Volgograd 1 – 1

18 januari 2019

Ord. tid Matchslut
Schaffhausen – Juventus Zurich 0 – 1
Stuttgart (A) – Backnang 2 – 2
Austria Vienna II – Leobendorf 2 – 1
Örebro – Linkoping 4 – 2
SV Mattersburg – Lafnitz 1 – 1
Brumunddal – Ham-Kam 0 – 2
Wacker Innsbruck Am. – Reichenau 10 – 1
Sturm Graz – Vorwaerts 2 – 2
Salzburg – Red Bull Jnr Salzburg 8 – 2
Mjøndalen – Notodden 3 – 1
Malmö – IFK Malmö 2 – 2
Lausanne – Union Berlin 0 – 0
SV Horn – Admira Modling 1 – 3
St. Polten – FC Linz 3 – 0
Hamburg – Lugano 1 – 0
Dynamo Moscow – Pogon Szczecin 3 – 1
FC Liefering – Linzer ASK 1 – 1
Piast Gliwice – GKS Jastrzebie 2 – 0
Astra Giurgiu – Gazovik 2 – 3
Eintr. Braunschweig – Erfurt 5 – 0
SCR Altach – Reutlingen 4 – 4
Union Berlin – Unterhaching 1 – 2
FC Cluj – Zuerich 2 – 1
Lokomotiv Tashkent – Zilina 2 – 0
Wisla Plock – Pogon Siedlce 1 – 1
Slask Wroclaw – Odra Opole 2 – 1
Sarpsborg – Vålerenga 4 – 0
Stal Mielec – Cracovia 1 – 1
FK Slovan Liberec – Oberlausitz 5 – 0
Dinamo Vranje – Radnicki Nis 2 – 4
Nacional Montevideo – Colon 2 – 2 3 – 4

17 januari 2019

Ord. tid Matchslut
Servette – NK Rijeka 1 – 3
SC Victoria Hamburg – HEBC 11 – 1
Dunaj.Streda – Galanta 4 – 2
SKA Energiya – Atyrau 3 – 1
Basel – Puskas FC 2 – 1
Ingolstadt – Hallescher 3 – 1
Luzern – Steaua Bucharest 0 – 0
SV Darmstadt 98 – FC Rapperswil Jona 0 – 0
Arminia Bielefeld – 1860 Munchen 2 – 1
Heidenheim – Xamax 1 – 0
Botosani – Paks 2 – 1
Brondby – Roskilde 1 – 3
Como – Chiasso 3 – 0
SG Sonnenhof Grossaspach – Regensburg 0 – 1
Esbjerg – Sønderjyske 1 – 2
Botev Vratsa – Dunav 2010 0 – 2
Rubin Kazan – Viitorul Constanta 2 – 2

16 januari 2019

Ord. tid Matchslut
Deportivo Tachira – Alianza Petrolera 2 – 1
Cucuta Deportivo – Deportivo Lara 2 – 0
Cork City FC – St Marys 2 – 0
Kriens – Chams 3 – 0
SC Furstenfeld – Hartberg 1 – 6
Fort Koln – Bonner SC 1 – 2
FSV Optik Rathenow – Brandenburger SC Sud 05 2 – 1
Babelsberg – International Leipzig 6 – 1
Oldenberg – Sportfreunde Lotte 0 – 5
FK Jablonec – Jiskra Mseno 8 – 0
Brinje-Grosuplje – NK Domzale 0 – 5
Gornik Zabrze – Anagennisi Deryneia 8 – 0
Triglav – DOB 1 – 0
Slovan Bratislava – SK Sigma Olomouc 2 – 3
Dukla Prague – Sokol Zivanice 4 – 2
Lausanne – Guizhou Renhe 3 – 0
Slask Wroclaw – Chrobry Glogow 3 – 1
NK Maribor – Haladas 0 – 0
Servette – Olhanense 1 – 1
Portimonense – Duisburg 1 – 1
Bochum – CSKA Sofia 1 – 1
Sepsi – FK Aktobe 3 – 1
FK Austria Wien – FC MAgna W. Neustadt 0 – 1
St. Pauli – Wehen 3 – 2
Gorica – Krsko 5 – 1
Skalica – Spartak Trnava 1 – 0
NK Rudar Velenje – Budafoki MTE 3 – 0
Zlate Moravce – Dubnica 5 – 2
Lokomotiv Plovdiv – Maritsa 4 – 0
Wisla Krakow – Wisla Sandomierz 3 – 2
Horsens – Fredericia 3 – 1
SKF Sered – VAC 1 – 1
Senica – Dukla Banska Bystrica 2 – 2
FK Teplice – Sezimovo Usti 6 – 1
Union Fürstenwalde – Berlin Ankaraspor 2 – 2
Kaucuk Opava – Prostejov 3 – 1
Spartak Moskova – Lokomotiv Tashkent 5 – 2
Trebisov – Michalovce 3 – 2
Cherno More – Chernomorets Balchik 1 – 1
Beroe – Botev Galabovo 4 – 1
Karvina – Trinec 1 – 1
Mlada Boleslav – Vysocina Jihlava 0 – 2
Mallorca – FC Koln 1 – 0
AC Sparta Prague – Loko Vltavin 5 – 0

15 januari 2019

Ord. tid Matchslut
Finn Harps – Galway 2 – 0
VVV Venlo – Straelen 2 – 0
Aachen – Paderborn 07 II 4 – 0
Austria Vienna II – Mannsworth 2 – 1
FCM Traiskirchen – Admira Modling 0 – 4
Mura – Beltinci 5 – 1
Murcia – Xamax 2 – 3
KSV Superfund – SV Mattersburg 0 – 4
Karlsruhe – Winterthur 3 – 1
Botosani – Ludogorets 1947 3 – 1
AaB Aalborg – Thisted 6 – 0
R. Vienna – SV Horn 5 – 0
Ferencvaros – Gaz Metan 0 – 0
Erzgebirge Aue – FC Sion 2 – 1
Dynamo Dresden – Zuerich 2 – 1
Podbrezova – Lipt. Mikulas 1 – 2
Paks – FC Vaduz 0 – 1
Ruzomberok – Hodonin-Sardice 5 – 1
AGF – Odense BK 2 – 3
Ruzomberok – MSK Namestovo 11 – 0
Dynamo Dresden – Dynamo Zagreb 2 – 1

14 januari 2019

Ord. tid Matchslut
Ferencvaros – Viitorul Constanta 1 – 2
Kaiserslautern – Fehervar 0 – 2
1860 Munchen – SV Darmstadt 98 0 – 1
Genoa – FC Wurzburger Kickers 1 – 1
Dynamo Zagreb – Partizan Tirana 2 – 1
Hamburg – St. Gallen 0 – 3
Tambov – Fakel 3 – 0

13 januari 2019

Ord. tid Matchslut
Corinthians – Santos 1 – 1
Anderlecht – Heidenheim 1 – 2
Rubin Kazan – Diosgyor 2 – 0
Frosinone – Paganese 3 – 0
Schonnebeck – Straelen 0 – 5
Pescara – Fano 1 – 2
Udinese – Biancoscudati Padova 1 – 0
Cremonese – AC Renate 2 – 0
TuRU Dusseldorf – Ennepetal 2 – 3
Velbert – Erndtebruck 2 – 5
Adana Demirspor – CS U Craiova 1 – 2
Atletico Goianiense – Ceilandia 0 – 0
Sivasspor – Sepsi 2 – 1
Dunarea Calarasi – Uerdingen 1 – 1
Brondby – BSF 8 – 0
RB Leipzig – Wolfsberger AC 1 – 0
Rodinghausen – TSV Havelse 1 – 0
Konyaspor – Istanbulspor 1 – 0

12 januari 2019

Ord. tid Matchslut
Hamrun Spartans – Monza 2 – 2
St. Polten – SKU Amstetten 4 – 2
TPV – Haka 1 – 0
Essen – Fort Koln 3 – 0
Cork City FC – Limerick 5 – 0
Empoli – Perugia 1 – 0
Sudtirol – Wacker Innsbruck 3 – 0
FC Wels – Ried 2 – 6
RB Leipzig – Galatasaray 1 – 1
Wexford Youths – St Patrick 0 – 3
Raufoss – Mjøndalen 1 – 3
VVV Venlo – Viktoria Koln 2 – 0
Salernitana – Rieti 1 – 1
Krsko – NK Slaven Belupo 0 – 1
Zapresic – NK Rudes 2 – 2
Spartak Trnava – Lipt. Mikulas 2 – 2
Hertha – FC Linz 1 – 3
Kriens – Koniz 2 – 1
Regensburg – FC Liefering 10 – 1
Cottbus – AC Sparta Prague 0 – 2
Wolfsburg – NK Rijeka 3 – 0
CZ Jena – VfB Germania Halberstadt e. V. 3 – 0
FC Ilves – HIFK 4 – 0
Stadl-Paura – Vorwaerts 0 – 4
NK Lokomotiva Zagreb – Gorica 1 – 1
Dukla Trencin – SK Sigma Olomouc 0 – 3
Debrecen – Michalovce 4 – 1
Podbrezova – Dukla Banska Bystrica 2 – 0
Babelsberg – SV Empor Berlin 4 – 3
Inter De Limeira – Bragantino SP 1 – 1
Karlsruhe – Feyenoord 2 – 4
AaB Aalborg – Hobro 1 – 2
Dorogi FC – VAC 1 – 2
Eintracht Norderstedt – Condor Hamburg 6 – 1
Sparkasse Gleisdorf – Austria Klagenfurt 1 – 2
Mlada Boleslav – Dobrovice 10 – 1
Zilina – Kaucuk Opava 0 – 1
Podbeskidzie Bielsko-Bial – Ruch Zdzieszowice 1 – 1
Vitkovice – Zlin II 1 – 0
Denzilispor – Caykur Rizespor 1 – 2
Hvidovre – Vanlose 2 – 1
Gyirmot SE – Haladas 0 – 0
FK Teplice – Oberlausitz 5 – 1
Podbrezova – Pohronie 1 – 3
Zlin – Zlate Moravce 2 – 0
FK Viktoria Plzen – FC Banik Sokolov 7 – 2
Bohemians 1905 – Viktoria Zizkov 2 – 0
SKF Sered – Karvina 0 – 1
SK Benesov – Dukla Prague 0 – 5

11 januari 2019

Ord. tid Matchslut
Servette – Vevey Sports 4 – 1
Borussia Monchengladbach – Standard Liège 0 – 2
Borussia Dortmund – Feyenoord 2 – 1
Vitesse – Livingston 3 – 2
SV Horn – Leobendorf 4 – 1
Fenerbahce – AZ Alkmaar 3 – 2
Bursaspor – Yeni Malatyaspor 0 – 4
FC Schalke – Genk 2 – 2
Buyuksehir BLD Spor – ADO Den Haag 3 – 1
Cercle Brugge – VfB Stuttgart 2 – 2
Erzgebirge Aue – Hansa Rostock 0 – 1
Basel – Aarau 2 – 0
Trabzonspor – MTK Budapest 0 – 2
Thun – FC Rapperswil Jona 2 – 0
Hoffenheim – Anderlecht 2 – 3
Xamax – Lausanne 0 – 3
Schaffhausen – St. Gallen 1 – 1
Bayer Leverkusen – Zwolle 3 – 1
PSV Eindhoven – FC Brugge 2 – 1
Saarbrucken – Wehen 4 – 2
Dortmund (A) – Willem II 3 – 2
Karlsruhe – Magdeburg 0 – 3
Slovacko – AZ Alkmaar 1 – 1
Hoffenheim – St Truiden 5 – 2
Adelaide Raiders – Dandenong City 2 – 1

10 januari 2019

Ord. tid Matchslut
HEBC – Altona 93 2 – 0
Vila Nova GO – Luziania 0 – 0
Dusseldorf – Emmen 1 – 0
Utrecht – Oostende 1 – 2
RS Waasland – FC Wurzburger Kickers 1 – 1
Konyaspor – Altinordu 0 – 1
Fortuna Sittard – Genk 0 – 1
Antalyaspor – SV Sandhausen 0 – 3
Goztepe – Pendikspor 6 – 3
Peralada – De Graafschap 3 – 4

9 januari 2019

Ord. tid Matchslut
Crevillente – Elche 1 – 1 3 – 5
Eintracht Mahlsdorf – Union Fürstenwalde 3 – 5
Magdeburg – Shenzhen Shangqingyin 2 – 0
Zulte Waregem – Hannover 3 – 3
Mlada Boleslav – Viktoria Zizkov 3 – 0
Lugano – Chiasso 3 – 0
Hertha Berlin – Arminia Bielefeld 4 – 1
1860 Munchen – Ried 2 – 2
Zuerich – Aarau 4 – 3
CZ Jena – Oberlausitz 4 – 0
Sivasspor – Partizan Tirana 1 – 1
Dynamo Dresden – FSV Budissa Bautzen 7 – 0
Erfurt – International Leipzig 3 – 1
AC Sparta Prague – Ceske Budejovice 3 – 1

8 januari 2019

Ord. tid Matchslut
FK Viktoria Plzen – Jiskra Usti nad Orlici 6 – 0
Mainz 05 – Standard Liège 2 – 3
Bursaspor – Kastamonuspor 2 – 1
SV Darmstadt 98 – Wehen 2 – 1
Trabzonspor – ADO Den Haag 3 – 1
Dordrecht – TOP Oss 3 – 0
Luzern – Winterthur 1 – 2
Genclerbirligi – MTK Budapest 1 – 0
Galatasaray – Eskisehirspor 3 – 3

7 januari 2019

Ord. tid Matchslut
NAC Breda – St Truiden 2 – 1
Borussia Dortmund – Dusseldorf 3 – 2
Nurnberg – Zwolle 1 – 1
Holstein Kiel – Mechelen 2 – 0
Borussia Monchengladbach – Magdeburg 1 – 2
Den Bosch – B. Moenchengl. (AM) 5 – 2

6 januari 2019

Ord. tid Matchslut
Confianca SE – ASA 2 – 1
Wolfsburg – Vitesse 3 – 0
Antwerp – OH Leuven 1 – 0
Hannover – NEC 0 – 0
Kayserispor – GA Eagles 0 – 2
VfB Stuttgart – Utrecht 2 – 3
Sporting Chatelet – Tubize 0 – 1
Roda JC – Lierse Kempenzonen 2 – 0
Bursaspor – MVV Maastricht 1 – 2

5 januari 2019

Ord. tid Matchslut
Operario PR – FC Cascavel 0 – 0
Botafogo SP – Sertaozinho 1 – 0
Antwerp – Excelsior Virton 1 – 0
RKC Waalwick – Katwijk 3 – 0
Mainz 05 – TuS Marienborn 4 – 0
Utrecht Youth – Sparta 1 – 2
FC Ilves – TPV 3 – 2

4 januari 2019

Ord. tid Matchslut
TOP Oss – Dessel 5 – 0
FC Eindhoven – ODIN 59 0 – 2
Westlandia (Zon) – NEC 1 – 5

30 december 2018

Ord. tid Matchslut
Atletico Tordesillas – Unionistas de Salamanca 2 – 3

29 december 2018

Ord. tid Matchslut
América de México – Santos Laguna 1 – 1

22 december 2018

Ord. tid Matchslut
West Adelaide – White City Woodville 3 – 3

21 december 2018

Ord. tid Matchslut
Seinajoen JK – FF Jaro 1 – 1

19 december 2018

Ord. tid Matchslut
Heidelberg United – South Melbourne 1 – 4

16 december 2018

Ord. tid Matchslut
Tampere Utd – Haka 0 – 3

15 december 2018

Ord. tid Matchslut
Peninsula Power – Caboolture 7 – 0
Moreton Bay United Jets – Logan Lightning 0 – 1

7 december 2018

Ord. tid Matchslut
Admira (AM) – FC Superfund 2 – 0
Frydek-Mistek – GKS Tychy 71 0 – 1

27 november 2018

Ord. tid Matchslut
Häcken – Degerfors IF 2 – 0

21 november 2018

Ord. tid Matchslut
Norrby IF – Häcken 3 – 2

20 november 2018

Ord. tid Matchslut
B. Moenchengl. (AM) – Monheim 3 – 0
Lokeren – St Truiden 5 – 4
Radnik Surdulica – Radnicki Nis 1 – 3

18 november 2018

Ord. tid Matchslut
FC Ufa – Caramba/Dinamo Riga 1 – 1 4 – 3
FC Zenit – FC Schalke 2 – 1

17 november 2018

Ord. tid Matchslut
FC Minsk – Isloch 3 – 4

16 november 2018

Ord. tid Matchslut
SpVgg Neu-Isenburg – Hessen Dreieich 1 – 3
Sportfreunde Lotte – Borussia Dortmund 2 – 3
AEL Limassol – Caramba/Dinamo Riga 0 – 2
Zapresic – Krsko 5 – 3
MTK Budapest – Gyirmot SE 4 – 5
NK Osijek – Zalaegerszeg 3 – 0
1860 Munchen – Ingolstadt 2 – 1
SCR Altach – Wacker Innsbruck Am. 6 – 3
FC Vaduz – St. Gallen 0 – 3
FC Ufa – AEP Paphos 2 – 1
Sturm Graz – Ried 2 – 1
Duisburg – Osnabruck 1 – 1
Zaglebie Sosnowiec – Wisla Krakow 1 – 3
GKS Katowice – Gornik Zabrze 0 – 0
Botev – Botev Galabovo 2 – 0

15 november 2018

Ord. tid Matchslut
Kickers Offenbach – Mainz 05 1 – 2
SF Baumberg – Dusseldorf 1 – 5
Lafnitz – SV Mattersburg 2 – 1
Borussia Monchengladbach – Munster 3 – 0
Wolfsburg – Paderborn 1 – 3
Hertha Berlin – Erzgebirge Aue 1 – 1
Eibar – Huesca 2 – 0
Ludogorets 1947 – Viitorul Constanta 0 – 2

14 november 2018

Ord. tid Matchslut
Deportivo La Coruna – Athletic Bilbao 2 – 2 1 – 4
Rayo Vallecano – Grasshoppers 3 – 1
Leganes – Alcorcon 1 – 3
Freiburg (A) – Freiburger 3 – 0
Meppen – Emmen 1 – 0

15 oktober 2018

Ord. tid Matchslut
Aachen – Borussia Dortmund 0 – 4

14 oktober 2018

Ord. tid Matchslut
Caykur Rizespor – Dinamo Batumi 3 – 1
Lokomotiv Plovdiv – Tsarsko Selo 1 – 1

12 oktober 2018

Ord. tid Matchslut
Borussia Monchengladbach – Wiener SC 6 – 0
Osnabruck – Werder Bremen 1 – 2
Eddersheim – Mainz 05 0 – 4
Krsko – Zapresic 1 – 0
Onisilos Sotiras – Alki Oroklini 0 – 5
Bochnia – Wisla Krakow 2 – 5
Apollon Larissa – Trikala 1 – 3
Astra Giurgiu – Dunav 2010 2 – 0
Karmiotissa – AEL Limassol 0 – 5
Asteras Tripolis – Panachaiki 3 – 1
NK Rudes – NK Domzale 2 – 1
FC CSKA 1948 Sofia – Botev Vratsa 1 – 1
Kazincbarcikai – Diosgyor 2 – 2
Botev – Botev Galabovo 2 – 0

11 oktober 2018

Ord. tid Matchslut
Hilden – Dusseldorf 1 – 5
RS Waasland – FC Koln 0 – 3
Hanau – Eintracht Frankfurt 0 – 13
Altona 93 – St. Pauli 0 – 5
Leganes – Eibar 2 – 3
Babelsberg – Hertha Berlin 1 – 4
Girona – Toulouse 0 – 1
PAS Giannina – Kerkyra 2 – 2
Wolfsburg – Magdeburg 1 – 1

10 oktober 2018

Ord. tid Matchslut
L’Entregu – Langreo 0 – 1
Arminia Bielefeld – Meppen 2 – 1
Oranienburger – Hertha BSC (A) 0 – 5

5 oktober 2018

Ord. tid Matchslut
Wollongong Community – Central Coast Mariners FC 1 – 3

4 oktober 2018

Ord. tid Matchslut
Sporting Gijon – Langreo 2 – 0

2 oktober 2018

Ord. tid Matchslut
Altona 93 – Hamburger(a) 1 – 2

26 september 2018

Ord. tid Matchslut
Altglienicke – Petershagen-Eggersdorf 2 – 1

20 september 2018

Ord. tid Matchslut
DC United – CD Olimpia 1 – 1

19 september 2018

Ord. tid Matchslut
Langreo – Caudal 3 – 0
Trikala – AE Sparti 4 – 0

12 september 2018

Ord. tid Matchslut
Spartak Varna – Sevlievo 1 – 0

9 september 2018

Ord. tid Matchslut
Talleres – River Plate 3 – 1
Sarnese – Salernitana 0 – 0
Alanyaspor – Antalyaspor 1 – 1
Caykur Rizespor – Giresunspor 4 – 2
Catanzaro – Vibonese 1 – 0
Virtus Francavilla – Cosenza 0 – 2
Besiktas – Altinordu 2 – 1

7 september 2018

Ord. tid Matchslut
Trikala – AEK Athene 1 – 4
Olympia Nicosia – Apoel Nikosia 0 – 1
Podbeskidzie Bielsko-Bial – Cracovia 2 – 2
Udinese – CMC Publikum Celje 0 – 0
Delta Porto Tolle – Venezia 1 – 2
Aittitos Spata – Panionios 4 – 2
Lokomotiv Gorna – Dunav 2010 4 – 3
Ermis – AE Sparti 4 – 1
Vitosha Bistritsa – Pirin Blagoevgrad 3 – 0
ARKA Gdynia – Wisla Plock 0 – 0
Botev – Montana 1 – 2

5 september 2018

Ord. tid Matchslut
HSC Hannover – Hannover 0 – 4

4 september 2018

Ord. tid Matchslut
Atletico De Kolkata – Real Murcia B 1 – 0
Werder Bremen – Emmen 1 – 2

31 augusti 2018

Ord. tid Matchslut
ACD Virtus Entella – Ligorna 3 – 0

30 augusti 2018

Ord. tid Matchslut
MonosPolis – Fasano 4 – 2

28 augusti 2018

Ord. tid Matchslut
Bayern Munchen – Chicago Fire 4 – 0
Ferrol – Deportivo La Coruna 0 – 1

22 augusti 2018

Ord. tid Matchslut
Arezzo – Fiorentina 1 – 2
FC Paradiso – Lugano 0 – 2
Triestina – USD Virtusvecomp Verona 2 – 1
Siena – San Donato Tavarnelle 1 – 0

17 augusti 2018

Ord. tid Matchslut
Melilla – Atl Madrid B 1 – 2
Badajoz – Sevilla Atletico 0 – 1
Racing Santander – Real Madrid (B) 3 – 1
SD Gernika – Balmaseda FC 2 – 3
Nea Salamis – Doxa 3 – 1

16 augusti 2018

Ord. tid Matchslut
Bearbeiten von Club Cristo Atletico – Salmantino 0 – 1

15 augusti 2018

Ord. tid Matchslut
Arandina – Unionistas de Salamanca 2 – 2
FC Jumilla – Al Feiha 2 – 2
Costa Calida CF – Ontinyent 3 – 0
Hercules – Murcia 2 – 1
Calahorra – Burgos 1 – 1 5 – 4
Hamburg – Bayern Munchen 1 – 4
Segoviana – Navalcarnero 0 – 0 4 – 5
Hertha Berlin – Hallescher 4 – 1

14 augusti 2018

Ord. tid Matchslut
Badajoz – Real Betis B 1 – 0
Barcelona(B) – Bengaluru 3 – 0
San Roque Lepe – Sevilla Atletico 2 – 3
Sestao River – Arenas Getxo 0 – 2
Cartagena – Villarreal B 3 – 1
Union Berlin – Altglienicke 1 – 3
VfL Benrath – Dusseldorf 0 – 13
Levadiakos – Volos NFC 3 – 0
Portugalete – Barakaldo 1 – 0
Asteras Tripolis – AE Sparti 1 – 1

10 augusti 2018

Ord. tid Matchslut
Elche – Almeria 1 – 0
Marbella – Cordoba 0 – 2
Kozakken Boys – RKC Waalwick 1 – 2
Almere City FC – MVV Maastricht 1 – 1
Volendam – AZ Alkmaar Youth 3 – 3
GA Eagles – Sparta 3 – 0
Mirandes – Osasuna 0 – 0
Al Feiha – Cartagena 3 – 2
Hertha Berlin – Aiginiakos 7 – 0
Utrecht Youth – TOP Oss 1 – 1
PSV Eindhoven Youth – Al Nasr 2 – 0

9 augusti 2018

Ord. tid Matchslut
Frosinone – Betis 1 – 3
Aris – Larisa 1 – 1
Ourense CF – Celta B 1 – 2
Zamora – Salmantino 1 – 0
FC Eindhoven – Al Sharjah 4 – 3
Murcia – FC Jumilla 2 – 0
Giulianova – Pescara 0 – 4

8 augusti 2018

Ord. tid Matchslut
Recreativo Huelva – Cordoba 0 – 1
Melilla – Almeria 0 – 4
UD San Pedro – Marbella 0 – 3
Lugo – Deportivo La Coruna 1 – 2
Albacete Balompie – Levante 2 – 2 5 – 6
Perugia – Spal 0 – 0
Valladolid – Rayo Vallecano 2 – 0
CD Arenteiro – Pontevedra 0 – 0 3 – 5
Forli – Rimini 0 – 0
Gimnastic – Espanyol 0 – 2
Malaga – Mallorca 0 – 0
UD Logroñés – Numancia 1 – 0
Cagliari – Atletico Madrid 0 – 1
Algeciras – CD San Fernando 0 – 2
Atletico Astorga CF – Ponferradina 0 – 2
Reus – Girona 1 – 0
Sporting Gijon – Getafe 0 – 0
Guijelo – Villanovense 0 – 0
Amurrio – Barakaldo 0 – 3
Club Bermeo – SD Amorebieta 0 – 0
Real Sociedad – Alaves 1 – 2
Balmaseda FC – Arenas Getxo 1 – 1
Club Deportivo Constancia – Atletico B 0 – 3
Villarreal – Zaragoza 1 – 1
Panetolikos – PAS Giannina 2 – 1
Enosis – Omoni Nicosia 2 – 1
Lamia – Volos NFC 1 – 1

7 augusti 2018

Ord. tid Matchslut
Liverpool – Torino 3 – 1
Borussia Dortmund – Napoli 1 – 3
Al Feiha – Murcia 1 – 1
Kustosija – Zapresic 0 – 2

6 augusti 2018

Ord. tid Matchslut
Cartagena – Granada 3 – 2
Granada II – Melilla 2 – 0
FC Liefering – Hertha Berlin 1 – 4

3 augusti 2018

Ord. tid Matchslut
Boavista – Getafe 0 – 0 3 – 4
Cartagena – Newcastle Jets 3 – 2
At. Sanluqueno – Sevilla Atletico 1 – 1 3 – 2
Brighton – Nantes 2 – 1
Linense – Cadiz 0 – 2
Bournemouth – Betis 0 – 2
Recreativo Huelva – Cadiz B 0 – 0
Borussia Dortmund – Rennes 1 – 1
Eibar – Osasuna 1 – 1
ADO Den Haag – Aris 0 – 2
JVC Cuijk – NEC 0 – 4
Freiburg – Strasbourg 2 – 3
West Ham – Angers 1 – 0
Ajax – Wolfsburg 0 – 3
Enosis – Doxa 1 – 1
RB Leipzig – Huddersfield 0 – 3
Utrecht Youth – Almere City FC 1 – 2
PSV Eindhoven Youth – AZ Alkmaar Youth 4 – 3

2 augusti 2018

Ord. tid Matchslut
Vitoria Setubal – Extremadura UD 3 – 2
Cesarense – FC Porto II 1 – 1
Linense – Mallorca 0 – 2
Sabadell – Girona 0 – 1
Anguiano – UD Logroñés 0 – 4
Twente – Goztepe 3 – 0
Utrecht – Levante 2 – 2
Picerno – Rossoblu Potenza 2 – 3
Buyuksehir BLD Spor – Bayer Leverkusen 1 – 1
Genoa – Albissola 3 – 0
RC Angolana – Pescara 0 – 4
Erzurum BB – Gumushanespor 1 – 1

1 augusti 2018

Ord. tid Matchslut
Torino – Associacao Chapecoense de Futebol 2 – 0
San Roque Lepe – Recreativo Huelva 2 – 2 7 – 6
Badajoz – Extremadura UD 2 – 1
Leicester – Valencia 1 – 1
Fulham – Sampdoria 0 – 1
Southampton – Celta Vigo 3 – 2
Braga – Newcastle 4 – 0
Numancia – Alaves 3 – 1
Marbella – Cadiz 0 – 3
UD Santa Marta – Guijelo 0 – 3
Olympiakos – Leganes 0 – 0
Real Madrid (B) – Rayo Vallecano 0 – 3
Deportivo La Coruna – Valladolid 1 – 1
Lugo – Oviedo 2 – 1
Orihuela – Hercules 0 – 1
Fenerbahce – Cagliari 2 – 1
Cultural Leonesa – Sporting Gijon 0 – 1
Zaragoza – Real Sociedad 2 – 1
Ebro – CD Izarra 3 – 0
Getafe – Granada 0 – 0
Naval – Torrelavega 1 – 1
Chaves – Sporting Braga II 0 – 2
UE Olot – Gimnastic 0 – 1
Racing Santander – Barakaldo 3 – 1
Albacete Balompie – Atletico B 2 – 1
Alcorcon – Al-Wasl 1 – 1
Sodupe – Arenas Getxo 3 – 2
SC Heracles – Fiorentina 0 – 2
Leioa SD – Deusto 1 – 1
Angers – Villarreal 0 – 0
Empoli – Eintracht Frankfurt 2 – 0
SD Amorebieta – Sociedad Cultural Deportiva Durango 3 – 0
Udinese – Al-Hilal 1 – 1
Hartberg – Al-Qadasiya 2 – 1
Lamia – Panionios 0 – 0
Rende – Taranto 0 – 3

31 juli 2018

Ord. tid Matchslut
Coria CF – Sevilla Atletico 1 – 3
Bedford – Luton Town 0 – 2
ASWH – Dordrecht 0 – 1
OJC Rosmalen – Den Bosch 2 – 3
Granada II – Almeria B 2 – 2
De Graafschap – Aris 0 – 1
AEK Athene – Galatasaray 3 – 2
NAC Breda – Konyaspor 1 – 2
Almeria – Malaga 1 – 1
St Niklaas – Lokeren 1 – 3
Al-Jazira – FC Eindhoven 2 – 2
Mainz 05 – West Ham 1 – 1 6 – 7
Reims – Guingamp 1 – 4
Bologna – Huddersfield 1 – 2
Botev Vratsa – Xanthi 1 – 2
Port Melbourne – Melbourne Victory 1 – 5
Vitoria Guimaraes II – Famalicao 2 – 1

30 juli 2018

Ord. tid Matchslut
Chorley Football Club – Fleetwood Town 1 – 2
Linense – Cordoba 1 – 0
Thes Sport – Beerschot-Wilrijk 0 – 2
Birkirkara – Hibernians 2 – 1
Werder Bremen – VVV Venlo 1 – 1
Villarreal B – FC Jumilla 1 – 0
VfB Stuttgart – Buyuksehir BLD Spor 3 – 1

27 juli 2018

Ord. tid Matchslut
Braga – Celta Vigo 0 – 0
At. Sanluqueno – Cordoba 0 – 1
Havant&Waterlooville – AFC Wimbledon 4 – 1
Doncaster – Sheffield Utd 0 – 2
Swindon Supermarine F.C. – Swindon 1 – 4
Maidenhead – Wycombe 1 – 1
MK Dons – Oxford 1 – 0
Stevenage – Watford 0 – 1
Sparta Rotterdam Youth – FC Lienden 1 – 5
Thes Sport – KVSK United 1 – 2
Bristol City – Bournemouth 1 – 1
CD Izarra – Corellano 0 – 0
Altinordu – Fenerbahce 1 – 1
Aalst – OH Leuven 1 – 2
Valladolid – Malaga 0 – 0
Beerschot-Wilrijk – Aris 0 – 0
VVV Venlo – Twente 2 – 1
Extremadura UD – Granada 0 – 2
Racing Santander – Lugo 1 – 1
NEC – RKC Waalwick 2 – 1
Arminia Bielefeld – Werder Bremen 0 – 1
Rodez Aveyron – Villefranche 0 – 2
Amiens – St. Etienne 1 – 1
Anort Famagusta – Ethnikos Achnas 1 – 0
Akhisar Belediye – Lekhwiya 2 – 1
SD Amorebieta – Balmaseda FC 1 – 0
Carpi – Fermana 0 – 1
Freiburg – Swansea 3 – 0
Girona – Melbourne City 6 – 0
Denzilispor – Alanyaspor 0 – 2
Helmond Sp. – Al-Ettifaq 2 – 2

26 juli 2018

Ord. tid Matchslut
Blackburn – Everton 3 – 0
Leek Town – Crewe 1 – 1
Guiseley – Leeds 3 – 4
Hibernian – Asteras Tripolis 3 – 2
Chaves – Braga 0 – 1
Dundela – Glentoran 0 – 3
Ballyclare Comrades – Linfield 0 – 7
Teruel – Zaragoza 1 – 2
Tenerife – Al-Wasl 2 – 1
Borussia Monchengladbach – FC Augsburg 2 – 1
Schonnebeck – Ennepetal 3 – 2
Goztepe – Olympiakos 0 – 1
Real Oviedo II – RCD La Coruna B 1 – 1
Cagliari – Cremonese 1 – 0
Pescara – Teramo 2 – 1
PAS Giannina – Levadiakos 1 – 0
Erzurum BB – Karabukspor 2 – 0
Eskisehirspor – Sivasspor 2 – 2

25 juli 2018

Ord. tid Matchslut
Portimonense – Lille 0 – 2
Benfica II – Badajoz 1 – 0
Marseille – Betis 2 – 3
Huddersfield – Lyon 3 – 1
Alfreton – Burton Albion 5 – 2
Stoke – Wolves 0 – 0
Coventry – Derby 0 – 1
Aston Villa – West Ham 1 – 3
Telford United – Shrewsbury 1 – 2
Rotherham – Cardiff 2 – 1
Luton Town – Norwich 1 – 3
Independiente Rivadavia – Gimnasia Mendoza 1 – 1 4 – 3
Albacete Balompie – Rayo Majadahonda 1 – 0
Scunthorpe – Nottingham Forest 0 – 1
Ards – Portadown 1 – 0
Ponferradina – Oviedo 0 – 0
Chesterfield – Wigan 1 – 1
Caldas SC – Belenenses 1 – 0
Almeria – Valladolid 0 – 1
Pontevedra – Lugo 1 – 1 4 – 3
Bergantinos – Deportivo La Coruna 0 – 3
Alaves – Leganes 1 – 1
Osasuna – Huesca 1 – 0
Villanovense – Alcorcon 0 – 2
Montpellier – Villarreal 1 – 1
Hercules – Cadiz 1 – 2
Gutersloh – Arminia Bielefeld 1 – 5
Valencia B – Gimnastic 1 – 2
Angers – Caen 0 – 1
SC Heracles – Almere City FC 2 – 1
Sestao River – Sporting Gijon 0 – 5
FC Eindhoven – Bristol Rovers 0 – 2
Real U de Irun – Real Sociedad 1 – 1
Willem II – Sparta 0 – 2
OH Leuven – FC Dender 2 – 0
Twente – Emmen 1 – 5
Metz – Racing FC 2 – 0
SV Sandhausen – VfB Stuttgart 1 – 1
Club Deportivo Constancia – Mallorca 0 – 9
Mechelen – Al Nasr 3 – 1
Vizela – Vitoria Guimaraes II 0 – 1
Al-Hilal – Dusseldorf 0 – 2
Bochum – AS Monaco 2 – 2
Feirense – Tondela 0 – 1
Chievo – Cittadella 1 – 0
Sampdoria – Biancoscudati Padova 1 – 0
OFI – Larisa 1 – 0
Lazio – Triestina 3 – 0
FK Viktoria Plzen – Jiskra Domazlice 10 – 1
Famalicao – Moreirense 0 – 2
Colorado Rapids – Boca Juniors 2 – 2 5 – 4

24 juli 2018

Ord. tid Matchslut
Weston Super Mare – Cheltenham 4 – 1
Dover – Welling 1 – 0
Guiseley – Bolton 3 – 1
Chester – Morecambe 2 – 2
St. Albans – Leyton Orient 1 – 1
Hyde Utd – FC Utd of Manchester 1 – 2
Oxford – Leeds 4 – 3
Workington – Carlisle 1 – 3
Eastbourne – Burgess Hill Town Football Club 1 – 3
MK Dons – Ipswich 0 – 1
Ebbsfleet – Cambridge 2 – 2
Hull City – Newcastle 2 – 2
Colchester – Millwall 2 – 1
Dorchester – Yeovil 0 – 2
Stevenage – Crystal Palace 1 – 2
Ballyclare Comrades – Ballymena United FC 0 – 4
Barrow – Lancaster 5 – 0
Charlton – Brighton 1 – 1
Grimsby – Doncaster 1 – 0
Chorley Football Club – Tranmere 0 – 1
Rochdale – Middlesbrough 3 – 2
Chesham United Football Club – Wycombe 1 – 2
Police Service Of Northern Ireland – Linfield 1 – 1
Solihull – Burton Albion 3 – 2
Sheffield Utd – Inter 1 – 1
Macclesfield – Wrexham 1 – 1
Eastleigh – Gillingham 0 – 4
Mansfield – Sheffield Wed 2 – 1
Barnsley – West Bromwich 2 – 3
AFC Fylde – Blackpool 1 – 1
Gainsboro – Peterborough 0 – 1
Harland&Wolff Welders – Glenavon 1 – 3
Trento Calcio – Venezia 0 – 1
Koninklijke HFC – AZ Alkmaar Youth 1 – 3
Cambuur – Vitesse Youth 0 – 0
SC Heracles – Volendam 5 – 2
PSV Eindhoven – Olympiakos 4 – 0
Wuppertaler SV – Bayer Leverkusen 0 – 2
Wolfsberger AC – Udinese 0 – 2
De Graafschap – Groningen 1 – 3
Eibar – Swansea 2 – 1
Sporting West Harelbeke – Kortrijk 0 – 5
NEC – Kayserispor 2 – 1
ZFC Meuselwitz – RB Leipzig 2 – 2
Lausanne – Valencia 0 – 0
Amiens – Tubize 3 – 2
NK Slaven Belupo – Zalaegerszeg 1 – 1
Racing Santander – Vitoria 1 – 0
Kerala Blasters – Melbourne City 0 – 6

23 juli 2018

Ord. tid Matchslut
Preston – Burnley 2 – 3
AA Gent – Strasbourg 1 – 0
Villarreal B – FC Porto II 3 – 1
Viborg – Kjellerup 5 – 1
Omoni Nicosia – Hapoel Tel Aviv 0 – 0
Trabzonspor – Lekhwiya 1 – 1
Buyuksehir BLD Spor – Eibar 2 – 0
Perth Glory – Chelsea 0 – 1

22 juli 2018

Ord. tid Matchslut
Manchester Utd – San Jose 0 – 0
Lincoln – Blackburn 0 – 1
Antwerp – Panatinaikos 2 – 1
Lokeren – NK Lokomotiva Zagreb 0 – 1
SV Darmstadt 98 – Huddersfield 1 – 1
Torino – AC Renate 3 – 0
Southend – Leeds 1 – 1
Zulte Waregem – AZ Alkmaar 0 – 1
Leipzig – Hallescher 1 – 2
Arsenal Tula – Anji Makhachkala 0 – 0
Guimaraes – Santa Clara 3 – 2
Barakaldo – Athletic Bilbao 0 – 5
SV Wallern – FC Linz 2 – 1

20 juli 2018

Ord. tid Matchslut
Aberdeen – West Bromwich 1 – 1
Maidstone United – Billericay 1 – 3
Altrincham – Crewe 0 – 3
Levante – Bournemouth 3 – 4
Birmingham – Doncaster 1 – 0
Torquay – Cardiff 1 – 1
Marbella – Granada 0 – 1
Varteks – Dynamo Zagreb 1 – 2
Westerlo – Anderlecht 2 – 2
FC Eindhoven – Roda JC 0 – 1
MK Dons – FC Jumilla 1 – 2
Volendam – Almere City FC 1 – 2
Getafe – Adarve 4 – 1
Cambuur – De Graafschap 0 – 3
AS Roma – Avellino 1 – 1
Verl – Arminia Bielefeld 0 – 5
GA Eagles – Exelsior 0 – 0
Elversberg – Trier 3 – 0
Niort – Laval 1 – 0
Villefranche – Lyon la Duchere 0 – 1
FC Grimma – RB Leipzig 0 – 7
Troyes – Auxerre 2 – 0
1860 Munchen – SV Sandhausen 2 – 1
Caen – Le Havre 0 – 6
Öster – Jönköpings Södra 0 – 2
Eibar – Real Sociedad 2 – 3
Oostende – NK Lokomotiva Zagreb 0 – 1
Grenoble – Chateauroux 1 – 2
Werder Bremen – FC Koln 0 – 1
Trabzonspor – Spartak Moskova 1 – 4
Boulogne – Cercle Brugge 2 – 2
Strasbourg – Nancy 0 – 0
Amiens – Paris FC 1 – 2
Besiktas – Krasnodar 3 – 1
Regensburg – Zwickau 1 – 0
Rubin Kazan – Reading 0 – 0
Örgryte – Karlstad BK 0 – 0
Buyuksehir BLD Spor – Terek Grozni 0 – 1
AC Milan – Novara 2 – 0
Gazelec Ajaccio – Nimes 2 – 3
Lamia – PAS Giannina 2 – 2
Sportfreunde Lotte – SC Heracles 2 – 1
Helsingborg – Fremad Amager 1 – 2
Manchester Utd – América de México 1 – 1

19 juli 2018

Ord. tid Matchslut
Blackburn – Liverpool 0 – 2
Dungannon Swifts – Larne 0 – 1
York City – Leeds 1 – 1
Cultural Leonesa – Covadonga 4 – 0
Beerschot-Wilrijk – Kortrijk 1 – 1
UE Olot – Espanyol 1 – 2
Terek Grozni – Lekhwiya 1 – 2
Fortuna Sittard – Antalyaspor 0 – 1
SD Amorebieta – Athletic Bilbao 0 – 3
Duisburg – Al-Sadd 4 – 1
FC Rostov – Hajduk Split 0 – 4
Wolfsburg – Norwich 1 – 1
Kolding IF 2 – Thisted 1 – 0
Feirense – Rio Ave 0 – 1
Telstar – Dordrecht 1 – 2
Krylya Sovetov – Erzgebirge Aue 1 – 5
Ravensburg – Freiburg 1 – 9
Wolves – Ajax 1 – 1
Krylya Sovetov – Heidenheim 0 – 0

18 juli 2018

Ord. tid Matchslut
Dulwich – Charlton 1 – 2
Betis – Braga 1 – 1
Racing Santander – Alaves 0 – 0
Bradford PA – Bradford 1 – 2
Los Barrios – Cadiz 0 – 4
Mansfield – Derby 3 – 1
Hungerford Town F.C. – Oxford 2 – 3
Famalicao – Rio Ave 1 – 1
Bodmin Town – Cardiff 1 – 11
Real U de Irun – Osasuna 1 – 0
Boavista – Coruxo 1 – 0
AZ Alkmaar – Panatinaikos 2 – 0
Marseille – Nantes 2 – 1
Lugo – Racing Club Villalbes 3 – 0
Dessel – Westerlo 0 – 1
Rupel Boom – Beerschot-Wilrijk 1 – 0
Lealtad – Sporting Gijon 1 – 2
Galatasaray – PSV Eindhoven 1 – 3
Tubize – Standard Liège 0 – 1
Groningen – Uerdingen 0 – 1
Den Bosch – MVV Maastricht 2 – 0
Heerenveen – Twente 1 – 1
Reims – Red Star 1 – 2
Benfica Castelo Branco – Sp. Covilha 0 – 0
MK Dons – Almeria 0 – 0
St. Etienne – Bordeaux 1 – 2
Nacional – Benfica II 1 – 1
FC Wegberg Beeck 1920 e.V. – Dusseldorf 0 – 5
KVSK United – Lokeren 2 – 1
FV Illertissen – VfB Stuttgart 3 – 3
St Truiden – Olympiakos 1 – 1
Le Mans – Tours 0 – 1
FC Sion – Inter 2 – 0
FC Augsburg – Middlesbrough 2 – 1
FC Brugge – Mechelen 0 – 0
Dynamo Dresden – Huddersfield 0 – 0
Bochum – Stoke 2 – 0
Maccabi Haifa – RKC Waalwick 0 – 0
Chaves – Tondela 1 – 0
Hannover – Nordhausen 2 – 0
Dynamo Zagreb – Radnik Sesvete 0 – 0
VfB Germania Halberstadt e. V. – Magdeburg 0 – 5
Roskilde – Avarta 2 – 1
Elversberg – Kaiserslautern 2 – 3
FC Astoria Walldorf – Wehen 3 – 4
Fiorentina – Verona 2 – 1
Spal – Ankaran Hrvatini 6 – 1
Fenerbahce – Fulham 3 – 0
Dijon – Charleroi 2 – 2
Ingolstadt – Unterhaching 1 – 1
Emmen – AZ Alkmaar Youth 3 – 2
Desna – Worska Poltava 1 – 0
Silkeborg – Fredericia 1 – 3
Merelinense – Vitoria Guimaraes II 2 – 2
Maritimo – Peterborough 1 – 0

17 juli 2018

Ord. tid Matchslut
Academica – Belenenses 0 – 0 1 – 3
Portimonense – FC Porto 2 – 1
Altrincham – Macclesfield 1 – 0
Kidderminster – Burton Albion 1 – 2
Walsall – Aston Villa 1 – 4
Basingstoke – Eastleigh 1 – 1
St Neots Town – Stevenage 0 – 3
Wycombe – Brentford 0 – 1
Bradford – Sheffield Utd 2 – 3
Alfreton – Buxton FC 3 – 0
Yeovil – Bristol Rovers 1 – 1
Sudbury – Braintree 2 – 4
Chippenham – Swindon 2 – 0
Harrogate Town – Brighouse Town 3 – 1
St Patrick – Newcastle 0 – 2
FC Utd of Manchester – Oldham 0 – 2
Aldershot – Oxford 0 – 3
Stockport – Rochdale 0 – 1
Halifax – Port Vale 2 – 3
Wealdstone – Maidenhead 0 – 0
Newry City AFC – Loughgall 3 – 0
Dagenham&Redbridge – Colchester 1 – 1
Dartford Football Club – Gillingham 0 – 3
Crawley Town – Ipswich 0 – 1
Torquay – Plymouth 0 – 1
FC Sheffield – Rotherham 0 – 3
Grimsby – Sunderland 0 – 1
Knockbreda – Ballymena United FC 0 – 3
Linense – Bristol City 2 – 2
SC Victoria Hamburg – SV Eichede 3 – 0
Murcia – FC Sevilla 0 – 2
Forest Green – Leeds 1 – 2
Maritimo – Louletano 3 – 0
Bath City – Exeter 0 – 1
Oostende – Roeselare 2 – 3
ADO Den Haag – Dordrecht 0 – 2
Villarreal – Hercules 1 – 1
Uerdingen – FC Eindhoven 1 – 0
B93 – Hvidovre 0 – 0
Eibar – Tudelano 4 – 0
Besiktas – Reading 2 – 2
NK Rijeka – Tabor Sezana 7 – 0
Zulte Waregem – Hapoel Haifa 1 – 1
FC Koln – Watford 1 – 1
Niort – Lorient 1 – 0
CZ Jena – Chemnitzer 1 – 2
Ajaccio – Bastia 5 – 1
Asteras Tripolis – Hapoel Raanana 2 – 1
Grenoble – Annecy 5 – 0
Triglav – Ashdod 1 – 3
Saarbrucken – JS Kabilye 3 – 2
Munster – Wattenscheid 4 – 1
Grasshoppers – Atromitos 1 – 1
Krasnodar – Gazovik 1 – 0
ND Gorica – Udinese 0 – 2
Arouca – Santa Clara 1 – 2
Union Berlin – Norwich 2 – 1
Trabzonspor – NK Lokomotiva Zagreb 1 – 0
Rubin Kazan – Mac.P.Tikva 1 – 0
FC Ufa – Buyuksehir BLD Spor 2 – 3
PAS Giannina – Larisa 1 – 0
Oberhausen – Fort Koln 0 – 4
FC Zenit – Genoa 3 – 2
Angers – Les Herbiers 1 – 1
Gorica – Petrolul 52 1 – 0
Lok. Moscow – Vitesse 0 – 3

16 juli 2018

Ord. tid Matchslut
Tavistock – Cardiff 0 – 6
Braunschweig 2 – VfB Germania Halberstadt e. V. 1 – 0
Sete – Beziers 3 – 2
Halmstad – Crystal Palace 1 – 6
Spartak Moskova – NK Rudar Velenje 3 – 1
Zaglebie Sosnowiec – Sleza Wroclaw 2 – 1
Arsenal Tula – Utrecht 1 – 2
De Graafschap – PAOK 1 – 2
Malaga – Nottingham Forest 0 – 3

15 juli 2018

Ord. tid Matchslut
Maritimo – Armacenenses 3 – 1
FC Penafiel – Santa Clara 0 – 0
Atalanta – Chiasso 6 – 1
Bologna – La Fiorita 4 – 0
SC Heracles – Ajax Youth 3 – 1
FK Slovan Liberec – Slask Wroclaw 1 – 1
Ceske Budejovice – SK Benesov 7 – 0
Cove – Aberdeen 1 – 2
Stuttgart Kickers – VfR Aalen 0 – 1
Triglav – Trabzonspor 0 – 2
Beerschot-Wilrijk – RS Waasland 1 – 1
Babelsberg – SpVgg Blau-Weiss 1890 Berlin 2 – 2
Genk – Spouwen-Mopertingen 6 – 1
Werder Bremen – Duisburg 1 – 0
Atlas Delmenhorst – BSV Rehden 1 – 2
Eupen – Olympiakos 3 – 2
Paderborn – Norwich 2 – 3
Dynamo Moscow – Arminia Bielefeld 4 – 1
Olexandriya – Kremin 2 – 1
Spartak Moskova – Proleter Novi Sad 3 – 0
PAOK – Antwerp 3 – 1
Jeddeloh – Osnabruck 1 – 5
Thisted – Skive 0 – 0
SC Westfalia Herne – FSC Lohfelden 1 – 0
Viktoria Zizkov – Bohemians 1905 0 – 0
Pacos Ferreira – Amarante 1 – 1
Werder Bremen – Marila Pribram 1 – 1
Goztepe – Altinordu 2 – 0
Reno 1868 – Monarcas Morelia 2 – 4

13 juli 2018

Ord. tid Matchslut
Braga – Hull City 4 – 1
Basel – Feyenoord 0 – 5
Mickleover Sports – Burton Albion 2 – 1
Ajax – Anderlecht 1 – 3
MVV Maastricht – Wattenscheid 0 – 1
FK Austria Wien – Borussia Dortmund 0 – 1
Chams – Aarau 2 – 1
Alverna – NEC 1 – 2
FC Sion – Lyon 2 – 2
Niort – Les Herbiers 1 – 0
Lausanne – Fenerbahce 2 – 1
Marseille – St. Etienne 0 – 1
Reutlingen – VfB Stuttgart 0 – 4
VfR Aalen – Stuttgart (A) 1 – 1
SV Ramlingen-Ehlershausen – Hannover 0 – 7
Mainz 05 – Charleroi 2 – 0
Groningen – Meppen 2 – 1
Nancy – Troyes 1 – 0
Arsenal Tula – Vitesse 2 – 2
Zorya Luhansk – Hajduk Split 1 – 3
Etar Veliko Tarnovo – Litex Lovetch 2 – 1
Lupo-Martini – Wolfsburg 0 – 3
Marila Pribram – FC Ufa 1 – 2
Lubeck – Borussia Monchengladbach 0 – 2
Saarbrucken – Tubize 1 – 0
Chateauroux – Orleans 2 – 0
Steaua Bucharest – Al-Gharafa 2 – 1
Metz – Auxerre 0 – 0
Hertha Berlin – Dukla Prague 3 – 2
NK Rijeka – Luton Town 2 – 0
SV Mattersburg – KSV Superfund 3 – 1
Dunav 2010 – Lokomotiv Gorna 0 – 0
Wisla Plock – Stomil Olsztyn 2 – 0
Stade Olympique Choletais – Guingamp 0 – 1
Le Havre – Quevilly 0 – 0
Lokomotiv Plovdiv – FC CSKA 1948 Sofia 2 – 1
Lechia Gdansk – Asteras Tripolis 0 – 1
Salzburg – Utrecht 1 – 0
Hoffenheim – Unterhaching 3 – 0
Vitosha Bistritsa – Strumska slava 1 – 1
Wolfsberger AC – Zapresic 3 – 3
Piast Gliwice – SK Sigma Olomouc 0 – 3
Gazovik – Sepsi 3 – 1
Skra Czestochowa – Czenstochowa 1 – 0
AEK Athene – AEK Larnaca 0 – 0
Dnipro-1 – Desna 2 – 2
Bordeaux – Gazelec Ajaccio 1 – 0
Silkeborg – Viborg 0 – 3
Gorica – Puskas FC 0 – 0
Admira Modling – Concordia Chiajna 0 – 1
Basel – Aarau 1 – 4
Zaglebie Lubin – Chrobry Glogow 3 – 2
LKS Lodz – Belchatow 0 – 0
Miedz Legnica – Czenstochowa 1 – 1
Metalist 1925 – Olimpik Donetsk 0 – 2
Parana – River Plate 2 – 0

12 juli 2018

Ord. tid Matchslut
Bradford PA – Mansfield 0 – 3
Dunfermline – Motherwell 0 – 0
Xamax – Sporting L. 1 – 2
Maritimo – Sheffield Utd 0 – 1
Trier – Jeunesse Esch 3 – 1
Lafnitz – SC Weiz 2 – 1
Spouwen-Mopertingen – St Truiden 0 – 8
Roeselare – Kortrijk 1 – 1
HSC Hannover – Germania Egestorf-Langreder 1 – 1
SV Seligenporten – Nurnberg 0 – 3
Silvolde – De Graafschap 1 – 8
Neuruppin – Hertha Berlin 1 – 9
Langenrohr – Austria Vienna II 1 – 2
Uerdingen – Mainz 05 1 – 2
Helsingor – Crystal Palace 2 – 2
Sturm Graz – Krasnodar 0 – 1
Duisburg – Dortmund (A) 3 – 0
PAOK – AA Gent 1 – 1
1860 Munchen – FC Ufa 1 – 0
Balikesirspor – Bursaspor 1 – 0
Terek Grozni – Birmingham 1 – 0
Besiktas – Shakhtar Donetsk 0 – 0
SK Spartak Hulin – GKS Tychy 71 1 – 6
Norwich – Crawley Town 2 – 0
Hebar 1918 – Septemvri Sofia 1 – 3
Illichivets Mariupol – Esteghlal Tehran 1 – 0
Tambov – Metallurg Lipetsk 1 – 0
Shinnik Yaroslavi – Tekstilshchik Ivanovo 1 – 0
GKS Tychy 71 – Karpati Lwow 0 – 1
Pachuca – Leon 3 – 1

11 juli 2018

Ord. tid Matchslut
Nacional – Caldas SC 3 – 1
Kaliningrad – Rigas FS 3 – 4
Aves – Arouca 0 – 1
FC Dornbirn 1913 – Atromitos 0 – 2
Tondela – Anadia 1 – 1
Vitoria Guimaraes II – Fafe 1 – 1
Dongen – Willem II 0 – 9
Pinzgau – St. Pauli 0 – 8
Roda JC – Aachen 1 – 0
Guimaraes – Oliveirense 1 – 0
SKF Sered – Dubnica 3 – 0
FC Penafiel – Belenenses 5 – 2
Hapoel Haifa – Oostende 0 – 2
Marseille – Beziers 1 – 2
St. Gilloise – Mechelen 0 – 2
Magdeburg – Lubeck 2 – 2
Hartberg – Budafoki MTE 1 – 1
Oberachern – SV Darmstadt 98 2 – 5
Macva Sabac – Belasica 1 – 0
Lorient – Brest 2 – 3
Valenciennes – Charleroi 0 – 1
Rio Ave – Espinho 4 – 1
Young Boys – Feyenoord 3 – 0
Academica Viseu – Feirense 2 – 0
Hamburg – CSKA Moscow 1 – 0
UCD – Oxford 0 – 2
Cherno More – Nesebar 3 – 0
Slovacko – Spartak Moskova 0 – 1
Javor Ivanjica – Gaz Metan 3 – 1
GKS Jastrzebie – MKS Kluczbork 1 – 0
Leipzig – Zwickau 3 – 0
Arminia Bielefeld – Banik Ostrava 2 – 0
Triglav – Fuzinar 1 – 0
Viktoria Zizkov – Vysehrad 3 – 2
FK Teplice – Litomerice 6 – 0
Puskas FC – Aluminij 0 – 1
NK Slaven Belupo – FC Vereya 2 – 0
Thun – Chiasso 3 – 2
Zorya Luhansk – NK Rudes 1 – 1
Botev – Vitosha Bistritsa 1 – 1
Korona Kielce – Leczna 6 – 2
Dynamo Moscow – FK Jablonec 2 – 2
Chernomorets Odessa – Balkany Zorya 1 – 0
SG Sonnenhof Grossaspach – WSG Wattens 3 – 0
Marila Pribram – Botosani 2 – 0
Varda SE – Volyn 0 – 0
Olimpik Donetsk – Dnipro-1 3 – 0
Fakel – Khimik Novomoskovsk 0 – 1
Jiangsu Shuntian – Southampton 2 – 3
Hebei Zhongji – FC Schalke 1 – 3
Perth SC – Perth Glory 0 – 3
Chojniczanka Chojnice – Dynamo Bucharest 5 – 2
Nowy Sacz – Puszcza Niepolomice 2 – 1
Tondela – Academica 2 – 1
Gil Vicente – Pacos Ferreira 1 – 0
Ruch Chorzow – Odra Opole 2 – 1
Shinnik Yaroslavi – Tekstilshchik Ivanovo 4 – 1
GKS Katowice – Garbarnia Krakow 1 – 2
Oberlausitz – Usti nad Labem 0 – 4
FK Tyumen – Chelyabinsk 3 – 1
Real Salt Lake – Eintracht Frankfurt 1 – 1
Ceske Budejovice – Sezimovo Usti 1 – 3
River Plate – Operario PR 2 – 2 4 – 5

10 juli 2018

Ord. tid Matchslut
St. Albans – Stevenage 1 – 3
Alloa – Falkirk 1 – 2
Forfar – Formartine United 5 – 0
Longford Town FC – Oxford 1 – 5
Bury – Huddersfield 0 – 4
Tamworth – Solihull 0 – 3
Lincoln – Norwich 1 – 3
Buckie – Inverness CT 0 – 8
Woking – AFC Wimbledon 1 – 3
Frickley – Doncaster 0 – 5
Tranmere – Liverpool 2 – 3
Knockbreda – Ards 2 – 2
Stenhousemuir – Hamilton 1 – 3
Torquay – Forest Green 1 – 4
Darlington 1883 – Sunderland 1 – 0
Guiseley – Bradford 2 – 1
Cheltenham – Bristol City 2 – 4
York City – Barnsley 1 – 7
Benfica – Napredak 3 – 0
Suderelbe – Teutonia Hamburg 0 – 2
Maritimo – Hull City 1 – 2
SF Baumberg – TV Herkenrath 2 – 1
ASWH – Exelsior 3 – 4
Neusiedl – FAC Team fur Wien 0 – 6
Neubrandenburg 04 – Hansa Rostock 1 – 6
Parndorf – FC MAgna W. Neustadt 1 – 0
NK Rijeka – Spartak Moskova 3 – 1
Arminia Ludwigshafen – FC Astoria Walldorf 0 – 2
Zwolle – Meppen 2 – 5
Krems – St. Polten 1 – 5
Basel – Wolves 1 – 2
SAK Klagenfurt – Austria Klagenfurt 0 – 9
Braga – Leixoes 1 – 2
TSV Eintracht Stadtallendorf – SC Waldgirmes 3 – 2
Troyes – Metz 2 – 3
Admira Modling – Rubin Kazan 0 – 1
Litex Lovetch – Botev Vratsa 0 – 0
Frydek-Mistek – GKS Tychy 71 0 – 4
NK Slaven Belupo – Worska Poltava 1 – 2
Nancy – Orleans 2 – 3
Spartak Moscow II – Torpedo Moscow 2 – 2
Wacker Innsbruck – FK Viktoria Plzen 0 – 2
Istanbulspor – Illichivets Mariupol 0 – 2
Zulte Waregem – RKC Waalwick 3 – 1
Wisla Plock – AEK Larnaca 0 – 1
Vojvodina Novi Sad – Ural Servaldovsk 2 – 1
Naestved – Fremad Amager 2 – 0
Novi Pazar – Radnik Surdulica 1 – 1
AC Sparta Prague – Krylya Sovetov 2 – 1
Jagiellonia Bialystok – Dynamo Bucharest 4 – 1
Puszcza Niepolomice – SK Sigma Olomouc 3 – 2
Khimki – Strogino 3 – 2
Chertanovo – Kolomna 2 – 1
Karvina – Ruzomberok 1 – 3
Sporting Braga II – Merelinense 5 – 1
SKU Amstetten – Rotherham 0 – 0
Plaza Amador – Santos de Guápiles 1 – 0
Once Caldas – Deportivo Cali 2 – 0

9 juli 2018

Ord. tid Matchslut
Arbroath – Dunfermline 0 – 1
GOES – ADO Den Haag 2 – 1
Steaua Bucharest – PAOK 1 – 2
Uerdingen – Marila Pribram 3 – 1
FK Austria Wien – Arsenal Tula 2 – 2
Bordeaux – MC Alger 1 – 1
Zuerich – Bochum 0 – 3
Shakhtar Donetsk – Vitesse 4 – 1
Zorya Luhansk – Cukaricki 3 – 1
Sepsi – FK Slovan Liberec 0 – 1
Dynamo Kiev – Botosani 1 – 0
Bytovia Bytow – Asteras Tripolis 1 – 2
Krasnodar II – Saturn 3 – 2
Desna – Metalist 1925 0 – 0
Lviv – MFK Mykolaiv 2 – 0
Krasnodar – Al Ahly 1 – 5
Chakya Peschanokopskoye – Spartak Nalchik 1 – 0
Odense BK – Hvidovre 3 – 0

8 juli 2018

Ord. tid Matchslut
FC Augsburg – Lustenau 1 – 1
FSV Erlangen-Bruck – Nurnberg 2 – 5
Genk – Valenciennes 4 – 1
Ruch Chorzow – AS Monaco 0 – 3
Darlington 1883 – Motherwell 1 – 5
Zaglebie Sosnowiec – Karpati Lwow 2 – 3
R. Vienna – Krylya Sovetov 1 – 0
Zaglebie Lubin – Dynamo Bucharest 1 – 1
Chemnitzer – Dynamo Dresden 0 – 1
Brondby – St. Pauli 3 – 0
Shelbourne FC – Cliftonville 1 – 1
Wuppertaler SV – FC Koln 2 – 2
Winterthur – West Ham 3 – 2
St Johnstone – Aberdeen 2 – 2
Hearts – Partick 3 – 1
Lokomotiv Plovdiv – Akademija Pandev 2 – 1
Meppen – SC Heracles 2 – 0
Mordovia Saransk – Gaz Metan 3 – 1
GKS Katowice – SK Sigma Olomouc 0 – 0
Dynamo Kiev – Luzern 1 – 1
Besiktas – Gyirmot SE 4 – 1
Eichstatt – 1860 Munchen 0 – 2
Ingolstadt – Kaiserslautern 0 – 2
Cottbus – Dukla Prague 2 – 0
Sportfreunde Lotte – TSV Havelse 2 – 1
Esbjerg – Horsens 2 – 0
SKA Energiya – Shakhter Volga Olimpiets 1 – 0
Olimpia – Zaglebie Lubin 1 – 0
Monterrey – Santos 1 – 0
Atletico San Luis – UNAM Pumas 2 – 0

6 juli 2018

Ord. tid Matchslut
Salford City – Fleetwood Town 0 – 4
Queen Of The South – Livingston 2 – 2
Stocksbridge Park Steels – Sheffield Utd 1 – 5
Boreham – Brentford 1 – 2
Rushall Olympic – Walsall 2 – 1
Narn County – Inverness CT 1 – 1
Stalybridge – Rochdale 0 – 3
Kings Lynn Town – Norwich 1 – 2
Rangers – Bury 6 – 0
Legia Warsaw – Radomiak 0 – 0
Hitchin – Luton Town 2 – 6
Wolfsberger AC – Vitesse 2 – 1
Utrecht – Ross County 2 – 0
Mannsdorf – FAC Team fur Wien 3 – 0
St. Gallen – Bruhl SG 4 – 0
Sparkasse Gleisdorf – KSV Superfund 2 – 4
Hansa Rostock – Helsingor 0 – 1
SV Mattersburg – Mura 0 – 1
Beziers – Nimes 0 – 1
Rodinghausen – Arminia Bielefeld 1 – 0
NK Maribor – Cukaricki 2 – 1
Viktoria Berlin – Holstein Kiel 2 2 – 2
Ried – FK Slovan Liberec 0 – 2
FCM Traiskirchen – Admira Modling 0 – 0
Austria Klagenfurt – Fuzinar 6 – 1
Hallescher – Fredericia 3 – 0
SV Sandhausen – Metz 1 – 0
FV Illertissen – Basel 1 – 3
KSV Oudenaarde – AA Gent 1 – 3
FK Viktoria Plzen – Terek Grozni 4 – 0
NK Domzale – Zorya Luhansk 1 – 3
OH Leuven – St Truiden 3 – 1
FC Liefering – Bayern München Amateure 2 – 2
SCR Altach – WSG Wattens 2 – 1
SV Mattersburg – Znojmo 2 – 3
Charleroi – Tubize 1 – 1
Hajduk Split – FC Vereya 3 – 0
Torpedo Moscow – Rotor Volgograd 0 – 1
FC Vaduz – Zuerich 2 – 1
Lechia Gdansk – Pogon Szczecin 2 – 1
Wacker Innsbruck – Basel 0 – 2
Ceske Budejovice – AC Sparta Prague 2 – 1
Roeselare – Anderlecht 1 – 1
Mladost Lucani – Rudar Pljevija 0 – 0
Sønderjyske – Randers 1 – 0
Odense BK – Roskilde 4 – 2
Khimik Novomoskovsk – Kolomna 2 – 3
LKS Nieciecza – Michalovce 4 – 1
Chelyabinsk – Ural Servaldovsk II 1 – 0
Mladost Lucani – Gaz Metan 0 – 2
Saturn – Rotor Volgograd II 4 – 0
Lyon la Duchere – Bourg Peronnas 1 – 1
Guadalaraja Chivas – Leon 0 – 0
NK Olimpija Ljubljana – Al Ahly 1 – 1

5 juli 2018

Ord. tid Matchslut
Bangor – Ards 1 – 4
Crusaders – Harland&Wolff Welders 2 – 1
ARKA Gdynia – Dynamo Bucharest 0 – 3
Meiendorfer SV – TSV Sasel 3 – 0
Gunnigfeld – Duisburg 0 – 10
Gornik Zabrze – Kaucuk Opava 2 – 1
Sturm Graz – Middlesbrough 1 – 0
FC Rostov – Dukla Trencin 1 – 1
Verl – Paderborn 1 – 1
Union Fürstenwalde – Union Berlin 1 – 3
FK Austria Wien – Shakhtar Donetsk 0 – 3
NK Rijeka – Zilina 5 – 0
Radomiak – Viitorul Constanta 1 – 3
Lech Poznan – Podbrezova 5 – 0
Puskas FC – Voluntari 1 – 1
Levski Sofia – Olexandriya 1 – 0
Dunaj.Streda – Zlin 0 – 0
Shinnik Yaroslavi – SKA Energiya 0 – 0
Dynamo Kiev – Tianjin Songjiang 3 – 3
Ahrobiznes Volochysk – Nowy Sacz 0 – 2
Avangard Kursk – Fakel 2 – 0
FC Schalke – Southampton 3 – 3
Tambov – Veles 3 – 0
GKS Katowice – Gornik Zabrze 3 – 1
Mladost Podgorica – Mordovia Saransk 0 – 0
Pachuca – América de México 2 – 3

4 juli 2018

Ord. tid Matchslut
Nafta Lendava – Haladas 2 – 2
Bad Gleichenberg – Mura 1 – 2
Cercle Brugge – Lokeren 0 – 0
Hamburg – Dassendorf 10 – 0
Chemnitzer – Union Berlin 1 – 3
Kriens – Aarau 2 – 2
Laval – Tours 1 – 1
Luzern – Lugano 1 – 1
Steaua Bucharest – FC Brugge 1 – 1
Salzburg – FC Ufa 3 – 0
Karabagh Agdam – Dynamo Kiev 0 – 1
NK Rudar Velenje – Proleter Novi Sad 1 – 1
Botosani – Olympiakos 0 – 5
Doxa – Apoel Nikosia 1 – 3
Brunninghausen – Bochum 2 – 2
Wehen – VfR Wormatia Worms 5 – 0
ND Gorica – ND Ilirija Ljubljana 2 – 1
Arouca – Espinho 1 – 1
Spartak Trnava – Banik Ostrava 0 – 1
Cracovia – FK Qabala 1 – 0
Boulogne – Lens 1 – 1
Istra 1961 – Ankaran Hrvatini 5 – 0
Krsko – Luftetari 1 – 1
Ross County – St Truiden 0 – 2
Dynamo Zagreb – Triglav 4 – 0
Diosgyor – Varda SE 1 – 2
RSV Eintracht – Hertha Berlin 0 – 7
R. Vienna – SK Slavia Prague 0 – 2
NK Maribor – FC Copenhagen 0 – 0
Guangzhou Pharma. FC – Sepsi 2 – 1
MTK Budapest – Vasas Budapest 1 – 2
Botev – Botev Vratsa 1 – 0
Ujpesti TE – Zapresic 0 – 1
Jagiellonia Bialystok – FC Cluj 0 – 3
GKS Tychy 71 – Vitkovice 1 – 1
Radnik Surdulica – Backa 0 – 1
Nordhausen – Hallescher 2 – 2
Honvéd – Nitra 2 – 0
Troyes – Chambly 4 – 1
Etar Veliko Tarnovo – Nesebar 2 – 1
Trinec – Hlucin 7 – 1
FK AquaCity Poprad – Michalovce 1 – 1
Slovacko – Piast Gliwice 1 – 1
Isloch – Torpedo Armavir 3 – 2
Wisla Krakow – Puszcza Niepolomice 1 – 0
FK Teplice – Vysocina Jihlava 1 – 0
Rad – Macva Sabac 1 – 2
Vitosha Bistritsa – Lokomotiv Plovdiv 0 – 1
Lviv – Volyn 4 – 2
Desna – Kolos Kovalyovka 3 – 2
Khimki – Chertanovo 2 – 3
Odra Opole – Belchatow 0 – 0
Karpati Lwow – Teplovyk 2 – 0
Widzew Lodz – Stomil Olsztyn 2 – 0
Zaglebie Sosnowiec – Karvina 2 – 2
NK Osijek – Zalaegerszeg 2 – 0
FK Jablonec – Slovan Varnsdorf 5 – 0
Spartak Moscow II – Rotor Volgograd 1 – 0

3 juli 2018

Ord. tid Matchslut
East Fife – Queen Of The South 0 – 4
Brechin – Dundee Utd 0 – 2
Glenavon – Loughgall 2 – 0
Arbroath – Hearts 1 – 2
Genemuiden – Zwolle 1 – 4
La Chaux-de-Fonds – Sochaux 1 – 3
FC Wels – FC Superfund 0 – 0
Bersenbruck – Bremen Amat. 1 – 4
Dynamo Zagreb – Austria Klagenfurt 6 – 1
SC VW Picker Schwaz – Terek Grozni 1 – 4
SF Baumberg – Aachen 0 – 5
SV Mattersburg – Gyirmot SE 2 – 1
SC Westfalia Herne – Dortmund (A) 1 – 1
ASK Ebreichsdorf – Admira Modling 1 – 2
Pogon Szczecin – Hapoel Beer Sheva 1 – 1
NK Osijek – Lok. Moscow 0 – 0
Schwechat – Karabakh Vienna 1 – 5
FK Slovan Liberec – Apollon Limassol 4 – 0
St. Polten – FAC Team fur Wien 2 – 1
Celtic – AC Sparta Prague 1 – 0
Metz – Jeunesse Esch 3 – 1
Shakhter Volga Olimpiets – Alashkert 0 – 0
Lipt. Mikulas – LKS Nieciecza 1 – 1
Partizan Belgrade – Zorya Luhansk 0 – 1
Fehervar – Cukaricki 2 – 1
Beerschot-Wilrijk – Nordsjaelland 2 – 3
Viktoria Zizkov – Hradec Kralove 0 – 1
Pardubice FK AS – Dukla Prague 0 – 1
Anji Makhachkala – Spartak Nalchik 4 – 1
Zemun – Gaz Metan 1 – 0
Yenisey – Ural Servaldovsk 0 – 2
Neman – Banants 1 – 1
Desna – Obolon Brovar 1 – 1
Horsens – Vendsyssel 1 – 4
Midtjylland – Sønderjyske 1 – 2
SK Sigma Olomouc – Ruzomberok 2 – 1

2 juli 2018

Ord. tid Matchslut
Cumbernauld – Dumbarton 2 – 3
Cowdenbeath – Dundee 0 – 1
Cliftonville – Derry C. 1 – 4
Cork City FC – Portsmouth 1 – 4
Csakvari TK – Beitar Jerusalem 2 – 2
Bohemians 1905 – RS Belgrad 0 – 1
Radnicki Nis – FC Rostov 1 – 1
CSKA Sofia – Brondby 3 – 3
Shakhter Volga Olimpiets – Shinnik Yaroslavi 0 – 2
Druzhba Maikop – Krasnodar 0 – 7
Arsenal Tula – Botosani 1 – 2
PAOK – Nordsjaelland 1 – 2
Wigry Suwalki – FC Cluj 0 – 0
Olexandriya – Anort Famagusta 1 – 1
Olimpia – Dynamo Bucharest 0 – 4
Dolgie Prudy – Rotor Volgograd 0 – 3
Shinnik Yaroslavi – FC Murom 1 – 1

1 juli 2018

Ord. tid Matchslut
Bytovia Bytow – Maccabi Tel Aviv 0 – 4
Partizan Belgrade – ND Gorica 3 – 0
Worska Poltava – FK Skendija 79 Tetovo 1 – 3
Sturm Graz – FC Copenhagen 1 – 0
Karpati Lwow – Ahrobiznes Volochysk 1 – 1
Spartak – Gaz Metan 0 – 1
Guangzhou Pharma. FC – Zlin 1 – 1
Rukh Vynnyky – Nowy Sacz 7 – 1
Heidenheim – SCR Altach 1 – 1
Eutin 08 – St. Pauli 0 – 4
Eichstatt – FC Koln 2 – 5
Holzhausen – Sportfreunde Lotte 0 – 7
Kassel – Paderborn 3 – 4
Union Berlin – CZ Jena 1 – 1
Lokomotiv Plovdiv – Strumska slava 2 – 3
VFB Auerbach – Erzgebirge Aue 0 – 2
Hertha Zehlendorf – Bischofswerdaer 0 – 3
AIK Stockholm – Flora Tallinn 1 – 0
Vejle – Östersunds FK 2 – 2
Tambov – Banants 9 – 0
Spartak Moskova – Avangard Kursk 2 – 0
Kaliningrad – Lokomotiv Tashkent 2 – 1
FK Viktoria Plzen – Ceske Budejovice 4 – 3
Volgar Astrakhan – Chernomorets 1 – 1

29 juni 2018

Ord. tid Matchslut
Brechin – Dundee 1 – 1
The New Saints – Falkirk 2 – 0
Hajduk Split – Gornik Zabrze 4 – 0
SC Victoria Hamburg – Eintracht Norderstedt 2 – 3
Berkum – Zwolle 1 – 3
Dikkelvenne – AA Gent 0 – 4
Sparkasse Gleisdorf – Admira (AM) 2 – 1
Thun – FC Rapperswil Jona 3 – 0
Schaffhausen – TSG Balingen 2 – 2
Hohenems – Lustenau 2 – 0
Lausanne – Xamax 1 – 5
Mandel United – Oostende 0 – 5
Worgl – Arsenal Tula 0 – 3
Seekirchen – Salzburg 0 – 7
SV Mattersburg – Zlate Moravce 3 – 1
Aubstadt – Greuther Fürth 1 – 4
Gurten – SKU Amstetten 1 – 4
SK Slavia Prague – Slovan Bratislava 0 – 1
FC Wurzburger Kickers – Stuttgart (A) 1 – 1
HSK Zrinjski Mostar – ND Gorica 2 – 1
St. Polten – FCM Traiskirchen 4 – 0
PAOK – Anderlecht 2 – 2
Sturm Graz – Fehervar 1 – 4
FC Rostov – Partizan Belgrade 2 – 0
Wolfsberger AC – Vozdovac 3 – 0
Clermont Foot – MC Alger 0 – 1
TB/ASV Regenstauf – Regensburg 1 – 13
Austria Klagenfurt – Lok. Moscow 1 – 1
Wacker Innsbruck – V-Varen Nagasaki 1 – 0
FC Linz – TSV Buchbach 2 – 0
Prostejov – Vitkovice 0 – 1
Oberlausitz – FK Slovan Liberec 0 – 1
Admira Modling – CSKA Moscow 1 – 1
Lechia Gdansk – Bytovia Bytow 1 – 0
Beroe – Anort Famagusta 1 – 1
Garbarnia Krakow – Puszcza Niepolomice 0 – 2
Cherno More – Olexandriya 1 – 1
Kolos Kovalyovka – Olimpik Donetsk 2 – 1
FC Wurzburger Kickers – Mainz 05 (A) 1 – 0
SK Slavia Prague – Viktoria Zizkov 4 – 0
Helsingor – Elfsborg 1 – 2
Midtjylland – Malmö 2 – 1
Banants – Lokomotiv Tashkent 2 – 2
FK Slovan Liberec – Slovan Varnsdorf 2 – 4
Chakya Peschanokopskoye – Anji Makhachkala 2 – 2
Spartak Moscow II – Chertanovo 2 – 1

28 juni 2018

Ord. tid Matchslut
Gala Fairydean – Edinburgh City 1 – 4
ASK Ebreichsdorf – R. Vienna 0 – 2
TSV Havelse – St. Gilloise 0 – 1
Worska Poltava – Zilina 1 – 0
Triglav – FK Sarajevo 1 – 4
Kaliningrad – Shinnik Yaroslavi 1 – 1
RS Belgrad – Apollon Limassol 1 – 0
Botev Vratsa – Gandzasar Kapan 1 – 1
Gazovik – Honvéd 2 – 1
Lviv – Nowy Sacz 1 – 1
Desna – Olimpik Donetsk 0 – 1
IK Sirius FK – Hammarby 2 – 1

27 juni 2018

Ord. tid Matchslut
Sprimont – Eupen 1 – 2
Huls – Duisburg 0 – 12
Cercle Brugge – Mechelen 1 – 2
Thes Sport – St Truiden 0 – 2
Waremme – Standard Liège 3 – 3
Hertha BSC (A) – TSG Neustrelitz 4 – 0
Austria Klagenfurt – NK Rudar Velenje 2 – 1
Sturm Graz – NK Domzale 3 – 1
SC Weiz – NK Maribor 1 – 4
Vorwaerts – Celtic 0 – 1
Sementina – Lugano 1 – 2
SCR Altach – Young Boys 2 – 3
CSKA Sofia – FC Ufa 2 – 1
NK Osijek – FK Skendija 79 Tetovo 1 – 3
Krylya Sovetov – Yanbian 1 – 0
Odense BK – Östersunds FK 2 – 0
Korona Kielce – Hapoel Beer Sheva 0 – 1
Cracovia – Partizan Belgrade 0 – 1
Senica – Petrzalka Akademia 0 – 3
FC Banik Sokolov – FK Viktoria Plzen 0 – 2
Sezimovo Usti – Marila Pribram 4 – 0
Mlada Boleslav – Slovan Varnsdorf 3 – 0
MTK Budapest – KFC Komarno 3 – 1
SK Sigma Olomouc – Hradec Kralove 3 – 0
Botev Galabovo – Dunav 2010 1 – 4
Banik Ostrava – Zlate Moravce 4 – 0
FC Vlasim – Dukla Prague 1 – 4
Zaglebie Sosnowiec – Viitorul Constanta 4 – 0
Ferencvaros – Zlin 1 – 1
Zemun – Mordovia Saransk 0 – 3
Botev – FC Vereya 1 – 0
Gorica – Krsko 2 – 2
Wisla Krakow – Czenstochowa 3 – 1
FK Teplice – Usti nad Labem 1 – 2
Olimpik Donetsk – Sumy 3 – 1
Beroe – Olexandriya 1 – 0
Spartak Trnava – Slovacko 4 – 2
Chiasso – FC Sion 0 – 4
Chernomorets Odessa – Balkany Zorya 3 – 1
Levski Sofia – Septemvri Sofia 1 – 2
Podbrezova – Lipt. Mikulas 0 – 3
Zuerich – Wil 4 – 2
Norrköping – Nordsjaelland 1 – 3
FC Copenhagen – Lyngby 2 – 3
Litex Lovetch – Vitosha Bistritsa 1 – 1
Brisbane Roar – Logan Lightning 4 – 0
SK Sigma Olomouc – Trinec 2 – 3
Wisla Plock – LKS Lodz 1 – 3
AC Sparta Prague – Ruzomberok 0 – 0
Garbarnia Krakow – Ruch Chorzow 1 – 0
Lokomotiv Plovdiv – Maritsa 7 – 2
Tatran Presov – Trebisov 1 – 1
Dynamo Kiev – Kolos Kovalyovka 2 – 1

26 juni 2018

Ord. tid Matchslut
Annan – Stranraer 2 – 4
Airdrie – Stirling Albion 1 – 1
Wehen – Schott Mainz 4 – 1
Mandel United – Kortrijk 0 – 2
Herk – St Truiden 0 – 6
Stuttgart (A) – Lustenau 0 – 1
Wacker Innsbruck – Karabagh Agdam 0 – 0
Lafnitz – SV Mattersburg 3 – 5
Stadlau – FAC Team fur Wien 1 – 4
Dunaj.Streda – Fehervar 1 – 1
Apollon Limassol – Zapresic 2 – 0
Proleter Novi Sad – Rubin Kazan 0 – 2
Admira Modling – Haladas 1 – 0
Dinamo Vranje – Radnik Surdulica 2 – 1
Mura – Ural Servaldovsk 1 – 4
HSK Zrinjski Mostar – Yenisey 1 – 1
Ludogorets 1947 – Terek Grozni 3 – 1
Sepsi – FC Cluj 1 – 1
Brondby – Shakhtar Donetsk 2 – 3
FK Jablonec – Vysocina Jihlava 1 – 1
Alytis – Wigry Suwalki 0 – 2
Kaucuk Opava – Nitra 2 – 3
Örebro – Sundsvall 2 – 0
Silkeborg – Vendsyssel 3 – 0
Khimki – Zorkiy 2 – 1
Karvina – Gornik Zabrze 3 – 1
Bohemians 1905 – Dukla Trencin 5 – 1

25 juni 2018

Ord. tid Matchslut
ND Gorica – Radnicki Nis 1 – 2
ARKA Gdynia – Maccabi Tel Aviv 1 – 1
Ried – RS Belgrad 0 – 2
Honvéd – Partizan Belgrade 2 – 0
Vardar Skopje – Gazovik 0 – 1
Zorya Luhansk – Illichivets Mariupol 1 – 1
Hobro – AaB Aalborg 1 – 1
Slavia Sofia – Gandzasar Kapan 3 – 3
Saturn – Fakel 2 – 1
Essen – Fort Koln 0 – 0
Cukaricki – Radnik Bijeljina 1 – 1

24 juni 2018

Ord. tid Matchslut
Spartak – Mordovia Saransk 1 – 0
US Pergolettese – Jiangsu Shuntian 0 – 4
FC Zenit – Pinzgau 1 – 0
V-Varen Nagasaki – CS U Craiova 1 – 0
Kaliningrad – OTMK Olmaliq 0 – 1
Legia Warsaw – Stal Mielec 3 – 2
Austria Klagenfurt – Tianjin Songjiang 4 – 0
Worska Poltava – Dnipro-1 0 – 0
Lechia Gdansk – Apoel Nikosia 1 – 2
Lustringen – Osnabruck 0 – 8
Viktoria Herxheim – Kaiserslautern 0 – 4
Munster – Munster 08 4 – 1
Karpati Lwow – Nyva Ternopil 2 – 0
Obolon Brovar – Olimpik Donetsk 1 – 0

22 juni 2018

Ord. tid Matchslut
Daring Molenbeek – Anderlecht 0 – 1
Hoogstraten VV – Antwerp 1 – 5
Gent Zeehaven – AA Gent 0 – 8
NK Rijeka – Balzan Youths 2 – 1
LSFF – Brondby 1 – 6
Gornik Zabrze – Trinec 0 – 0
Krsko – Radnicki Nis 1 – 2
SV Grodig – FC Superfund 0 – 2
Admira Modling – Gazovik 0 – 1
ARKA Gdynia – Apoel Nikosia 2 – 0
SV Mattersburg – HSK Zrinjski Mostar 0 – 1
FC Wurzburger Kickers – Grossbardorf 2 – 1
Slovacko – SKF Sered 2 – 0
Beroe – Gandzasar Kapan 3 – 2
Lyngby – Vejle 4 – 2
Basel – FC Rapperswil Jona 6 – 1
Tambov – Lokomotiv Tashkent 2 – 1
Cherno More – Chernomorets Balchik 4 – 2

21 juni 2018

Ord. tid Matchslut
Hohenems – FC Vaduz 1 – 1
NK Maribor – Vardar Skopje 3 – 3
Sundsvall – Östersunds FK 0 – 0
Septemvri Sofia – Slavia Sofia 1 – 1
Örebro – IK Sirius FK 3 – 0
Häcken – Elfsborg 1 – 2

20 juni 2018

Ord. tid Matchslut
KSK Heist – Mechelen 2 – 3
Viitorul Constanta – Zimbru Chisinau 5 – 0
Sandvikens IF – Djurgården 1 – 2
SKF Sered – Zlate Moravce 4 – 0
KSV Superfund – Fehervar 0 – 3
Bleiburg – NK Rudar Velenje 2 – 2
NK Domzale – Vardar Skopje 1 – 2
Wacker Innsbruck – Ludogorets 1947 1 – 2
Vigvam – Kaliningrad 0 – 6
Hebar 1918 – Levski Sofia 0 – 4
FK Teplice – Sezimovo Usti 3 – 0
FC Boby Brno – Slovan Bratislava 2 – 1
Vysocina Jihlava – Spartak Trnava 1 – 1
Zlin – Znojmo 0 – 0
Michalovce – Lipt. Mikulas 1 – 2
Malmö – Molde 2 – 0

19 juni 2018

Ord. tid Matchslut
Pohronie – Ruzomberok 3 – 3
Kolding IF 2 – Horsens 2 – 2
NK Maribor – Kukesi 4 – 0
Doubravka – FK Viktoria Plzen 0 – 7
Shakhter Volga Olimpiets – Spartak Nalchik 1 – 0

18 juni 2018

Ord. tid Matchslut
Slavia Sofia – FK Rabotnicki 3 – 0
CSKA Sofia – Etar Veliko Tarnovo 2 – 0

17 juni 2018

Ord. tid Matchslut
Herstedoster – Brondby 0 – 6
Eltersdorf – SpVgg Greuther Furth II 1 – 3

15 juni 2018

Ord. tid Matchslut
SV St. Margarethen – SV Mattersburg 1 – 1
Sturm Graz II – Austria Klagenfurt 1 – 1
Slovan Bratislava – Pohronie 2 – 0
Ludogorets 1947 – Maritsa 11 – 0

13 juni 2018

Ord. tid Matchslut
FSV Erlangen-Bruck – Nurnberg (A) 1 – 4
Slavia Sofia – Botev Vratsa 2 – 4

10 juni 2018

Ord. tid Matchslut
Alianza – CD Olimpia 3 – 1

6 juni 2018

Ord. tid Matchslut
Dynamo Minsk – SKA Energiya 2 – 2

23 maj 2018

Ord. tid Matchslut
Santutxu – Athletic Bilbao 0 – 4
Los Angeles FC – Borussia Dortmund 1 – 1

18 maj 2018

Ord. tid Matchslut
Tasmania Berlin – Union Berlin 0 – 6

16 maj 2018

Ord. tid Matchslut
Kassel – Hannover 1 – 2
Hanse Neubrandenburg – Union Berlin 0 – 11
Zwickau – VfB Stuttgart 1 – 4
Mamelodi Sundowns – Barcelona 1 – 3

15 maj 2018

Ord. tid Matchslut
Hallescher – VfB Stuttgart 5 – 3

14 maj 2018

Ord. tid Matchslut
Zwickau – Borussia Dortmund 4 – 4

11 maj 2018

Ord. tid Matchslut
Al Ahly – Ajax 1 – 0

26 april 2018

Ord. tid Matchslut
Lillestrøm – Rosenborg 0 – 1

3 april 2018

Ord. tid Matchslut
RoPS – KPV 3 – 0

2 april 2018

Ord. tid Matchslut
Raufoss – Kjelsås 3 – 2
KFUM – Kvikk Halden 3 – 3

29 mars 2018

Ord. tid Matchslut
JJK – MiKi Mikkeli 3 – 0
Fredrikstad – Kvikk Halden 1 – 0

28 mars 2018

Ord. tid Matchslut
Hønefoss BK – Elverum 2 – 5
Kjelsås – Skeid 2 – 1
Rosenborg – Ranheim 2 – 1
Asker – Ullern 5 – 0
Cartagena – IB Vestmannäyjar 2 – 1

27 mars 2018

Ord. tid Matchslut
Madla – Vidar 1 – 1
Viking – Jerv 2 – 6

26 mars 2018

Ord. tid Matchslut
Fredrikstad – Ullensaker/Kisa 2 – 0
Sarpsborg – Kongsvinger 3 – 1
Holstein Kiel – Union Berlin 3 – 2
Odd – Notodden 5 – 2

23 mars 2018

Ord. tid Matchslut
Ham-Kam – Florø 2 – 0
Mjøndalen – Lillestrøm 2 – 0
Boluspor – Fenerbahce 6 – 2
Antwerp – Akranes 3 – 1
Sarpsborg – Strømmen 3 – 1
Bodø/Glimt – Aalesund 3 – 0
Molde – Ranheim 1 – 1
NK Domzale – Udinese 1 – 0
FC Rostov – Terek Grozni 0 – 2
Honvéd – Dukla Trencin 2 – 2
Brann Bergen – Sandnes Ulf 1 – 1
Vålerenga – JK Nomme Kalju 3 – 1
Ruch Chorzow – Frydek-Mistek 2 – 1
Mezokovesd-Zsory – Debrecen 1 – 1

22 mars 2018

Ord. tid Matchslut
Strømsgodset – Notodden 3 – 2
Bayer Leverkusen – Bochum 5 – 2
Odd – Jerv 1 – 1

21 mars 2018

Ord. tid Matchslut
Feyenoord – ADO Den Haag 4 – 0

19 mars 2018

Ord. tid Matchslut
Stabæk – Skeid 1 – 2
Khimik Novomoskovsk – Strogino 1 – 0

16 mars 2018

Ord. tid Matchslut
FK Arendal – Jerv 1 – 1

15 mars 2018

Ord. tid Matchslut
Stjørdals/Blink – Verdal 1 – 1
Linense – Notodden 2 – 2
Ham-Kam – Asane 2 – 1
Sogndal – Nest-Sotra 3 – 1

14 mars 2018

Ord. tid Matchslut
IK Frej – Sollentuna United FF 3 – 0
Persela Lamongan – Bhayangkara Surabaya 1 – 0
Persipura Jayapura – Barito Putra 3 – 1

13 mars 2018

Ord. tid Matchslut
Hansa Rostock – Swit Skolwin 2 – 1

12 mars 2018

Ord. tid Matchslut
Kongsvinger – Sichuan Longfor 6 – 1

9 mars 2018

Ord. tid Matchslut
Viking – Asane 1 – 1
Asker – Alta 0 – 1
Persela Lamongan – Persipura Jayapura 0 – 0
Bhayangkara Surabaya – Barito Putra 1 – 2

8 mars 2018

Ord. tid Matchslut
Stjørdals/Blink – Steinkjer 1 – 0
Fredrikstad – Raufoss 4 – 0
Jerv – Kongsvinger 1 – 1

7 mars 2018

Ord. tid Matchslut
Landskrona – AFC Eskilstuna 2 – 2
Seinajoen JK – Levanger 3 – 2
Strømmen – Tromsdalen 4 – 1

6 mars 2018

Ord. tid Matchslut
Tekstilshchik Ivanovo – Spartak Kostroma 2 – 0

1 mars 2018

Ord. tid Matchslut
FK Haugesund – Vard 1 – 2
Skovshoved – Florø 1 – 3
Ullensaker/Kisa – Sandnes Ulf 1 – 0
LDU Quito – Arizona United 2 – 2 3 – 2

28 februari 2018

Ord. tid Matchslut
Rosenborg – Dinamo Brest 3 – 1

27 februari 2018

Ord. tid Matchslut
Ranheim – FH Hafnarfjordur 1 – 2
Malmö – Roskilde 2 – 2

26 februari 2018

Ord. tid Matchslut
Sarpsborg – Skeid 0 – 1

23 februari 2018

Ord. tid Matchslut
Odra Opole – GKS Jastrzebie 1 – 0
PS Kemi Kings – TP-47 3 – 1
Sandnes Ulf – Viking 0 – 1
FC Rostov – Stabæk 1 – 0
Fredericia – Vejle 0 – 1
Kongsvinger – Ullensaker/Kisa 2 – 1
Czenstochowa – GKS Tychy 71 0 – 2

22 februari 2018

Ord. tid Matchslut
Brodd – Vidar 4 – 4
Vålerenga – Molde 1 – 1
Strømmen – Skeid 2 – 1
Naestved – HIK 3 – 0
Rosenborg – Krasnodar 3 – 2

21 februari 2018

Ord. tid Matchslut
New York Red Bulls – Portland Timbers 1 – 4
Chicago Fire – Nashville 0 – 0
New England Revolution – Kansas City Wizards 2 – 1
Raufoss – Ham-Kam 4 – 2
Sturm Graz – Kalsdorf 4 – 0
Rubin Kazan – Lillestrøm 1 – 1
Asane – Lysekloster 1 – 0
Bodø/Glimt – Sandefjord 2 – 1
Brage – AFC Eskilstuna 4 – 1
FK Ventspils – Esbjerg 0 – 2
Odd – Jerv 2 – 0
Levante – FC Ufa 1 – 1
FC Minsk – Tarpeda 3 – 1

20 februari 2018

Ord. tid Matchslut
Kristiansund – Krasnodar 3 – 0

16 februari 2018

Ord. tid Matchslut
Shelbourne FC – Galway 0 – 1
Bad Gleichenberg – Rapid Vienna II 4 – 1
Austria Vienna II – KSV Superfund 2 – 4
FAC Team fur Wien – Donaufeld 2 – 1
FK Haugesund – Viking 1 – 2
Fredrikstad – Skeid 0 – 0
Start – FK Arendal 5 – 0
Ranheim – Levanger 3 – 2
Brann Bergen – Sarpsborg 3 – 2
FC MAgna W. Neustadt – Haladas 1 – 1
Ried – Ceske Budejovice 1 – 1
Krsko – Hartberg 0 – 2
Bayern München Amateure – FC Liefering 1 – 4
Odd Grenland II – Stabæk II 1 – 0
1860 Munchen – FC Linz 1 – 0
Odd – Stabæk 4 – 0
GKS Tychy 71 – Polkowice 1 – 0

15 februari 2018

Ord. tid Matchslut
Vålerenga – Tromsø 0 – 3
Rubin Kazan – Sarpsborg 0 – 1
Strømsgodset – Sandefjord 6 – 0
FK Ventspils – WSG Wattens 0 – 0
New York Red Bulls – Kansas City Wizards 1 – 1
Chicago Fire – Montreal Impact 1 – 2

14 februari 2018

Ord. tid Matchslut
New England Revolution – FC Dallas 2 – 2
Rosenborg – Melhus 4 – 0
Vasas Budapest – Monori SE 3 – 0
Dynamo Moscow – F.K. Zeta Golubovci 1 – 0
Molde – Kristiansund 1 – 0
Ujpesti TE – Gyirmot SE 2 – 1
Balmazujvaros Sport – Kazincbarcikai 2 – 0
Atletico San Luis – New York City 3 – 0

13 februari 2018

Ord. tid Matchslut
FC MAgna W. Neustadt – Parndorf 3 – 1
Brann Bergen – Puskas FC 1 – 0
Norrköping – Jönköpings Södra 1 – 0
FC Linz – Sezimovo Usti 3 – 1
KamAZ – NoSta Novotroitsk 3 – 1

12 februari 2018

Ord. tid Matchslut
Rosenborg – Stjørdals/Blink 3 – 1
Fehervar – Tianjin Master Kong 3 – 1
Gazovik Orenburg II – Volga Ulyanovsk 0 – 1
NoSta Novotroitsk – Krylya Sovetov II 2 – 0

11 februari 2018

Ord. tid Matchslut
Sarpsborg – Dynamo Kiev 1 – 0
Ranheim – Nardo 6 – 0
Debrecen – Karpati Lwow 4 – 1
Ranheim – Orkla 6 – 0
Örebro – Degerfors IF 1 – 0
Grorud – Alta 3 – 0
Dnepr Mogilev – FC Slavia Mozyr 2 – 0
Rockdale City Suns – St. George Saints 4 – 1
Blacktown City – Northern Tigers 4 – 4
New York City – Los Angeles Galaxy 0 – 3
Arizona United – New York Red Bulls 2 – 3

10 februari 2018

Ord. tid Matchslut
Elfsborg – Örgryte 1 – 0
Dukla Trencin – Inter Bratislava 7 – 0
Zaglebie Lubin – Chrobry Glogow 1 – 2
Viborg – Thisted 3 – 3
Slovacko – Ruan Tosno 1 – 2
Hartberg – Sturm Graz II 1 – 1
Vysocina Jihlava – FC Vlasim 2 – 0
Fremad Amager – Hvidovre 1 – 1
FC Zenit – NK Maribor 3 – 1

9 februari 2018

Ord. tid Matchslut
Galway – FC Bohemians 0 – 2
Waterford – Shelbourne FC 2 – 2
Hochst – Lustenau 1 – 5
Burghausen – Aiglsbach 6 – 0
Raufoss – Elverum 3 – 3
Oberhausen – Steinbach 2 – 2
KSV Superfund – Bad Gleichenberg 3 – 3
Skeid – Alta 5 – 0
Start – Sandefjord 1 – 2
IFK Göteborg – Meizhou Wuhua 3 – 1
Lillestrøm – Molde 2 – 1
Tromsø – Tromsdalen 4 – 0
Ullensaker/Kisa – Ham-Kam 0 – 0
Lok. Moscow – Strømsgodset 2 – 2
1860 Munchen – Guizhou Renhe 2 – 1
FC Ufa – Cukaricki 0 – 1
FC Boby Brno – SKA Energiya 0 – 1
Öster – Mjällby 0 – 2
Djurgården – Assyriska 1 – 1
FC Vereya – Botev Galabovo 2 – 1
Odd – FK Haugesund 0 – 0
Vålerenga – Stabæk 4 – 2
Hradec Kralove – Miedz Legnica 0 – 2
Lokomotiv-96 Vitebsk – Naftan Novopolock 0 – 5
Vasas Budapest – Keruleti TUE 7 – 0
Neman – Trakai 1 – 3

8 februari 2018

Ord. tid Matchslut
Dynamo Kiev – Tianjin Master Kong 3 – 1
Sarpsborg – Kalmar 1 – 0
FC Gomel – Ural Servaldovsk 2 – 5
Brann Bergen – Viking 3 – 2
Lokomotiv Sofia 1929 – Vitosha Bistritsa 1 – 0
Anji Makhachkala – Dynamo Minsk 2 – 0
Spartak Nalchik – Angusht 3 – 0
Kuban – Podbrezova 2 – 1

7 februari 2018

Ord. tid Matchslut
Dundalk – Brentford B 2 – 1
Fortuna Dusseldorf II – Dusseldorfer SC 6 – 1
Cartagena – Meizhou Wuhua 1 – 2
Sturm Graz II – Lafnitz 3 – 5
AC Sparta Prague – Spartak Moskova 1 – 2
Førde – Florø 3 – 4
Rosenborg – Byåsen 2 – 3
FC Zenit – RS Belgrad 1 – 0
FK Viktoria Plzen – Guizhou Zhicheng 2 – 1
Ried – Nanchang Hengyuan 5 – 0
Dukla Prague – Ujpesti TE 0 – 0
Dynamo Moscow – Amkar 2 – 1
Vasas Budapest – Ivancsa 1 – 0
Cherno More – Ludogorets II 1 – 4
Debrecen – GKS Katowice 0 – 2
Nordsjaelland – Roskilde 1 – 2
Dunav 2010 – Nesebar 4 – 1
Krasnodar II – Akademiya Futbola 1 – 1
Balmazujvaros Sport – VAC 4 – 4
Tarpeda – Lokomotiv-96 Vitebsk 0 – 2
Odra Opole – Kaucuk Opava 1 – 0
Belschina Bokruisk – Dnepr Mogilev 1 – 1
SCM Argesul Pitesti – Chindia 2 – 1
Shakhtar Donetsk – AIK Stockholm 2 – 0

6 februari 2018

Ord. tid Matchslut
New England Revolution – FC Cincinnati 1 – 1
Elche – CSKA Moscow 0 – 3
Hartberg – Sparkasse Gleisdorf 3 – 1
Krasnodar – Strømsgodset 2 – 1
1860 Munchen – Zaglebie Sosnowiec 1 – 0
Sundsvall – GAIS 3 – 5
BATE Borisov – FC Boby Brno 1 – 0
Khimki – Dolgie Prudy 3 – 0
Slovan Bratislava – Veres 0 – 1
FC Ufa – Nitra 0 – 0
Legion Dynamo – Angusht 3 – 1
Shakhtar Donetsk – Jiangsu Shuntian 0 – 1
Koln (A) – Essen 1 – 2
Vålerenga – Kongsvinger 4 – 0

5 februari 2018

Ord. tid Matchslut
Cukaricki – Schakhtior Soligorsk 1 – 1
Lok. Moscow – Kalmar 1 – 1
Seoul – Örebro 1 – 0
Chernomorets – Rotor Volgograd 1 – 2

4 februari 2018

Ord. tid Matchslut
FK Viktoria Plzen – Ried 0 – 0
Nest-Sotra – Florø 1 – 1
Flora Tallinn – JPFS Spartaks 2 – 0
Skeid – Moss 3 – 3
FC Zenit – Slovan Bratislava 0 – 0
Dukla Prague – Vardar Skopje 0 – 1
FK Luch Minsk – Trakai 0 – 3
Lech Poznan – GKS Tychy 71 2 – 0
AFC Eskilstuna – Syrianska FC 6 – 1
Aluminij – Rogaska 1 – 1
Vasas Budapest – Szabadkikoto 7 – 0
GHFA Spirit FC – Bonnyrigg White Eagles 1 – 7
Manly United – Rockdale City Suns 2 – 2
Blacktown City – Mt Druitt Town Rangers 3 – 1
JEF United – Kashiwa Reysol 1 – 4
Seattle Sounders – Portland Timbers 2 – 1

3 februari 2018

Ord. tid Matchslut
Wisla Krakow – LKS Nieciecza 2 – 0
Hebei Zhongji – AC Sparta Prague 0 – 3
Roskilde – Avarta 2 – 1
Vocklamarkt – FC Linz 1 – 1
Fremad Amager – B93 2 – 2
Midtjylland – AIK Stockholm 3 – 1
Barcelona Guayaquil – River Plate 1 – 1

2 februari 2018

Ord. tid Matchslut
Flekkerøy – FK Arendal 0 – 1
Rochling Volklingen – Homburg 2 – 0
Sandnes Ulf – Egersund 3 – 0
KSV Superfund – SC Weiz 3 – 2
NK Osijek – Lok. Moscow 0 – 1
ARKA Gdynia – Chrobry Glogow 2 – 1
Aalesund – Brattvåg 4 – 0
Nordsjaelland – CSKA Moscow 1 – 1
Legia Warsaw – Nanchang Hengyuan 1 – 1
Cukaricki – Karvina 0 – 0
Silkeborg – Randers 2 – 2
Slask Wroclaw – Nitra 3 – 2
Stabæk – Sandefjord 1 – 0
Dundalk – Seoul 1 – 0
Molde – Bodø/Glimt 1 – 2
Spartak Trnava – Hradec Kralove 2 – 3
Vålerenga – Kristiansund 2 – 1
SK Sigma Olomouc – NK Maribor 3 – 0
Djurgården – Syrianska FC 3 – 1
GKS Tychy 71 – Kaucuk Opava 1 – 2
Green Gully – Bulleen Lions 3 – 0
Botev Vratsa – Vitosha Bistritsa 1 – 3
North Eastern MetroStars – Adelaide City 2 – 0

1 februari 2018

Ord. tid Matchslut
Sligo Rovers – Finn Harps 2 – 1
Ranheim – Stjørdals/Blink 2 – 0
Vasas Budapest – Penzugyor SE 0 – 0
Strømmen – Stabæk 2 – 1
Legia Warsaw – FK Viktoria Plzen 1 – 5
Dukla Prague – FC Rostov 1 – 3
Budafoki MTE – Siroki Briheg 1 – 1
Triglav – Ruzomberok 1 – 2
Dudelange – Örebro 0 – 0
Zaglebie Lubin – Vozdovac 1 – 1
FC Torpedo Zhodino – Gorodeya 1 – 0
Zilina – Shandong Luneng 1 – 2
Tatran Presov – Lokomotiva Kosice 1 – 1
Shonan Bellmare – Malaga 0 – 0
Neman – Vigvam 0 – 0
Alianza Lima – Sport Boys 1 – 0
Jagiellonia Bialystok – Karpati Lwow 2 – 1

31 januari 2018

Ord. tid Matchslut
CSKA Sofia – Spartak Moskova 0 – 0
Gryf Wejherowo – Chrobry Glogow 1 – 1
New England Revolution – New York Red Bulls 4 – 3
AaB Aalborg – AC Sparta Prague 1 – 2
Zuerich – Winterthur 1 – 1
Slovan Bratislava – Ujpesti TE 2 – 1
Gyor – Mosonmagyarovari TE 1904 2 – 2
Ceske Budejovice – FC Linz 0 – 0
Zapresic – NK Lokomotiva Zagreb 1 – 0
Dundalk – Nanchang Hengyuan 1 – 1
Schakhtior Soligorsk – FK Teplice 2 – 1
Dortmund (A) – Essen 2 – 1
Zaglebie Lubin – Vardar Skopje 0 – 3
Gyor – Lokomotiva Zvolen 2 – 1
Honvéd – Balmazujvaros Sport 0 – 0
SK Slavia Prague – Guangzhou Pharma. FC 5 – 1
Slutsksakhar Slutsk – FC Slavia Mozyr 2 – 0
Odense BK – Odd 1 – 3
Zaglebie Sosnowiec – Puszcza Niepolomice 0 – 0
Ruch Chorzow – KS Rozwoj Katowice 4 – 1
Vasas Budapest – MTK Budapest 1 – 2
Borac Banja Luka – Cibalia 3 – 0
North Eastern MetroStars – White City Woodville 3 – 1
Dinamo Stavropol – Rotor Volgograd II 1 – 0
Khimki – Veles 1 – 1
Emelec – River Plate 4 – 1

30 januari 2018

Ord. tid Matchslut
FC Bohemians – Longford Town FC 2 – 1
Salzburg – Red Bull Jnr Salzburg 4 – 1
Hradec Kralove – FC Boby Brno 1 – 1
Nordsjaelland – Seoul 3 – 0
Lisen – Znojmo 0 – 3
Luzern – FC Rapperswil Jona 3 – 0
Steaua Bucharest – NK Osijek 2 – 0
Cukaricki – Mlada Boleslav 1 – 0
NK Rudar Velenje – Siroki Briheg 1 – 0
FK Austria Wien – FC Boby Brno 0 – 2
FC Torpedo Zhodino – Vigvam 4 – 0
Shakhtar Donetsk – FC Copenhagen 1 – 2
Trinec – Michalovce 3 – 1
Neman – Gorodeya 3 – 1
NK Slaven Belupo – HSK Zrinjski Mostar 1 – 1 3 – 5
Wisla Plock – Nitra 2 – 1
Rotor Volgograd II – Akademiya Futbola 2 – 1
Zlate Moravce – Dugopolje 1 – 0

29 januari 2018

Ord. tid Matchslut
Piast Gliwice – CSKA Moscow 0 – 0
Brann Bergen – Elfsborg 0 – 2
SK Slavia Prague – Brondby 2 – 2
Lokomotiv – Zilina 0 – 1

28 januari 2018

Ord. tid Matchslut
Sporting Cristal – Universidad de Chile 2 – 1
Lechia Gdansk – Pogon Siedlce 4 – 1
Odd – Horsens 1 – 1
Winterthur – Juventus Zurich 2 – 2
Lugano – Wil 4 – 0
NK Lokomotiva Zagreb – HSK Zrinjski Mostar 2 – 1
Ranheim – Kolstad 5 – 0
Slask Wroclaw – Mlada Boleslav 0 – 1
Gornik Zabrze – FK Teplice 0 – 3
R. Vienna – Slovacko 1 – 1
FC Zenit – Guangzhou Pharma. FC 4 – 1
SV Seligenporten – Elversberg 1 – 4
VfR Wormatia Worms – Nurnberg (A) 2 – 2
Esbjerg – Kolding IF 2 1 – 0
Gefle – Tegs 2 – 2
Osnabruck – Rodinghausen 1 – 1
Cibalia – Ankaran Hrvatini 1 – 0
Diosgyor – Rimavs.Sobota 5 – 0
Blacktown Spartans – Bonnyrigg White Eagles 0 – 3
Sutherland Sharks – Hakoah Sydney City 3 – 0
Manly United – Sydney Olympic 0 – 2
Alianza Lima – Audax Italiano 0 – 2
Real Cartagena – Jaguares de Cordoba 0 – 4
Nublense – Huachipato 1 – 0
Jagiellonia Bialystok – Kapaz 8 – 1

27 januari 2018

Ord. tid Matchslut
Sogndal – Lillestrøm 1 – 4
Gornik Zabrze – Partizan Belgrade 0 – 0
Häcken – Sarpsborg 3 – 0
Legia Warsaw – Silkeborg 2 – 0
SV Mattersburg – FC Linz 5 – 0
IK Sirius FK – IF Brommapojkarna 1 – 1
Thun – Lausanne 1 – 1
SV Grodig – WSG Wattens 0 – 3
SCR Altach – Zuerich 0 – 2
Sturm Graz – FC MAgna W. Neustadt 3 – 0
Linzer ASK – Hartberg 2 – 0
Salzburg – Ried 3 – 1
Banik Ostrava – Michalovce 3 – 3
Young Boys – Chiasso 3 – 2
Basel – Luzern 1 – 0
Vejle – Kjellerup 1 – 0
Viborg – Randers 2 – 1
Kaucuk Opava – Nitra 1 – 1
Frem – Roskilde 3 – 3
Zlin – Trinec 3 – 1
Beroe – Amkar 1 – 0
Usti nad Labem – Dukla Prague 1 – 4
Wil – Grasshoppers 1 – 0

26 januari 2018

Ord. tid Matchslut
Galway – Sligo Rovers 0 – 2
FC Bohemians – Finn Harps 2 – 0
Am. FC Ingolstadt 04 – Eichstatt 1 – 1
Jerv – Vindbjart 4 – 0
Malmö – Flora Tallinn 4 – 0
Levanger – Orkla 3 – 1
Aalesund – Hødd 3 – 0
Servette – FC Stade Nyonnais 3 – 1
Dynamo Kiev – NK Osijek 3 – 2
Lech Poznan – Hajduk Split 0 – 1
AaB Aalborg – Shonan Bellmare 3 – 2
Saarbrucken – Ulsan Hyundai Horang-i 1 – 0
Fehervar – FC Cluj 0 – 3
Lolland-Falster – Roskilde 2 – 0
NK Domzale – Ruzomberok 1 – 0
Aluminij – KSV Superfund 1 – 1
Sofapaka – Kampala City 0 – 0
FK Austria Wien – FK Slovan Liberec 1 – 1
Ullensaker/Kisa – Stabæk 5 – 1
Podbrezova – Lipt. Mikulas 2 – 0
Midtjylland – Vendsyssel 0 – 2
Strømsgodset – Bodø/Glimt 2 – 1
Zilina – Liaoning F.C. 4 – 0
GKS Tychy 71 – Puszcza Niepolomice 0 – 0
Karvina – Czenstochowa 0 – 1
Paks – Cegledi Vse 1 – 1
Shonan Bellmare – Puskas FC 1 – 0
Sport Boys – Monarcas Morelia 0 – 0
Juventus Bucaresti – Metaloglobus 3 – 1
Millonarios – Deportivo Cali 0 – 0

25 januari 2018

Ord. tid Matchslut
ASC 09 Dortmund – Westfalia Rhynern 2 – 2
Selbak – Fredrikstad 0 – 4
Ferencvaros – NK Rijeka 0 – 1
Tianjin Master Kong – Kickers Offenbach 2 – 1
CS U Craiova – Ludogorets 1947 0 – 2
Mjøndalen – Sandefjord 6 – 1
FC Zenit – SK Slavia Prague 5 – 1
IK Frej – Dalkurd FF 1 – 2
Steaua Bucharest – Admira Modling 2 – 3
CS U Craiova – Zaglebie Lubin 2 – 0
Terek Grozni – Kyzylzhar 1 – 0
HSK Zrinjski Mostar – Cibalia 0 – 2
Poli_Timisoara – Ripensia Timisoara 4 – 1
AC Sparta Prague – Loko Vltavin 3 – 0
Wisla Plock – FC Ufa 0 – 1
Cockburn City – Joondalup 2 – 1
FC Copenhagen – Guangzhou Pharma. FC 0 – 0
Shakhter Volga Olimpiets – Biolog 4 – 2
Odense BK – Vejle 4 – 0
Forrestfield United – Armadale 2 – 1
NK Lokomotiva Zagreb – Ankaran Hrvatini 0 – 0
Flora Paide LM – FC TPS 3 – 5
North Eastern MetroStars – Croydon Kings 1 – 2
Real Cartagena – Independiente Medellin 0 – 5

24 januari 2018

Ord. tid Matchslut
Örebro – Rynninge IK 0 – 1
FAC Team fur Wien – Neudorfl 6 – 1
FK Viktoria Plzen – Shanghai Shenhua 1 – 5
Thun – FC Sion 0 – 0
Vålerenga – Silkeborg 2 – 1
LKS Nieciecza – Dynamo Bucharest 0 – 1
Amkar – Korona Kielce 3 – 0
Lugano – Gavorrano 2 – 1
FC Vlasim – Dukla Prague 1 – 2
Gyirmot SE – Dunaj.Streda 2 – 1
Zlin – Zlate Moravce 3 – 1
Mezokovesd-Zsory – Michalovce 1 – 0
Sundsvall – Östersunds FK 1 – 0
JK Nomme Kalju – FC TPS 2 – 1
Zaglebie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Bial 4 – 2
Rochedale Rovers – Western Pride 1 – 8
Basel – Winterthur 1 – 0
Zapresic – Dragovoljak Zagreb 4 – 1
SK Sigma Olomouc – Kaucuk Opava 3 – 0
Logan Lightning – Redlands United 5 – 1
Shakhtar Donetsk – Dynamo Zagreb 1 – 0
America de Cali – Deportivo Cali 2 – 0
Gaz Metan – Veres 3 – 1

23 januari 2018

Ord. tid Matchslut
Drogheda – FC Bohemians 2 – 1
Dundalk – Cabinteely 4 – 2
Fortuna Dusseldorf II – Velbert 2 – 3
Örebro – Karlslund 4 – 1
Brinkumer SV – BSV Rehden 1 – 2
Bruck Mur – FC MAgna W. Neustadt 0 – 3
Häcken – Utsiktens BK 5 – 0
Dynamo Kiev – Sturm Graz 0 – 2
Wisla Krakow – Fehervar 1 – 0
Lech Poznan – Etar Veliko Tarnovo 4 – 3
Lok. Moscow – Tianjin Songjiang 1 – 1
SV Allerheiligen – Sparkasse Gleisdorf 3 – 2
Thun – Wil 1 – 1
Luzern – Chiasso 1 – 1
Gornik Zabrze – Kazanka 4 – 2
Krsko – Ruzomberok 0 – 1
Ried – Gurten 7 – 0
Dynamo Moscow – Stumbras 0 – 0
Vysehrad – FK Teplice 1 – 3
Hobro – Skive 2 – 1
Pogon Szczecin – SCR Altach 1 – 0
Vitosha Bistritsa – Chernomorets Balchik 2 – 0
Podbrezova – FK AquaCity Poprad 1 – 1
Mlada Boleslav – Slovan Varnsdorf 0 – 1
Senica – SKF Sered 3 – 1
Bayer Leverkusen – Oberhausen 3 – 1
Millonarios – Independiente SF 0 – 0

22 januari 2018

Ord. tid Matchslut
Rangers de Talca – CDP Curico Unido 0 – 2
SV Mattersburg – Saarbrucken 1 – 0
FC Zenit – FC Copenhagen 5 – 0
R. Vienna – FC Cluj 1 – 3
HSK Zrinjski Mostar – Ankaran Hrvatini 3 – 1
ARKA Gdynia – Botosani 2 – 0
FK Austria Wien – Dynamo Bucharest 2 – 3
FK Skendija 79 Tetovo – Zuerich 1 – 2
Tusker – Kampala City 0 – 1
Brondby – Guangzhou Pharma. FC 3 – 3
CSKA Moscow – Horsens 2 – 2
Athletic Bilbao – NK Rudes 0 – 0
NK Lokomotiva Zagreb – Cibalia 3 – 1
Junior – Real Cartagena 3 – 1

21 januari 2018

Ord. tid Matchslut
Jaguares de Cordoba – Independiente Medellin 1 – 1
Estudiantes de San Luis – Juventud Unida Universitario 1 – 1 5 – 3
CS U Craiova – Lechia Gdansk 1 – 0
CSKA Moscow – Vålerenga 0 – 0
Borac Banja Luka – Dragovoljak Zagreb 1 – 0
NK Rudar Velenje – ND Ilirija Ljubljana 1 – 1
Kolding IF 2 – Brabrand 1 – 3
Hertha BSC (A) – Lichtenberg 47 1 – 1
Zapresic – NK Slaven Belupo 3 – 3
Sutherland Sharks – St. George Saints 2 – 3
Sydney United – Hakoah Sydney City 0 – 1

20 januari 2018

Ord. tid Matchslut
Malmö – Fremad Amager 1 – 0
SV Innsbruck – WSG Wattens 0 – 5
IFK Göteborg – AaB Aalborg 1 – 3
Nordsjaelland – Lyngby 6 – 3
Wacker Innsbruck – SK Bischofshofen 7 – 1
AGF – Vendsyssel 2 – 4
Shamrock Rovers – Longford Town FC 3 – 1
Slask Wroclaw – Miedz Legnica 1 – 2
Zilina – Banik Ostrava 2 – 0
Stal Mielec – Cracovia 1 – 3
Randers – Vejle 1 – 1
Haladas – Tatran Presov 4 – 1
Dukla Trencin – Nove Mesto nad Vahom 9 – 0
Slovacko – Vitkovice 4 – 0
Herfølge – Avarta 3 – 1
Karvina – Piast Gliwice 1 – 1
Senica – Dubnica 2 – 1
FC Vlasim – FK Teplice 0 – 2
Arsenal de Sarandi – Athletico Tucuman 0 – 0

19 januari 2018

Ord. tid Matchslut
Bray Wanderers – UCD 0 – 0
Waterford – Wexford Youths 4 – 1
Levanger – Namsos 6 – 0
Rodinghausen – Germania Egestorf-Langreder 3 – 2
Essen – Arminia Bielefeld 2 – 0
Örebro – Linkoping 6 – 2
Bodø/Glimt – Mjølner 3 – 0
Start – Flekkerøy 1 – 2
Servette – SV Mattersburg 1 – 1
St. Gallen – Dynamo Kiev 2 – 0
Seoul – FC Vaduz 0 – 1
Notodden – Sandefjord 1 – 2
Aris – Dynamo Bucharest 0 – 5
Thun – Schaffhausen 4 – 1
Ruzomberok – Vitkovice 3 – 2
Lillestrøm – Strømmen 4 – 0
Lech Poznan – Zorya Luhansk 3 – 1
Dynamo Dresden – Mlada Boleslav 1 – 4
FC Liefering – Regensburg 1 – 5
Heidenheim – Lustenau 1 – 0
Botev – Maritsa 3 – 0
Midtjylland – Hobro 2 – 2
Sønderjyske – Fredericia 2 – 3
Stabæk – Kongsvinger 7 – 1
Nowy Sacz – Michalovce 1 – 1
Rosso Nero Zaporizhya – Kolos Kovalyovka 0 – 2
Hamburger(a) – Dortmund (A) 2 – 0
Ruzomberok – Lokomotiva Kosice 3 – 0
Spartak Moscow II – Chertanovo 3 – 3

18 januari 2018

Ord. tid Matchslut
Zulia FC – Deportivo Trujillanos 1 – 0
FC Rapperswil Jona – Bruhl SG 2 – 0
Caracas – Metropolitanos 2 – 3
Altona 93 – Dortmund (A) 1 – 3
Stadl-Paura – FC Linz 0 – 4
FC Astoria Walldorf – Neckarsulmer SU 2 – 2
Roskilde – Greve 3 – 1
Spartak Moskova – Shanghai Dongya 0 – 1
Luzern – Lok. Moscow 3 – 0
Dynamo Moscow – Gaz Metan 1 – 0
R. Vienna – Guizhou Renhe 4 – 2
Steaua Bucharest – Olimpik Donetsk 1 – 2
Troina – FC Sion 0 – 2
Silkeborg – Horsens 2 – 0
Wolfsberger AC – NK Rudar Velenje 1 – 0
FC Copenhagen – Vejle 4 – 0
Dunav 2010 – Botev Galabovo 3 – 1
Gryf Wejherowo – Wisla Plock 4 – 4
Universit rio de Deportes – Independiente Medellin 1 – 1

17 januari 2018

Ord. tid Matchslut
Kaiserslautern – Midtjylland 1 – 0
FSV Optik Rathenow – TSG Neustrelitz 4 – 3
St. Pauli – Bochum 1 – 1
Rosenborg – Kolstad 4 – 1
Union Berlin – Ingolstadt 1 – 1
AGF – Brabrand 2 – 0
Basel – FK Viktoria Plzen 1 – 2
Vålerenga – Xamax 0 – 1
SV Darmstadt 98 – Greuther Fürth 2 – 2
AC Sparta Prague – Tianjin Songjiang 4 – 1
Salzburg – Young Boys 0 – 2
Pescara – Lugano 3 – 1
Eintr. Braunschweig – Cottbus 3 – 0
1860 Munchen – Wacker Innsbruck 2 – 3
Ried – Marila Pribram 0 – 0
Nurnberg – Dukla Prague 2 – 1
Lipt. Mikulas – Tatran Presov 1 – 1
SCR Altach – Grasshoppers 0 – 2
Unterhaching – Bayern München Amateure 0 – 2
NK Lokomotiva Zagreb – ND Gorica 1 – 1
Zaglebie Sosnowiec – Cracovia 2 – 2
Brondby – Fremad Amager 2 – 1
FK Qabala – Zuerich 0 – 1
Zaglebie Lubin – Odra Opole 3 – 0
Beroe – Maritsa 2 – 1
ARKA Gdynia – Bytovia Bytow 3 – 2
Dunaj.Streda – Inter Bratislava 5 – 0
Vysocina Jihlava – Ceske Budejovice 1 – 1
Usti nad Labem – FK Teplice 3 – 3
Karvina – Trinec 1 – 0
Dolgie Prudy – Kaluga 2 – 1
Villarreal B – Wisla Krakow 2 – 1
Cherno More – Chernomorets Balchik 2 – 0
South Melbourne – Port Melbourne 3 – 2
Juventus Bucaresti – Kamza 1 – 1
Zamora – Athletico Venezuela 2 – 0

16 januari 2018

Ord. tid Matchslut
Caracas – Monagas 0 – 1
Deportivo Lara – Deportivo Trujillanos 1 – 1
Koln (A) – Velbert 3 – 2
Dusseldorf – Borussia Monchengladbach 2 – 0
Admira Modling – ASK Ebreichsdorf 4 – 0
FCM Traiskirchen – St. Polten 1 – 2
Erzgebirge Aue – Erfurt 0 – 1
Kolding IF 2 – Sønderjyske 0 – 3
Jiangsu Shuntian – Altglienicke 0 – 2
Luzern – Shanghai Shenhua 1 – 1
Nove Mesto nad Vahom – Nitra 1 – 4
St. Gallen – Sturm Graz 1 – 1
SV Mattersburg – Ulsan Hyundai Horang-i 2 – 2
Holstein Kiel – Seoul 1 – 2
FK Austria Wien – FAC Team fur Wien 1 – 1
Mlada Boleslav – Loko Vltavin 3 – 1
Eintr. Braunschweig – Hertha BSC (A) 1 – 3
NK Slaven Belupo – Brinje-Grosuplje 8 – 0
SK Sigma Olomouc – Hradec Kralove 7 – 3
Podbrezova – Pohronie 1 – 3
Trebisov – Michalovce 1 – 4

15 januari 2018

Ord. tid Matchslut
Arsenal de Sarandi – CA San Telmo 1 – 1
Duisburg – Beijing Guoan 2 – 2
FC Liefering – Wolfsberger AC 3 – 3
Linzer ASK – FC Vaduz 1 – 0

14 januari 2018

Ord. tid Matchslut
Sport Recife – Athletico Tucuman 2 – 0
Independiente SF – River Plate 2 – 1
SV Sandhausen – Young Boys 0 – 3
Basel – Tianjin Songjiang 1 – 1
Linzer ASK – Heidenheim 2 – 1
Cottbus – Magdeburg 0 – 4
A.Catania – FC Sion 2 – 1
Monza – AC Renate 1 – 1
Kickers Offenbach – Steinbach 0 – 1
Emmen – Twente 0 – 2
Lugano – Chiasso 5 – 1
SC Victoria Hamburg – FC Hansa Luneburg 1 – 3
Lech Poznan – Polonia Sroda 4 – 3
Osnabruck – BSV Rehden 1 – 0
Arema ISL Rendra Kresna – Barito Putra 2 – 0
CS U Craiova – Meppen 2 – 4
Arsenal de Sarandi – Estudiantes LP 1 – 1

13 januari 2018

Ord. tid Matchslut
Fenerbahce – Kukesi 2 – 2
R. Vienna – Zlin 1 – 1
Thun – Wohlen 7 – 1
Lillestrøm – Florø 1 – 1
SG Sonnenhof Grossaspach – Regensburg 0 – 2
Puszcza Niepolomice – Cracovia 0 – 2
FK Austria Wien – FC MAgna W. Neustadt 6 – 2
SCR Altach – WSG Wattens 3 – 1
Dukla Prague – Oberlausitz 2 – 0
FK Viktoria Plzen – FC Banik Sokolov 6 – 0
Hansa Rostock – Sønderjyske 2 – 1
Miedz Legnica – ARKA Gdynia 1 – 2
Ajax – Lyngby 5 – 1
HJK – Hammarby 3 – 4
Nordsjaelland – Helsingor 3 – 2
Banik Ostrava – Dukla Trencin 3 – 0
Brondby – Roskilde 4 – 1
AGF – Aarhus Fremad 4 – 0
SK Sigma Olomouc – Hlucin 7 – 0
Karvina – Gornik Zabrze 2 – 2
Mlada Boleslav – Sokol Zapy 2 – 0
Zilina – Pohronie 0 – 0
Vyskov – FC Boby Brno 1 – 6
Bayer Leverkusen – Sportfreunde Lotte 1 – 1
Piast Gliwice – GKS Jastrzebie 2 – 0
Chemnitzer – Henan Jianye 5 – 0
SK Sigma Olomouc – Prostejov 5 – 0

12 januari 2018

Ord. tid Matchslut
Salzburg – Wals-Grunau 13 – 1
SSV Markranstadt – Leipzig 0 – 8
Raufoss – Gjovik Lyn 4 – 1
FC Liefering – SKU Amstetten 4 – 2
Sarpsborg – Moss 3 – 0
Start – Donn 11 – 0
SC Heracles – Karlsruhe 2 – 3
Thun – FC Rapperswil Jona 5 – 2
Union Berlin – Wehen 2 – 3
Vitesse – Hearts 1 – 1
Alessandria – Feralpisalo 0 – 0
SV Darmstadt 98 – FC Wurzburger Kickers 0 – 0
Holstein Kiel – St Truiden 2 – 2
AZ Alkmaar – St. Gallen 2 – 2
Hibernian – Willem II 1 – 3
Stabæk – Asker 5 – 1
Sturm Graz – FC Linz 2 – 2
Kasimpasa – Partizan Tirana 1 – 0
Ruzomberok – Lipt. Mikulas 6 – 0
Pelita Jaya – Kedah 2 – 2
Vålerenga – Strømmen 3 – 0
North Pine – Albany Creek 4 – 2
Persija ISL – Persela Lamongan 0 – 1

11 januari 2018

Ord. tid Matchslut
TSV Havelse – MTV Gifhorn 2 – 1
SV Sandhausen – Unterhaching 3 – 1
SK Slavia Prague – Linense 2 – 4
Kaiserslautern – Sparta 1 – 3
St. Pauli – Tianjin Songjiang 1 – 0
Arminia Bielefeld – Genk 2 – 0
Villalba Ocres Moca – Perugia 0 – 9
Heerenveen – Anderlecht 0 – 0
U.S. Bustese Calcio – Chiasso 0 – 2
KSV Superfund – Wolfsberger AC 0 – 1
Kaiserslautern – Marbella 1 – 2

10 januari 2018

Ord. tid Matchslut
Azam – Singida United 1 – 0
Charleroi – Seoul 1 – 0
FK Viktoria Plzen – Jiskra Domazlice 7 – 4
Sturm Graz – SV Allerheiligen 4 – 2
Utrecht – Anderlecht 4 – 3
Kayserispor – Slovacko 4 – 1
Heidenheim – Antwerp 3 – 1
FC Brugge – Groningen 2 – 1
Mechelen – Ingolstadt 2 – 2
Union Berlin – AA Gent 3 – 1
FK Jablonec – Oberlausitz 6 – 0
Erzgebirge Aue – Oostende 0 – 2
Schaffhausen – Zuerich 2 – 0
Hannover Am. – VfB Germania Halberstadt e. V. 0 – 3
Cottbus – Hallescher 0 – 4
Hansa Rostock – TSG Neustrelitz 3 – 2
Osnabruck – Mechelen 2 – 1
Elche – Lokeren 4 – 3
Banik Ostrava – Valasske Mezirici 7 – 0

9 januari 2018

Ord. tid Matchslut
Hertha BSC (A) – FSV Optik Rathenow 3 – 2
CfR Pforzheim – Saarbrucken 0 – 4
Bayern Munchen – SG Sonnenhof Grossaspach 5 – 3
Karlsruhe – UD San Fernando 6 – 1
AA Gent – Nurnberg 1 – 0
Dusseldorf – Standard Liège 1 – 3
Hannover – Paderborn 4 – 1
Wolfsburg (A) – Sportfreunde Lotte 1 – 1
SV Darmstadt 98 – RS Waasland 3 – 0
ZFC Meuselwitz – Zwickau 1 – 2
Regensburg – Linzer ASK 3 – 3
Stuttgart Kickers – VfR Aalen 0 – 4
Persija ISL – Kedah 1 – 1
AC Sparta Prague – Sezimovo Usti 7 – 2
Pelita Jaya – Persela Lamongan 2 – 0

8 januari 2018

Ord. tid Matchslut
Young Africans – Singida United 1 – 1
Young Boys – FC Vaduz 6 – 1
Borussia Dortmund – Zulte Waregem 3 – 2
VfB Stuttgart – Oostende 5 – 2
Simba – URA 0 – 1

7 januari 2018

Ord. tid Matchslut
Zimamoto – Young Africans 0 – 1
Freiburg – Hamburg 1 – 1
Werder Bremen – Twente 4 – 0
Mainz 05 – Borussia Monchengladbach 0 – 3
Emmen – Sportfreunde Lotte 1 – 1
FC Schalke – Genk 2 – 1
Hansa Rostock – Blekitni Stargard Szczecinski 4 – 0
Freiburg – Kaiserslautern 2 – 0
FC St. Pauli (A) – Barmbek-Uhlenh. 3 – 0
International Leipzig – Hallescher 0 – 3
FK Viktoria Plzen – Jiskra Usti nad Orlici 3 – 0

6 januari 2018

Ord. tid Matchslut
Simba – Azam 0 – 1
Dusseldorf – Borussia Dortmund 0 – 2
Eintr. Braunschweig – NEC 0 – 4
RB Leipzig – Dukla Prague 2 – 0
Al Ahli – Bayern Munchen 0 – 6
MVV Maastricht – Barendrecht 2 – 0
Eintracht Frankfurt – Erzgebirge Aue 3 – 1
Twente – VfB Stuttgart 1 – 2
PSV Eindhoven Youth – Ijsseimeervogels 5 – 1
Dynamo Dresden – Wolfsburg 1 – 2
JKU FC – Singida United 0 – 2
VVV Venlo – De Graafschap 4 – 0
Arminia Bielefeld – Hannover 2 – 1
St. Gallen – Mainz 05 2 – 1
Bayer Leverkusen – Munster 2 – 2
SG Sonnenhof Grossaspach – Ulm 3 – 1
CZ Jena – Regensburg 2 – 3
Telstar – Sparta 1 – 0
Utrecht Youth – Groningen Youth 4 – 1
FSV Optik Rathenow – Berlin Ankaraspor 0 – 3
Hoffenheim – Exelsior 2 – 2
Ajax Youth – Volendam 2 – 3
Moreton Bay United Jets – Brisbane Wolves 6 – 0

5 januari 2018

Ord. tid Matchslut
TEC – TOP Oss 2 – 5
Duisburg – Gunnigfeld 1 – 1
Young Africans – Taifa ya Jang’ombe 2 – 0
NEC – Quick Boys 6 – 0
St. Pauli – Wolfsburg 1 – 3
URA – Azam 1 – 0
Bayer Leverkusen – Greuther Fürth 2 – 1
Heidenheim – Unterhaching 2 – 1
Hansa Rostock – Dynamo Schwerin 6 – 0
Mlandege – Singida United 0 – 3

4 januari 2018

Ord. tid Matchslut
VV Jonathan – Dordrecht 2 – 6
Simba – Jamhuri 3 – 1
Malaga – Hamburg 1 – 2
JKU FC – Young Africans 0 – 1
Arema ISL Rendra Kresna – PSIS Semarang 5 – 3

3 januari 2018

Ord. tid Matchslut
Azam – Jamhuri 4 – 0
URA – Mwenge 1 – 0

2 januari 2018

Ord. tid Matchslut
Young Africans – Mlandege 2 – 1
Simba – Mwenge 1 – 1
Singida United – Zimamoto 3 – 2

1 januari 2018

Ord. tid Matchslut
JKU FC – Taifa ya Jang’ombe 0 – 0
Mlandege – Zimamoto 2 – 1
Jamhuri – URA 1 – 1

31 december 2017

Ord. tid Matchslut
Azam – Mwenge 2 – 0
América de México – Toluca 4 – 0

30 december 2017

Ord. tid Matchslut
Taifa ya Jang’ombe – Mlandege 1 – 0
Zimamoto – JKU FC 0 – 1
JKU FC – Shaba 1 – 0
Haro – Mirandes 1 – 1 5 – 4
Elche – Cercle Brugge 1 – 2

29 december 2017

Ord. tid Matchslut
Daring Molenbeek – St. Gilloise 0 – 5
Zimamoto – Taifa ya Jang’ombe 2 – 1
Mlandege – JKU FC 2 – 1
Jamhuri – Mwenge 0 – 1

27 december 2017

Ord. tid Matchslut
Toluca – Cruz Azul 1 – 2

22 december 2017

Ord. tid Matchslut
MFK Mykolaiv – Sumy 0 – 0

21 december 2017

Ord. tid Matchslut
Seinajoen JK – Haka 3 – 0

19 december 2017

Ord. tid Matchslut
Sudnobudivnyk Mykolaiv – Krystal 1 – 1
Real Pharm – Rosso Nero Zaporizhya 4 – 0

18 december 2017

Ord. tid Matchslut
Utrecht Youth – Jong Almere City 1 – 1
MFK Mykolaiv – Krystal 1 – 0
Sumy – Real Pharm 1 – 0

16 december 2017

Ord. tid Matchslut
Peninsula Power – North Pine 4 – 2
Logan Lightning – Gold Coast Knights 2 – 1

15 december 2017

Ord. tid Matchslut
InterTurku – Haka 5 – 2

14 december 2017

Ord. tid Matchslut
Pescara – Francavilla Calcio 4 – 1

13 december 2017

Ord. tid Matchslut
Boeung Ket – Sanna Khanh Hoa 1 – 5

24 november 2017

Ord. tid Matchslut
AIK Stockholm – Sollentuna United FF 3 – 1

21 november 2017

Ord. tid Matchslut
Ajax – Borussia Monchengladbach 2 – 1

18 november 2017

Ord. tid Matchslut
Sp. Covilha – RD Agueda 1 – 1

17 november 2017

Ord. tid Matchslut
AIK Stockholm – Brage 0 – 0

13 november 2017

Ord. tid Matchslut
Werder Bremen – BSV Rehden 4 – 1
Worska Poltava – Sumy 5 – 2

12 november 2017

Ord. tid Matchslut
FC Gomel – Dnepr Mogilev 3 – 1

11 november 2017

Ord. tid Matchslut
Paphos – FC Ufa 0 – 3
Fehervar – NK Slaven Belupo 2 – 2
Slavia Sofia – Oborishte 2 – 1
Montana – Etar Veliko Tarnovo 1 – 1
Slask Wroclaw – Wisla Krakow 1 – 0
Lokomotiv Plovdiv – Maritsa 3 – 0
Lechia Gdansk – Baltyk Gdynia 3 – 0

10 november 2017

Ord. tid Matchslut
Erfurt – Dynamo Dresden 1 – 2
CS U Craiova – SK Slavia Prague 0 – 4
St. Pauli – Odense BK 3 – 1
Eilenburg – Chemnitzer 0 – 1
AEL Limassol – FC Ufa 2 – 3
Eintracht Frankfurt – SV Sandhausen 5 – 3
Luzern – Chiasso 0 – 3
Tsarsko Selo – Pirin Blagoevgrad 3 – 2
FK Austria Wien – Dinamo Brest 3 – 2

9 november 2017

Ord. tid Matchslut
Union Berlin – Horsens 1 – 1
Mainz 05 – Dudelange 3 – 5
Werder Bremen – Heerenveen 2 – 2
SV Mattersburg – Dukla Trencin 5 – 2
Bayer Leverkusen – Duisburg 3 – 3
Ferencvaros – Balmazujvaros Sport 1 – 0
FC Vereya – Botev Galabovo 0 – 1

8 november 2017

Ord. tid Matchslut
Aris – Boca Juniors II 1 – 0

20 oktober 2017

Ord. tid Matchslut
Mumbai City – Alzira 3 – 1

18 oktober 2017

Ord. tid Matchslut
Langreo – Oviedo 0 – 2

13 oktober 2017

Ord. tid Matchslut
Aris – Apollon Larissa 2 – 0

9 oktober 2017

Ord. tid Matchslut
PSV Eindhoven – Pachuca 0 – 0

8 oktober 2017

Ord. tid Matchslut
Al-Sadd – Trabzonspor 1 – 2
Adana Demirspor – Sivasspor 0 – 3
Aris – Larisa 1 – 0
FC Cluj – Aris 2 – 1
Trikala – Levadiakos 3 – 0
Anagennisi Karditsas – Apollon Larissa 1 – 0
Worska Poltava – Olexandriya 2 – 3
Gorodeya – Slutsksakhar Slutsk 0 – 1
Veres – Karpati Lwow 2 – 0

7 oktober 2017

Ord. tid Matchslut
Panionios – Olympia Nicosia 1 – 0
Erzgebirge Aue – Dukla Prague 3 – 1
Litex Lovetch – Etar Veliko Tarnovo 1 – 1
Dynamo Kiev – Olimpik Donetsk 1 – 2

6 oktober 2017

Ord. tid Matchslut
Meppen – Werder Bremen 3 – 3
SG Sonnenhof Grossaspach – Heidenheim 1 – 4
AEK Larnaca – Nea Salamis 1 – 1
Holstein Kiel – Bremen Amat. 2 – 1
Ingolstadt – Unterhaching 2 – 0
Olimpia Grudziadz – ARKA Gdynia 0 – 5
Debrecen – Balmazujvaros Sport 1 – 0
Ermis – Doxa 2 – 3
CSKA Sofia – Montana 3 – 1
Botev – Maritsa 2 – 2
Houston – Cruz Azul 3 – 5

5 oktober 2017

Ord. tid Matchslut
Deportivo La Coruna – Corinthians 7 – 0
Union Berlin – Dinamo Brest 2 – 2
Leganes – Eibar 2 – 0
Mainz 05 – SV Sandhausen 2 – 1
Fortuna Dusseldorf II – Wehen 1 – 2
Freiburg – Strasbourg 1 – 2
Bayer Leverkusen – Fort Koln 4 – 0
Luzern – Aarau 5 – 0

4 oktober 2017

Ord. tid Matchslut
VVV Venlo – De Treffers/Kegro 5 – 0

3 oktober 2017

Ord. tid Matchslut
Real U de Irun – Derby B 1 – 2

30 september 2017

Ord. tid Matchslut
Wellington Phoenix – Auckland City 2 – 2
Wellington Phoenix – Team Wellington 3 – 1

28 september 2017

Ord. tid Matchslut
Aiginiakos – Aris 1 – 5
West Sydney – APIA Leichhardt Tigers 3 – 0

20 september 2017

Ord. tid Matchslut
Atletico Astorga CF – Delhi Dynamos 5 – 2

16 september 2017

Ord. tid Matchslut
Newcastle Jets – Wellington Phoenix 2 – 1

12 september 2017

Ord. tid Matchslut
Central Coast Mariners FC – Wellington Phoenix 1 – 0

26 maj 2017

Ord. tid Matchslut
Nuova Sangiorgese – Ascoli 1 – 3
Kitchee FC – Tottenham 1 – 4

24 maj 2017

Ord. tid Matchslut
Groditz – Dynamo Dresden 3 – 12
Liaoning F.C. – FC Koln 0 – 5
Sydney FC – Liverpool 0 – 3

20 maj 2017

Ord. tid Matchslut
Hatto Heim – Zwolle 1 – 9

18 maj 2017

Ord. tid Matchslut
VOAB – Willem II 1 – 6

10 maj 2017

Ord. tid Matchslut
Utrecht Youth – De Meern 3 – 1

5 maj 2017

Ord. tid Matchslut
Atromitos – Asteras Tripolis 2 – 1
Xanthi – Panserraikos 3 – 2

3 maj 2017

Ord. tid Matchslut
Mechelen – Westerlo 1 – 4

11 april 2017

Ord. tid Matchslut
Wisla Krakow – Puszcza Niepolomice 0 – 1

9 april 2017

Ord. tid Matchslut
Inter Nashville – Georgia Revolution 2 – 3
Bryne – Vidar 2 – 0

8 april 2017

Ord. tid Matchslut
Notodden – Flekkerøy 1 – 1

1 april 2017

Ord. tid Matchslut
Vindbjart – Bryne 1 – 2
KFUM – Hønefoss BK 4 – 1

31 mars 2017

Ord. tid Matchslut
Notodden – Bærum 5 – 1
HIFK – FC TPS 1 – 3

30 mars 2017

Ord. tid Matchslut
Avezzano Calcio ASD – Pescara 1 – 5

29 mars 2017

Ord. tid Matchslut
Brann Bergen – Rosenborg 0 – 2

28 mars 2017

Ord. tid Matchslut
Belschina Bokruisk – Khimik Svetlogorsk 2 – 1

27 mars 2017

Ord. tid Matchslut
Anji Makhachkala – Legion Dynamo 1 – 0

26 mars 2017

Ord. tid Matchslut
Sarpsborg – Fredrikstad 4 – 0
Strømmen – Ullensaker/Kisa 2 – 4
Elverum – KFUM 0 – 0
Sandnes Ulf – FK Haugesund 0 – 1
Ranheim – Levanger 0 – 0
Mjøndalen – Stabæk 0 – 3
Tromsø – Bodø/Glimt 3 – 3
Asane – Nest-Sotra 3 – 3
Egersund – Bryne 1 – 2
Zwickau – Dynamo Dresden 0 – 1
AIK Stockholm – Norrköping 2 – 0
CSKA Moscow – Arsenal Tula 2 – 0
Slutsksakhar Slutsk – Lokomotiv-96 Vitebsk 0 – 3

25 mars 2017

Ord. tid Matchslut
RS Belgrad – Spartak Moskova 2 – 1
Halmstad – Elfsborg 0 – 2
Strømsgodset – Sandefjord 2 – 2
Aalesund – Molde 5 – 1
Odd – Start 3 – 4
Brann Bergen – Sogndal 1 – 2
Sundsvall – IF Brommapojkarna 1 – 0
Trelleborg FF – Häcken 0 – 0
Florø – Raufoss 1 – 1
Djurgården – Viking 2 – 0
Kongsvinger – Vålerenga 2 – 1
Hødd – Førde 2 – 2
Örebro – IFK Mariehamn 4 – 1
Kalmar – Öster 2 – 1
IK Sirius FK – Gefle 4 – 0
Pelita Jaya – Bhayangkara Surabaya 2 – 0
Dynamo Kiev – Worska Poltava 4 – 0
Jönköpings Södra – IFK Värnamo 5 – 1
Östersunds FK – VPS 5 – 1
FC Vereya – Septemvri Sofia 0 – 3
FC Minsk – Naftan Novopolock 1 – 1
Zaglebie Sosnowiec – Legia Warsaw 1 – 2
Persija ISL – PSCS Cilacap 1 – 0

24 mars 2017

Ord. tid Matchslut
Erzgebirge Aue – Dinamo Brest 0 – 0
Eintracht Frankfurt – FC Wurzburger Kickers 0 – 1
Helsingborg – Nordsjaelland 3 – 1
Lillestrøm – Kristiansund 1 – 1
FK Arendal – Jerv 2 – 3
Borussia Monchengladbach – St. Pauli 4 – 4
Eintr. Braunschweig – Berlin Ankaraspor 6 – 0
Botev – Botev Galabovo 2 – 1
Hammarby – FC Ilves 4 – 0
Ried – Dukla Prague 2 – 1
Vasas Budapest – Cigand SE 2 – 1
Pirin Blagoevgrad – Vitosha Bistritsa 1 – 0
PSCS Cilacap – Bhayangkara Surabaya 0 – 0
Diosgyor – Nyiregyhaza 2 – 4
Debrecen – Michalovce 3 – 1
CSKA Sofia – Montana 2 – 0
Soproni VSE – Haladas 1 – 3
Persija ISL – Pelita Jaya 0 – 2

23 mars 2017

Ord. tid Matchslut
Marbella – FC Brugge 0 – 2
Hannover – FC Schalke 3 – 1
Hamburger(a) – SV Rugenbergen 8 – 1
Wehen – Schott Mainz 3 – 0
Malmö – AFC Eskilstuna 0 – 1
IFK Göteborg – Falkenbergs FF 1 – 0
Ingolstadt – VfB Stuttgart 0 – 1
Chelyabinsk – Volga Ulyanovsk 0 – 0

22 mars 2017

Ord. tid Matchslut
Feyenoord – Dordrecht 2 – 0
Eidsvold T. – Ullensaker/Kisa 2 – 4
Oldenberg – Werder Bremen 0 – 6
Florø – Førde 5 – 0

21 mars 2017

Ord. tid Matchslut
Elfsborg – Odd 2 – 1

20 mars 2017

Ord. tid Matchslut
Norrköping – Åtvidabergs FF 1 – 4

19 mars 2017

Ord. tid Matchslut
Bodø/Glimt – Tromsdalen 1 – 0
Sarpsborg – Stabæk 3 – 1
Fredrikstad – Elverum 3 – 3
Belschina Bokruisk – Dnepr Mogilev 0 – 2

18 mars 2017

Ord. tid Matchslut
Sundsvall – Jönköpings Södra 0 – 0
Vålerenga – Sandefjord 4 – 0
Kristiansund – Levanger 1 – 1
Molde – Malmö 1 – 1
Viking – Sandnes Ulf 3 – 3
IFK Göteborg – Kalmar 1 – 1
Djurgården – Tromsø 3 – 1
Strømsgodset – Sogndal 5 – 0
Mjøndalen – Lillestrøm 1 – 2
AFC Eskilstuna – Gefle 3 – 2
Halmstad – Trelleborg FF 3 – 1
FC Slavia Mozyr – Isloch 3 – 3

17 mars 2017

Ord. tid Matchslut
Notodden – Asker 1 – 2
AIK Stockholm – IK Sirius FK 1 – 0
Start – Jerv 3 – 1
Rosenborg – Ranheim 4 – 1
Strømmen – Kongsvinger 1 – 0

16 mars 2017

Ord. tid Matchslut
Örebro – Hammarby 3 – 2
Brann Bergen – FK Haugesund 1 – 1
Aalesund – Odd 1 – 3

15 mars 2017

Ord. tid Matchslut
FH Hafnarfjordur – Molde 1 – 4
Dnepr Mogilev – Neman 1 – 4

14 mars 2017

Ord. tid Matchslut
Ullensaker/Kisa – Viking 0 – 1
Sogndal – Hødd 1 – 2
Florø – Tromsdalen 4 – 1
Elverum – Asane 0 – 0

13 mars 2017

Ord. tid Matchslut
Ranheim – FK Arendal 1 – 2

12 mars 2017

Ord. tid Matchslut
Bodø/Glimt – Levanger 2 – 0
Sarpsborg – Strømsgodset 2 – 1
Fredrikstad – Ljungskile 2 – 2
FH Hafnarfjordur – Rosenborg 1 – 1

11 mars 2017

Ord. tid Matchslut
Ullensaker/Kisa – Florø 1 – 0
Kristiansund – Aalesund 1 – 1
Dnepr Mogilev – FC Slavia Mozyr 1 – 0
Malmö – Jönköpings Södra 1 – 0
Kongsvinger – Mjøndalen 2 – 2
Hødd – Træff 2 – 1
Gefle – Vasalund 1 – 1
Molde – Seinajoen JK 1 – 0
Tromsdalen – Elverum 0 – 3
Belschina Bokruisk – Naftan Novopolock 0 – 0

10 mars 2017

Ord. tid Matchslut
Brann Bergen – Viking 1 – 2
Start – Sandnes Ulf 5 – 1
FK Haugesund – Ranheim 2 – 3
Odd – Jerv 3 – 2
Stabæk – Sandefjord 1 – 0
Asane – FK Arendal 1 – 1

9 mars 2017

Ord. tid Matchslut
HJK – Rosenborg 1 – 2
Lillestrøm – Sogndal 4 – 0
Inhulets – Bukovina Chernovtsy 2 – 0

8 mars 2017

Ord. tid Matchslut
Obolon Brovar – Arsenal Kiev 3 – 1
Krumkachy – Tarpeda 0 – 1

7 mars 2017

Ord. tid Matchslut
Kufstein – Kitzbuhel 2 – 1
Hessen Dreieich – Eintracht Frankfurt 2 – 1
Bryne – UD San Pedro 9 – 0
Stabæk – Strømmen 3 – 3

6 mars 2017

Ord. tid Matchslut
Tromsø – Tromsdalen 2 – 0
Sogndal – Schakhtior Soligorsk 2 – 0
Hammarby – Västerås 1 – 1

5 mars 2017

Ord. tid Matchslut
Vålerenga – IFK Mariehamn 6 – 0
Hutnik Nowa Huta – Piast Gliwice 5 – 0
Malmö – Rosenborg 1 – 1
Veres – Bukovina Chernovtsy 0 – 0

4 mars 2017

Ord. tid Matchslut
Asane – Brann Bergen 1 – 2
Strømsgodset – Lillestrøm 2 – 0
Elverum – Ham-Kam 0 – 1
KFUM – Ullensaker/Kisa 1 – 3
Bardejov – Lokomotiva Kosice 4 – 0

3 mars 2017

Ord. tid Matchslut
Byåsen – Levanger 0 – 1
Odd – Viking 4 – 1
Veres – Inhulets 0 – 0

2 mars 2017

Ord. tid Matchslut
SC VW Picker Schwaz – Kitzbuhel 0 – 2
Schakhtior Soligorsk – Linense 2 – 1

28 februari 2017

Ord. tid Matchslut
Molde – Tromsø 2 – 1
Strømmen – Mjøndalen 3 – 1
Tallinna Infonet II – FC Maardu 1 – 3
Mainz 05 (A) – Kickers Offenbach 0 – 1
Spartak Moskova – Sogndal 4 – 1
Bodø/Glimt – Sandnes Ulf 0 – 1
Fredrikstad – Jerv 1 – 3

27 februari 2017

Ord. tid Matchslut
Start – Levanger 1 – 0
Hammarby – Enskede 2 – 2
Vålerenga – Schakhtior Soligorsk 1 – 2
FC Poltava – Hirnyk-Sport 1 – 1

26 februari 2017

Ord. tid Matchslut
Spartak Moskova – Sarpsborg 1 – 0
Öster – Jönköpings Södra 1 – 0
Notodden – Pors Grenland 2 – 1
Kremin – Naftovik Ukrnafta 1 – 0
Fremad Amager – Frem 6 – 1
Parramatta Eagles – Marconi Stallions 1 – 3
Blacktown City – Blacktown Spartans 6 – 0
Rockdale City Suns – Hakoah Sydney City 3 – 1
Bonnyrigg White Eagles – Northern Tigers 2 – 0
Colorado Rapids – Houston 0 – 2
Boca Juniors – Colon 2 – 1
Charleston Battery – Atlanta United 1 – 2

25 februari 2017

Ord. tid Matchslut
New York City – Kansas City Wizards 1 – 0
Seattle Sounders – Columbus 0 – 1
San Lorenzo – Gimnasia LP 0 – 1
New England Revolution – New York Red Bulls 2 – 0
Vitkovice – HFK Olomouc 1 – 0
GKS Katowice – Chrobry Glogow 0 – 1
Bodø/Glimt – CSKA Moscow 0 – 3
Hajduk Split II – Sibenik 2 – 1
Malmö – Brann Bergen 2 – 1
Rosenborg – Sundsvall 1 – 1
Zaglebie Sosnowiec – Polonia Bytom 0 – 2
Tigre – All Boys 0 – 0
Sandnes Ulf – Fredrikstad 3 – 1
Podbeskidzie Bielsko-Bial – Czen