Semifinal i Washington DC’s ATP turnering och här ställs Mardy Fish ifrån USA emot tysken Tommy Haas. Fish som kom tillbaka till Wimbledon efter sin sjukdom och har sett väldigt bra ut för att ha varit så sjuk, dock så märker man på han att hans spel inte är där det ska vara och det kommer innebära problem idag.
| Fish, Mardy - Haas, Tommy | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Lördag 4/8 21:00 | 1 ![]() |
X ![]() |
2 ![]() |
||
| » Alla odds för Washington | |||||
- Matchen: Fish – Haas
- Liga: ATP Washington DC
- Speltips: Haas att vinna matchen
- Odds: 2.05 @ Pinnacle Sports
- Units: 2/5
- Spelstopp: 21.00
Mardy Fish ifrån USA är en spelare som spelar med en väldigt bra serve och en bra volley. Efter sin sjukdom där han låg på ”dödsbädden” så har serven sett likadan ut, dock har volleyspelet sviktat och när han har mött dom bättre spelarna så har han haft svårt med returspelet och sitt volley spel. Jag tror att nu när han möter Tommy som har han dåligt record på, 0-3 på HC så kommer Tommy’s hårdare och bättre spel att göra att Fish sviktar.
Tommy Haas ifrån Tyskland är en spelare som jag har blivit kär i. Han spelar med ett stort hjärta och stor kunskap. Han har en väldigt bra serve och en väldigt bra volley, på det så har han ett bra retur spel med väldigt hårda och flaka slag både på forehand och backhand sidorna. Han vet hur man ska spela på hardcourt då han har bott i USA i massvis med år och detta är även hans bästa underlag.
Jag tror att Haas kommer att ta tag i denna matchen och han kommer vara svår bruten, han kommer få sina chanser och tar han tillvara på dom så vinner han.
Lycka till!
/Lidde
Kring 20 års åldern med stort sportintresse, främst inom tennisen där jag även kommer tipsa och ge er tips i framtiden. En liten guru som har hållit på med betting sen man var 15 år och gått spikrakt uppåt i den karriären och hoppas på en...
» Lidde blogg
Pinnacle Sports fakta
| Webbsajt: | Pinnacle Sports | Recension: | Pinnacle Sports |
| Bonus: | Bra odds | ||
| Mobilspel: | ![]() | Livebetting: | ![]() |
| Livestream: |
Kommentera
Speltips tennis
17:e maj 2013 - Jerzy Janowicz spelar sin livs tennis – eller, samma tennis som...
15:e maj 2013 - När Jerzy Janowicz spelar som han gjorde mot Tsonga är det väldigt...
15:e maj 2013 - Ernests Gulbis har gjort kanonsuccé i år och ställs mot en serb...
14:e maj 2013 - Tsonga kommer från hårt matchande efter att ha gått långt i två...
12:e maj 2013 - En duktig grusspelare mot en storservare - kan inte bli annat än...
9:e maj 2013 - Dimitrov gjorde en heroisk insats genom att slå ut världsettan Novak...
Liknande sidor
De senaste och bästa oddsen i tennis
Aktuella odds för matcherna i tennisturneringen US Open
Allt om odds och betting. Jämför bästa odds för fotboll, ishockey och tennis samt få speltips för odds spel och lär dig mer om betting.
Aktuella odds för tennisturneringen US Open för Damer
Information och de senaste oddsen om tennisturneringen Wimbledon
Ta del av bra spelbloggar på nätet där duktiga spelare delar med sig av sina speltips - Vi listar de bästa spelbloggarna










