Idag bjuder jag på ett spel från Italienska Serie A. Har hittat ett bra spel där det ena laget har stora skadebekymmer i truppen. För mig känns det här spelet givet!
| Genoa - Atalanta | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Söndag 24/1 15:00 | 1 ![]() |
X ![]() |
2 ![]() |
||
| Bet 365 | 1,95 | 3,20 | 4,20 | ||
| Bet24 | 1,78 | 3,35 | 4,45 | ||
| Betfair | 1,33 | 5,20 | 15,00 | ||
| Betsafe | 1,95 | 3,20 | 4,25 | ||
| Betsson Sportsbook | 1,90 | 3,20 | 4,25 | ||
| Betway | 1,95 | 3,25 | 4,00 | ||
| bwin | 1,85 | 3,25 | 4,25 | ||
| Expekt | 1,90 | 3,20 | 4,25 | ||
| Ladbrokes | 1,83 | 3,40 | 4,50 | ||
| Unibet | 1,90 | 3,20 | 4,25 | ||
| William Hill | 1,00 | 15,00 | 61,00 | ||
| » Alla odds för Serie A | |||||
Genoa – Atalanta
Mitt tips: Under 2.5 mål
Odds: 1.80 @ Bet365
Insats: 6/10
Spelstopp: 15.00
Genoa är normalt sett ett väldigt målglatt lag men idag har man helt annorlunda förutsättningar än vad man haft tidigare. Genoa saknar i dagens match Jankovic, Kharja, Pallacio och Frison då samtliga är skadade. Lägg därtill Bocchetti som är avstängd och Sculli som är halvskadad och kommer att starta på bänken. Enligt den stora Italienska tidningen Gazzettan så kommer Genoa ställa upp med det genom tidernas mest defensiva lag på Marassi idag.
Atalanta har haft svårt att hitta målet på bortaplan den senaste tiden och man har gått mållösa från 4 av de 6 senaste matcherna på bortaplan och det gör det här underspelet mer attraktivt. De enda lagen man lyckats få hål på bortaplan är bottenlagen Siena och Bologna och det imponerar knappast. Nu möter man dessutom ett oerhört defensivt Genoa som letar efter formen och inför sin fanatiska hemmapublik lär Genoa inte förlora. Atalanta är säkerligen nöjda med ett kryss i den här matchen och man lär inte ge borta några gratis lägen till Genoa som kommer att få slita för att få in bollen.
Det här känns som ett sunt underspel med tanke på Genoas prekära situation.
Jag är 22 år gammal och kommer från Borås. Har ca 6 års erfarenhet av Betting och är numera en mycket framgångsrik spelare. Jag har drivit en spelblogg i snart 2 år och min erfarenhet av rekande på nätet är mycket god!
» Profil för Mangan
Kommentera
Speltips
8:e februari 2012 - Gårdagens målskyttespel i spanska cupen satt alla tre ruskigt fint....
8:e februari 2012 - Vi drar igång tidigt denna onsdag med en fotbollsmatch hämtad från...
7:e februari 2012 - Uppehåll för ATP touren då Davis Cup hägrar och storspelarna är...
7:e februari 2012 - Returmöte i den spanska cupen och Bilbao har 2-1 att gå på från...
6:e februari 2012 - Jackpot på Europatipset vilket kan ge en ganska bra slant till några...
6:e februari 2012 - Som vanligt är det måndagsmatch i primera division, och denna gång...
Liknande sidor
Recension av backgammonsajten PartyGammon
Det fullständiga spelschemat för hela säsongen av Allsvenskan i fotboll
Recension om Unibets skraplott - Scratch Card
Information om oddsspel, odds och betting på internet.
Ta del av bra spelbloggar på nätet där duktiga spelare delar med sig av sina speltips - Vi listar de bästa spelbloggarna
Recension av Betsson Skraplotter








Mina Odds

Speltips Odds
Medlemmar
Spelnyheter





